Czarna marynarka damska z wełny i biały T-shirt

Ubrania formalne i półformalne stanowią trzon naszej sekcji poradnikowej – to właśnie na nich omawiamy poszczególne kroje marynarek, kamizelek czy spodni, przyglądamy się tkaninom gładkich, w prążki i kraty oraz wskazujemy, które z nich są odpowiednie na wieczór, które do pracy, a które na codzień. Dziś mamy jednak zdecydowanie luźniejszą sesję zdjęciową do zaprezentowania. Choć już pokazywaliśmy garnitur połączony z bluzką w odsłonie biznesowej, teraz mamy zestaw o niskim stopniu formalności – połączenie klasycznej, basicowej marynarki, T-shirtu i jeansów.

Czarna marynarka i biały T-shirt

I nic więcej nie trzeba do szczęścia. Czarna marynarka w modzie damskiej gra po prostu ze wszystkim – można skutecznie wykorzystać ją do tworzenia zestawów eleganckich, biznesowych, czy casualowych jak na zdjęciach w tym wpisie. Każdy element tej stylizacji jest spójny dzięki prostocie, która je wszystkie łączy.

Mamy więc czarną marynarkę, biały T-shirt z nadrukiem – natomiast bez problemu odnajdzie się tutaj również T-shirt gładki – czarne jeansy o bardzo dopasowanym kroju i wysokie, sznurowane buty, również w kolorze czarnym. Taki total look wygląda bardzo niezobowiązująco, ale jednocześnie pokazuje, że przykładamy uwagę do tego, jak wyglądamy, że dbamy o detale i lubimy ubrania, za którymi stoi jakaś myśl przewodnia.

Czarna marynarka z wełny

Musimy podkreślać przy każdej okazji, że kobiety również powinny korzystać z wysokiej jakości naturalnych tkanin. W sklepach sieciowych (szczególnie specjalizujących się w modzie damskiej) dominują niestety ubrania z poliestru, w którym z pewnością trudno czuć się komfortowo. Tkaniny naturalne, takie jak wełna merynosowa, len lub bawełna noszą się zdecydowanie lepiej – układają się w lepszy sposób i pozwalają naszemu ciału oddychać.

W marynarkach stosuje się oczywiście podszewki – nawet jeśli wierzch marynarki jest wykonany z naturalnego materiału, to podszewka wykonana z poliestru ogranicza przepuszczanie powietrza w zasadzie do zera. Z tego powodu warto szukać ubrań, które mają wykonane podszewki z wiskozy lub acetatu. Są to tkaniny pochodzenia naturalnego, natomiast uzyskane dzięki specjalnej obróbce technicznej. Dzięki temu są przyjemne w dotyku, przypominają jedwab i tylko w lekki sposób wpływają na przewiewność marynarki, będąc jednocześnie jej stelażem i sprawiając, że lepiej się układają.

Klasyczne ubrania damskie

W naszych poradnikach skupiamy się głównie na ubraniach biznesowych. Chcemy pokazać jednak, że marynarkę można nosić na wiele sposobów, a jej przeznaczenie to nie tylko garnitury, ale również zestawy zdecydowanie mniej formalne. Takich sesji z pewnością pojawi się więcej – gwarantujemy, że jest na co czekać!

Zdjęcia: Kamil Brycki

Firmowy newsletter

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł i chcesz regularnie poszerzać swoją wiedzę na temat męskiej i damskiej elegancji, zapisz się do naszego newslettera. Dzięki niemu będziesz na bieżąco!

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas