FreshMail.pl

JAK PAKOWAĆ GARNITUR DO WALIZKI?

Styczeń 24, 2017

HOME Blog Jak pakować garnitur do walizki?

Biznes związany jest z licznymi podróżami – niejednokrotnie dalekimi i kilkudniowymi. Bez względu jednak na odległość, na miejscu musimy wyglądać elegancko i profesjonalnie. Nie zawsze jednak jest to możliwe, gdyż źle złożony garnitur nie prezentuje się najlepiej po długim pobycie w walizce.

 

Jak prawidłowo pakować garnitur i koszule do bagażu podręcznego?

 

Aby skutecznie zapobiegać powstawaniu zagnieceń na ubraniach biznesowych konieczne jest znalezienie przyczyny ich powstawania. Najczęściej ubrania wkładane do walizek są nieprawidłowo złożone i układane w środku lub pod spodem – przez co naciskane są przez inne elementy bagażu. Dodatkowo zbyt dużo luzu wewnątrz walizki spowoduje przesuwanie się bagażu – może to dodatkowo skutkować zahaczaniem o delikatne materiały i zaciąganiem ich.

Nawet nie posiadając klasycznego pokrowca na garnitur nie musimy się obawiać, że komplet będzie podniszczony po wyjęciu z walizki.
Jedną z najlepszych metod na składanie i przewożenie marynarki w walizce jest jej połowiczne wywrócenie na lewą stronę i złożenie na pół. Dzięki temu nie tylko zminimalizujemy ilość potencjalnych zagnieceń, ale też ochronimy materiał zewnętrzny przed uszkodzeniami.

 

Sprytne rozwiązania na koszule

 

Przygotowując koszule do podróży musimy pamiętać, aby w jak największym stopniu chronić kołnierzyk i zapobiec gnieceniu frontu koszuli.
Zapiętą koszulę układamy plecami do góry i zaginamy prawy bok do wewnątrz, na 1/3 szerokości. Kolejnym krokiem jest wygięcie rękawa wzdłuż prawej krawędzi koszuli. Analogicznie postępujemy z lewą stroną. Kolejnym etapem jest dwukrotne zagięcie dołu koszuli do góry, aby finalnie jej brzeg zrównał się z linią ramion.
Jeśli chcemy dodatkowo zabezpieczyć tak złożone ubranie możemy zastosować worek strunowy, który ochroni przed zabrudzeniami i nadmiernym naciskiem innych ubrań (o ile pozostawimy wewnątrz nieco powietrza).

Nawet najlepiej wyprasowana i złożona koszula może nie oprzeć się trudom podróży – zatrzymując się w hotelu upewnijmy się, że będą tam dostępne żelazka. Jeśli jednak zależy nam na czasie warto skorzystać z ułatwienia dostępnego od kilku lat na naszym rynku – są to specjalne etui podróżne. Mieszczą one dwie koszule i pozwalają na zachowanie ich w nienaruszonym stanie podczas podróży – wszystko za sprawą sztywnej konstrukcji. Dzięki niewielkim rozmiarom nie zajmą one także wiele miejsca w walizce.

 

Co ze spodniami?

 

Przed spakowaniem spodni garniturowych do walizki powinniśmy starannie je wyprasować. Dzięki temu już na starcie zminimalizujemy ilość zagnieceń. Tak przygotowane spodnie składamy na pół wzdłuż – miejscem zgięcia powinien być więc kanty. Kolejno składamy je w poprzek na pół, aby krawędź nogawek znalazła się przy talii spodni. Ostatni ruch powtarzamy.
Pamiętajmy o tym, aby proces ten przeprowadzać na płaskiej powierzchni!
Aby dodatkowo zabezpieczyć spodnie możemy je włożyć do worka strunowego lub specjalnego etui.

W przypadku spodni typu chino czy też jeansów możemy je po prostu złożyć wzdłuż i zrolować. Dzięki temu nie tylko zyskamy dodatkowe miejsce w walizce, ale też zmniejszymy ryzyko gniecenia.

 

Doświadczeni biznesmeni w podróży zdradzają również jeden z prostszych i skuteczniejszych sposobów na wygniecione ubrania. Po zameldowaniu w hotelu warto odkręcić gorącą wodę w łazience, zawiesić koszulę, marynarkę czy spodnie na wieszaku i… zamknąć drzwi. Para wodna skutecznie rozprostuje kłopotliwe zagięcia.

Bądź na bieżąco z nowościami

w pracowniach Buczyński Szycie na Miarę

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera (Możesz się wypisać w każdej chwili)

FreshMail.pl