Czy każdy garnitur musi być uniwersalny? – biały garnitur damski

Biały garnitur jest ubraniem zwracającym uwagę. Takim, które obroni się na osobie pewnej siebie i zdecydowanej. Robi niesamowite wrażenie, w przypadku takiej tkaniny jednak należy pamiętać o kilku rzeczach. Postaramy się je przybliżyć w dzisiejszym wpisie.

Często powtarzamy, że ubrania szyte na miarę w naszych pracowniach są długowieczne i szybciej nudzą się naszym Klientom, niż niszczą. Z tego powodu zazwyczaj wybieramy tkaniny ponadczasowe i klasyczne – ale czy każdy garnitur musi być granatowy lub szary? W końcu szycie na miarę zapewnia bardzo wiele możliwości i w przypadku rozbudowywania garderoby aż żal z nich nie skorzystać. Tak zrodził się ten pomysł – biały garnitur damski.

Zanim przeczytasz wpis…

Biały garnitur jest ubraniem typowo letnim i owszem, może być formalny. Należy jednak pamiętać, że taka tkanina potrzebuje odpowiedniej oprawy. Sama w sobie musi być cięższa, aby elegancko spływała oraz żeby nie było widać szwów i wykończeń. Dodatkowo stosowanie kolorowych podszewek może być ryzykowne. Taka tkanina nie wybacza – aby uszyć biały garnitur damski należy mieć więc sporo doświadczenia i wiedzy. Nieformalne ubrania letnie to na przykład różowy damski garnitur lniany czy damski beżowy garnitur.

Czy każdy garnitur musi być uniwersalny?

Nie musi, zdecydowanie – biorąc pod uwagę mnogość tkanin i krojów, czasem zdecydowanie warto dać się ponieść fantazji i wybrać coś nietypowego. Szeroka krata w „niesprzedajnym” kolorze? Czerwony prążek na granatowej tkaninie? Krój nieformalny z kieszeniami nakładanymi z patkami, ale przy nie aż tak nieformalnej tkaninie? Szycie na miarę daje ogromne możliwości i jeżeli szukasz czegoś naprawdę nietypowego, aż szkoda z nich nie skorzystać.

Oczywiście przy pierwszym zamówieniu zawsze staramy się dowiedzieć, czy Klient poszukuje garnituru „do wszystkiego”, czy też możemy poszukać czegoś niespotykanego i charakterystycznego. W większości przypadków na początku staramy się szyć rzeczy, z których będzie się korzystać regularnie, jeżeli jednak ktoś ma stricte określoną wizję i szuka czegoś specyficznego – zmieniamy nastawienie o 180 stopni i puszczamy wodze fantazji ?

Świadome budowanie garderoby

Biorąc pod uwagę wytrzymałość ubrań wysokiej jakości warto dobrze przemyśleć swoją garderobę. Kiedy jednak mamy już bazę – klasyczne garnitury, koszule, stonowane marynarki – warto pomyśleć o czymś, co będzie nas wyróżniać. Może to być specyficzny wzór, krój marynarki, coś, czego nie będziemy nosić przecież codziennie, a co będzie dla nas charakterystyczne. Może też być tak, że od zawsze chcieliśmy mieć w swojej szafie jakąś specyficzną część garderoby – marynarkę z bawełnianej kory czy tkaniny typu solaro, które w sklepach konfekcyjnych są przecież nie do dostania. Wtedy z pomocą przychodzimy my.

Dodatkową zaletą takiego ubrania jest to, że skoro mamy już wymarzoną tkaninę przed oczami i krój w głowie, możemy dobrać doskonale pasujące dodatki. Koncept uniwersalności wtedy schodzi na dalszy plan, ponieważ pierwsze skrzypce gra nasze wyobrażenie przeniesione już na projekt. Są to z pewnością najciekawsze realizacje, ponieważ my służymy wiedzą, Klient za to w dużej mierze odpowiada za projekt – zaprojektowanie czegoś, wybór wszystkich elementów składowych, a potem założenie gotowego ubrania sprawia naprawdę wiele satysfakcji.

Biały garnitur damski

O ponadczasowym kroju jest jednak wbrew pozorom zdecydowanie bardziej uniwersalny, niż mogłoby się wydawać. O ile w wydaniu męskim mógłby sprawiać wiele problemów – raczej sprawdziłby się do dekompletowania, osobno jako marynarka i spodnie – tak w damskiej odsłonie w sytuacjach formalnych dziennych biały garnitur sprawdza się świetnie. I, co jest równie ważne, szczególnie w przypadku ubrań szytych na miarę, robi ogromne wrażenie.

Biały garnitur przedstawiony na zdjęciach ma ponadczasowy krój. Z pewnością zwracają uwagę bardzo szerokie nogawki, które muszą być dopasowane pod względem długości co do centymetra do odpowiednich szpilek. Dopiero wtedy uda się nam uzyskać efekt, kolokwialnie mówiąc, „wow”. Mówi się, że białe rzeczy brudzą się szybciej i z jednej strony jest w tym trochę prawdy. Z drugiej jednak, wszystkie ubrania przecież się brudzą! Warto dać takiemu garniturowi szansę, ponieważ jest to ubranie bardzo nietypowe i gwarantujemy, że noszenie go będzie samą przyjemnością.

Wolisz coś ciemniejszego? Zobacz szary garnitur damski z kamizelką albo niebieski garnitur damski dwurzędowy.

Szyjemy też dla mężczyzn!

W naszej pracowni specjalizujemy się w szyciu klasycznych, ponadczasowych garniturów, marynarek, spodni, koszul, żakietów i garsonek. Poza ubraniami damskimi szyjemy również garnitury dla mężczyzn – służymy wiedzą oraz naszym doświadczeniem przy projektowaniu idealnego garnituru na daną okazję. W sprawach szycia na miarę serdecznie zapraszamy do kontaktu przez poniższy formularz.

Zdjęcia: Adam Ptak

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok