FreshMail.pl

DLACZEGO WARTO USZYĆ BUTY NA MIARĘ?

Październik 24, 2016

HOME Blog Dlaczego warto uszyć buty na miarę?

To pytanie jest często zadawane przez Klientów moich salonów szycia miarowego w Warszawie i Poznaniu. Posiadanie ubrania na miarę jest obecnie jednym z warunków męskiej elegancji, natomiast dla wielu osób ceny butów, zaczynające się od połowy wartości garnituru, wydają się jednak wciąż zbyt wysokie. Czy warto ponieść ten koszt?

Poznaj różnicę!

Klienci składający pierwsze zamówienie, szybko zauważają różnicę między szyciem miarowym a ubraniami kupionymi w sklepach sieciowych. Na pierwszy rzut oka zauważalna jest rozbieżność w jakości tkanin oraz wykonaniu. Ubranie jest bardziej trwałe, podkreśla zalety sylwetki oraz maskuje jej niedoskonałości. W ubraniu takim czujemy się komfortowo i wygodnie.

Patrząc na mężczyzn idących szybkim krokiem ulicami dużych miast nie można mieć wątpliwości: koszula i garnitur z odpowiednio dobranymi proporcjami wpisały się na dobre w krajobraz polskich ulic. Niestety – nie można tego powiedzieć o butach.

Dlaczego każdy gentleman powinien mieć buty uszyte na miarę?

Panuje przekonanie, że wygodne buty to buty brzydkie. Niestety często widujemy Panów w eleganckim garniturze, dobrej jakości koszuli z idealnie dobranymi dodatkami… oraz w butach z kwadratowym noskiem i grubą, gumową podeszwą. W tym miejscu warto przypomnieć, że nasi rozmówcy (w szczególności płeć piękna) zwracają uwagę na ten element odzieży.

_mg_5775

Czyste i eleganckie buty świadczą o klasie człowieka i są wskazówką, że nasz rozmówca przywiązuje wagę do detali.

Chciałbym zaznaczyć, że piękne buty mogą i wręcz powinny być wygodne! W naszych pracowniach szyjemy je na miarę tak, aby uwzględniały różnice w długości i szerokości stóp, wysokości podbicia lub konieczności wprowadzenia nietypowych zmian konstrukcyjnych na życzenie klienta.

Buty szyte metodą ramową

Tworzone przez nas buty szyte są w metodzie ramowej, zwanej w języku angielskim Goodyear Welted. Początki stosowania tej metody datuje się na połowę XIX wieku. Buty szyte ramowo zostały wymyślone przez Charlesa Goodyear Jr. (przyp. syn Charlesa Goodyear, wynalazcy metody wulkanizacji) i od tego czasu metoda ta z powodzeniem stosowana jest przez najlepszych szewców na całym świecie.

_mg_5777

Buty szyte ramowo oprócz wyjątkowego, ponadczasowego wyglądu kryją w sobie dużo przemyślanych elementów wpływających na komfort noszenia oraz ich żywotność.

Podstawą butów jest rama (welt), która łączy podeszwę z wierzchnią częścią buta. Co jest niezwykle istotne: łączenie jest szyte, nie używa się w tym celu kleju. Dzięki takiemu zabiegowi but dobrze “pracuje” i dopasowuje się do stopy. Łączenie jest trwałe i elastyczne. Zastosowanie szwu umożliwia w łatwy sposób wymianę zużytej podeszwy. Podczas jej wymiany w butach szytych w moich pracowniach, odświeżamy także cholewkę, wymieniamy zużytą podeszwę wewnętrzną oraz dokonujemy napraw zużytych elementów. Dzięki temu znacząco rośnie żywotność obuwia szytego na miarę, co znajduje uzasadnienie w początkowej, wyższej cenie zakupu.

_mg_5892

Kolejnym istotnym elementem jest wypełnienie znajdujące się w przestrzeni pomiędzy podeszwą zewnętrzną (stykającą się z podłożem) i wewnętrzną (dotykającą stopy). Wnętrze podeszwy w tradycyjnych butach szytych ramowo to mieszanka zmielonego korka z mleczkiem z kauczukowca. Wypełnienie służy dwóm celom: wygodzie (po krótkim okresie masa korkowa dopasowuje się do anatomii stopy tworząc unikalny kształt) oraz izolacji termicznej chroniąc stopy przed wyziębieniem lub przegrzaniem. Dzięki użyciu wyłącznie naturalnych materiałów, stopy nawet po całym dniu użytkowania nie przegrzewają się i pozostają suche.

 

Zapraszam Państwa serdecznie do salonów w Warszawie i Poznaniu, gdzie chętnie odpowiemy na dalsze pytania oraz zaprezentujemy różne modele obuwia oraz próbki skór.

Z wyrazami szacunku,

Marek Buczyński

Bądź na bieżąco z nowościami

w pracowniach Buczyński Szycie na Miarę

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera (Możesz się wypisać w każdej chwili)

FreshMail.pl