12 pomysłów na sylwestrowy zestaw

Poniższy wpis został przygotowany jeszcze przed ogłoszeniem najnowszych obostrzeń dotyczących Sylwestra 2020 oraz Nowego Roku. Chcieliśmy natchnąć naszych czytelników do zabawy ze swoimi sylwestrowymi stylizacjami, jednak mając na uwadze dzisiejszą sytuację, nasz poradnik przyda się najwcześniej w przyszłym roku. Mimo wszystko podjęliśmy decyzję o publikacji wpisu ze względu na ponadczasowość prezentowanych zestawów oraz do wprowadzenia odrobiny uśmiechu podczas tego trudnego okresu. Zdjęcia zostały przygotowane w lekko karykaturalnym stylu pod względem dodatków, min oraz póz, stylizacje są jednak jak najbardziej trafne i poważne (poza jedną). Zapraszamy do lektury!

Jak się ubrać na Sylwestra? – styl galowy

Styl galowy to zdecydowanie klimat balu, który odbywa się w pałacu, i który wymaga odpowiedniej oprawy. W naszym poradniku smokingowym określiliśmy jasno, jak powinien wyglądać elegancki i ponadczasowy smoking, a dziś prezentujemy ich bardziej nowoczesne wersje.

Przede wszystkim dominują marynarki aksamitne, welurowe. Pokazujemy wersję granatową i butelkowozieloną w najbardziej klasycznej i ponadczasowej odsłonie. Takie marynarki wymagają oczywiście czarnych spodni smokingowych, białej koszuli smokingowej, czarnej muchy oraz pasa smokingowego. W wersji rozrywkowej zależało nam na pokazaniu jednego z najpopularniejszych trendów ostatnich dwóch-trzech lat i jest to połączenie smokingu z golfem w kolorze złamanej bieli.

Ostatni zestaw to smoking z kamizelką z klapami. Zrezygnowaliśmy z marynarki, dzięki czemu mogliśmy pokazać kamizelkę w pełnej okazałości. Jej front jest wycięty tak, żeby nie wystawał spod marynarki, w związku z czym w normalnych warunkach jest ona widoczna tylko po rozpięciu warstwy wierzchniej. Mamy też dla wszystkich ciekawą informację – jeżeli szukasz porady, jak się ubrać na wesele, to smokingi z marynarkami aksamitnymi są zdecydowanie warte rozważenia.

Jak się ubrać na sylwestra? – styl „elegancki, ale bez przesady”

Ta kategoria jest zarezerwowana dla wszystkich stylizacji, które bazują na modzie eleganckiej, ale nie opierają się na garniturze. Dominują tu kamizelki i marynarki sportowe, zestawy z podwiniętymi rękawami czy rozpięte guziki pod szyją.

Prezentujemy zestaw koordynowany oparty na niskim kontraście, składający się z szarych wełnianych spodni, jerseyowej, ciemnej koszuli oraz fioletowej kamizelki w delikatną pepitkę z tkaniny Ermenegildo Zegna. Jego odpowiednikiem dla fanów marynarek jest zestaw obok, w którym wymieniliśmy tylko szare spodnie na jeansy, a kamizelkę na wełnianą marynarkę z kolekcji Dormeuil Woodland.

Dwie ostatnie stylizacje bazują na garniturach – w jednym przypadku widzimy spodnie i kamizelkę z tego samego zestawu w połączeniu z białą koszulą, co jest zestawem bardzo bezpiecznym i eleganckim. Drugi jednak jest już dość kontrowersyjny, choć podczas luźniejszego sylwestra sprawdzi się bardzo dobrze. Mowa oczywiście o czarnym garniturze połączonym z czarną koszulą.

Żeby obronić zestaw bazujący na braku kontrastu, ubrania muszą być idealnie dopasowane i perfekcyjnie skrojone. Ich krój musi być nieskazitelny, ponieważ tylko wtedy widać, że łamanie zasad jest całkowicie zamierzone, a nie przypadkowe. Wybraliśmy formalny, czarny garnitur z marynarką z klapami w szpic i spodniami z wysokim stanem oraz dobraliśmy szytą na miarę koszulę z kołnierzem włoskim. Dzięki temu efekt robi wrażenie i nie wygląda, jakby był dziełem pomyłki.

Jak się ubrać na sylwestra? – styl casualowy

Styl casualowy to nie tylko dresy i znoszona koszulka – to również dobrej jakości ubrania, które zapewniają dużą swobodę, a jednocześnie podkreślają zalety naszej sylwetki. Stąd w tej kategorii znaleźliśmy miejsce na chinosy z wysokim stanem i błękitną koszulę z bawełny oksford, ponieważ jest to zestaw nadający się do noszenia na co dzień, i na wełniane spodnie połączone z białą koszulą typu popover rozpiętą pod szyją, które są znakiem rozpoznawczym osób specjalizujących się w krawiectwie miarowym.

Dwa zestawy maksymalnie casualowe, które z przyjemnością prezentujemy jako alternatywy, to spodnie z wysokim stanem połączone z nieformalnymi elementami garderoby. W pierwszym przypadku mamy jeansy z wysokim stanem uszyte na miarę z dopasowanym golfem w kolorze kremowym, w drugim ponadczasowy biały T-shirt, który z pewnością każdy mężczyzna ma w swojej szafie, połączony z garniturowymi spodniami z wełny zdekompletowanymi z tego garnituru.

Jak się ubrać na Sylwestra? – rok 2020

Zestaw prezentowany na zdjęciu łączy styl casualowy z eleganckim. Mężczyzna wygląda elegancko tam, gdzie jest widoczny, a dzięki wykorzystaniu elastycznych spodni i wygodnych butów nie odczuwa dyskomfortu mimo siedzenia kilku godzin przy wspólnym, wirtualnym stole.

Sylwester 2020/2021

Sylwester w tym roku będzie wyjątkowy, nie da się ukryć. Nie chcemy jednak popadać w marazm, tym bardziej, kiedy powyższe stylizacje są stylizacjami ponadczasowymi. Wierzymy, że powyższy wpis zainspiruje do tworzenia unikatowych zestawów sylwestrowych, które będzie można wykorzystać, mamy nadzieję, jak najszybciej!

Modele: Marek Buczyński, Kamil Brycki, Bartosz Jan Leśniak, Fryderyk Ossoliński
Zdjęcia: Kamil Brycki

Zadbaj o swój styl

O swój styl musisz zadbać sam, jednak nie zostawimy Cię bez dobrego źródła informacji :) Tworzymy darmowe kompendium na temat klasycznej elegancji, abyś zawsze miał możliwość szlifowania swojego poczucia estetyki oraz regularnego poszerzania wiedzy. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mogą spodobać Ci się również:

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter