FreshMail.pl

BAL DEBIUTANTÓW

Wrzesień 21, 2017

HOME Blog Bal Debiutantów

Szanowni Państwo, Drodzy Klienci,

 

2 września w Warszawie odbył się już po raz kolejny Bal Debiutantów, niezwykłe wydarzenie o charakterze towarzyskim oraz charytatywnym. Już po raz czwarty miałem przyjemność wspierać tę inicjatywę.

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_2fe7b

 

Pierwsza edycja Balu Debiutantów odbyła się w 1998 roku, a jego organizatorem była hrabina Jolanta Mycielska. Wskrzesiła starą ideę, dzięki której mają być podtrzymywane polskie wartości i tradycje. Przed wojną tego typu bale odbywały się w całej Europie, również popularne były w Polsce. Niestety sytuacja polityczna po II Wojnie Światowej uniemożliwiła kultywowanie tego zwyczaju. Samo wydarzenie nie tylko ma mieć charakter towarzyski, ale również edukacyjny. Przede wszystkim, ma uświadomić młodym ludziom, jak ważne są wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie. Sam bal nie jest w sobie celem – równie istotne są przygotowania oraz integracja uczestniczących w nim osób.

 

Kamil Szumotalski/ALETEIA

Kamil Szumotalski/ALETEIA

 

Debiutanci przez dwa tygodnie uczą się tańca, savoir-vivre-u oraz uczestniczą w wykładach z historii i kultury Polski. Bal to ukoronowanie ich pracy. Wydarzenie co roku odbywa się w przepiękniej oprawie – w tym roku w pomieszczeniach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Uroczystość ma być dla Debiutujących wyjątkowym przeżyciem, które będą mile wspominać przez lata. Na widowisko zapraszane są ich rodziny oraz goście. Przy tej okazji prowadzona jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Wspierana jest też działalność Zakonu Maltańskiego.

 

Kamil Szumotalski/ALETEIA

Kamil Szumotalski/ALETEIA

Kamil Szumotalski/ALETEIA

 

Wraz z moim Zespołem, zadbaliśmy o perfekcyjny wygląd Debiutantów. W pracowni Buczyński gościło 34 młodzieńców, dla których uszyliśmy koszule, muchy, kamizelki oraz dopasowaliśmy fraki (niektóre po pradziadkach). Każde spotkanie z uczestnikami balu, było niezwykle sympatyczne. Dla Debiutantów ważne było nie tylko samo ubranie, ale również zdobycie wiedzy i doświadczenia dotyczącego klasycznego ubioru. To ważna nauka dla każdego, dlatego Panowie z zainteresowaniem wysłuchali naszych porad. Dali się poznać jako bardzo dobrze wychowani i pokorni uczniowie. Niezwykłym uczuciem było uczestniczenie w Balu Debiutantów i podziwianie efektu pracy mojego Zespołu.

 

Kamil Szumotalski/ALETEIA

Kamil Szumotalski/ALETEIA

 

Zapraszam uprzejmie do moich salonów w Poznaniu i Warszawie.

 

Z wyrazami szacunku,

Marek Buczyński

 

Dowiaduj się o specjalnych ofertach i nowych wpisach jako pierwszy!

Tak, chcę otrzymywać newsletter! (Możesz się wypisać w każdej chwili)

FreshMail.pl