FreshMail.pl

GRZECHY MODOWE 45 PREZYDENTA STANÓW ZJEDNOCZONYCH, DONALDA TRUMPA

Listopad 21, 2016

HOME Blog Grzechy modowe 45 Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa

Przywilejem miliarderów jest możliwość kupienia wszystkiego o czym zwykli śmiertelnicy mogą jedynie pomarzyć z zazdrością śledząc inspiracje w portalach społecznościowych kuszące przepychem, luksusem i dobrym wyczuciem stylu. Czterdziesty piąty Prezydent USA lubi żyć ekskluzywnie, mieszka w pięknych rezydencjach, porusza się fantastycznymi limuzynami, a jego samolotu mogą pozazdrościć mu najbogatsi. Mając tak ogromne możliwości oraz będąc osobą publiczną Donald Trump powinien stosować zasadę, że jednak szata zdobi człowieka, a pierwsze wrażenie i nienaganny wygląd jest nie tylko jego wizytówką, ale i całego narodu, który reprezentuje.

Z doniesień medialnych Prezydent Trump swoje garnitury szyje w amerykańskim oddziale luksusowego włoskiego domu mody Brioni. Marki nie trzeba przedstawiać nikomu kto choć trochę interesuje się modą. Garnitury szyte w Brionim mają szczęście zakładać wyjątkowo majętni. Mistrzowie krawieccy pracujący w szwalni właściwie nie mają sobie równych, a tkaniny oraz dodatki wykorzystywane do szycia garniturów (których ceny wahają się w przedziale 4000-10000 USD) są najlepsze z dostępnych na całym świecie.

Zamożny polityk, biznesmen i celebryta ma to co najlepsze i kropka. Jednak czy majętność jest równoznaczna z posiadaniem dobrego gustu i stylu? Nie mogę się z tym zgodzić patrząc na zdjęcia poniżej… Bazując na fotografiach pozwolę sobie omówić największe niedociągnięcia powodujące, że Prezydent USA wygląda niechlujnie.


Tkaniny

Największym błędem są źle dobrane tkaniny do uszycia garniturów. Widać, że są to wyjątkowo cienkie i delikatne mieszanki wełny z ekskluzywnymi dodatkami jedwabiu lub kaszmiru. Prezydent Trump nie jest szczupłą osobą, stając w błysku reflektorów robi mu się zwyczajnie gorąco i łatwo się poci. Tkanina zbyt cienka i delikatna szybko ulega zagnieceniu co widać zwłaszcza newralgicznych miejscach narażonych na gniecenie i przecieranie, czyli w kroku i na łokciach. Zwolennicy wyboru tkanin o jak najwyższej skrętności (co idzie w parze z ceną) powinni pamiętać, że wilgotna skóra w połączeniu z ciężarem ciała działają na podobnej zasadzie jak żelazko z parą, zaprasują tkaninę tak skutecznie, że odwieszenie ubrania nawet na kilka dni nie spowoduje usunięcia zagnieceń.

W przypadku prezydenta Trumpa, wybór standardowej, matowej wełny o grubości 270-300 gramów i skrętności super 130’s dałby znacznie lepszy efekt. Garnitur na dłużej zachowałby nienaganny wygląd i wyglądał ‚świeżo’.

donald-trump


Rozmiar

Drugim powodem z którego Donald Trump wygląda niekorzystnie w swoich garniturach jest źle zebrana miara. Wygląda jakby krawcy korzystali z miar prezydenta zebranych jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, kiedy workowate, długie marynarki i szerokie spodnie były standardem.

Jeśli chodzi o wymiar marynarki to na pierwszy rzut oka widać zbyt szeroko uszyte barki. Marynarka na końcach ramion załamuje się i w przestrzeni między ramieniem, a ręką tworzy się nieestetyczna dziura. Dopóki marynarka jest nowa ramiona są relatywnie proste, po kilku założeniach załamują się i zaczynają opadać. W swoich marynarkach Donald Trump maskuje swój atut, a mianowicie wzrost. Zbyt szerokie i opadające barki powodują, że Prezydent wygląda “kwadratowo” oraz wydaje się być niższym niż 190 cm wzrostu.

Na wielu zdjęciach widać, że marynarka źle układa się na karku, z tyłu szyi tworzy się nadmiar tkaniny. Korekta marynarki polegająca na usunięciu tej niedoskonałości jest prosta i bardzo powszechna. Mały detal, robiący ogromną różnicę.

Donald Trump Size

Dopasowanie

Zbyt szerokie rękawy w prawie każdej marynarce optycznie poszerzają Trumpa dodając mu dodatkowych kilogramów, a ich nieodpowiednia długość (zbyt długie) powoduje, że ręce wydają się krótsze, a cała sylwetka cięższa.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę na wysokość pachy w marynarce, która jest osadzona zbyt nisko. Zabieg ten może być celowy, tak aby Prezydent nie pocił się podczas wystąpień, pociąga to jednak za sobą konsekwencje. Przy każdy ruchu rękoma w górę, marynarka podnosi się razem z ręką krępując ruchy. Kula rękawa jest bardzo obszerna przez co cały rękaw jest nienaturalnie szeroki i nieproporcjonalny.

Sizing Donald Trump

Spodnie

Krój spodni Donalda Trumpa nie przystaje do dzisiejszych czasów. Spodnie są zdecydowanie zbyt szerokie i długie. Często Panowie wstydząc się swoich masywnych lub niekształtnych nóg, chcąc je ukryć szyją zbyt szerokie spodnie. Szersza nogawka może pomóc ukryć wady, jednak zbyt szeroka, jak w przypadku Prezydenta Trumpa poszerza znacząco dolną część sylwetki oraz optycznie skraca nogi.

Jeśli chodzi o sam krój spodni, proponowałbym krawcom Prezydenta Trumpa podcięcie spodni w przedniej części, tak aby leżały naturalnie pod brzuchem. Zabieg ten czyni cuda, podczas siedzenia w kroku nie zbiera się nadmiar tkaniny, która się zagniata, a w ruchu, kiedy spodnie naturalnie spadają z brzucha, nie tworzą się mało eleganckie poziome fałdy.

Donald Trump's Pants

Detale

Dodatkową obserwacją jest ogólna kondycja ubrań Donalda Trumpa. Garnitury wyglądają w większości na bardzo znoszone i “zmęczone”. Na wielu zdjęciach widać, że marynarki nie są regularnie odświeżane i prasowane, a zły dobór tkanin, charakteryzujący się połyskiem jeszcze bardziej wzmaga ten efekt. Oglądając większość wystąpień Pana Trumpa rzuca się także w oczy bardzo często rozpięta marynarka, co dodatkowo poszerza go w okolicach talii, uwypuklając brzuch.

Aby nie pisać wyłącznie o złych stronach stylu Prezydenta Trumpa, plus za nie eksperymentowanie odnośnie kolorów i stawianie na klasykę. Wybiera granaty i grafity, unika wzorów i perforacji na tkaninie, jest wierny swoim jedwabnym, gładkim krawatom zazwyczaj w ostrych kolorach, które mógłby jednak wiązać trochę krócej 🙂

A co Państwo sądzą o stylu obecnego Prezydenta Stanów Zjednoczonych?

Styl Donalda TrumpaJaki styl ma Donald Trump

Bądź na bieżąco z nowościami

w pracowniach Buczyński Szycie na Miarę

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera (Możesz się wypisać w każdej chwili)

FreshMail.pl