Damski garnitur dwurzędowy szyty na miarę

Damska sylwetka, jako bardziej skomplikowana od męskiej, wymaga więcej wyczucia w szyciu miarowym. Kobiety zwracają uwagę na najmniejsze detale, a ich budowa nie jest aż tak jednolita, jak w przypadku mężczyzn – z tego powodu damski garnitur jest zdecydowanie trudniej kupić w sklepach z odzieżą gotową. Z pomocą przychodzi wtedy szycie na miarę dla kobiet, […]

Damska sylwetka, jako bardziej skomplikowana od męskiej, wymaga więcej wyczucia w szyciu miarowym. Kobiety zwracają uwagę na najmniejsze detale, a ich budowa nie jest aż tak jednolita, jak w przypadku mężczyzn – z tego powodu damski garnitur jest zdecydowanie trudniej kupić w sklepach z odzieżą gotową. Z pomocą przychodzi wtedy szycie na miarę dla kobiet, a o jednej z realizacji w pracowni Buczyński więcej przeczytasz w poniższym wpisie.

Zanim przeczytasz wpis…

Na pewno znasz to uczucie, kiedy przymierzasz dobrze skrojony garnitur. Mocniejsze ramiona, świetne dopasowanie do sylwetki, idealna długość spodni – w takim ubraniu aż chce się chodzić! Kobieta czuje się w nim pewnie i jest gotowa na wszystkie wyzwania dnia codziennego. Na dodatek, pewnie wielokrotnie spotkałaś się z ładną marynarką o odpowiednich proporcjach, która była uszyta ze sztucznego materiału, przez co komfort jej noszenia był niezwykle niski; to samo tyczy się rzeczy z wysokiej jakości tkanin, które jednak były po prostu brzydkie. W sklepach z odzieżą konfekcyjną ciężko jest znaleźć złoty środek – tu z pomocą przychodzi szycie na miarę. Aby osiągnąć to, o czym mówimy w pierwszym zdaniu, nie można iść na żadne kompromisy. W tym tekście zobaczysz efekty pracy naszych doradców.

Granatowy garnitur dwurzędowy dla kobiet

Jedna z ciekawszych realizacji w naszej pracowni to granatowy garnitur dwurzędowy o intensywnym odcieniu, ze złotymi guzikami charakterystycznymi dla marynarek klubowych. Został uszyty według klasycznego kroju, dzięki czemu zawsze będzie w modzie. Dla kobiet, nawet w sytuacjach biznesowych, odpowiednio sprawdzą się nawet mocniejsze kolory, dzięki czemu nie jesteśmy stricte ograniczeni do granatów oraz szarości. Marynarka i spodnie oczywiście zostały odpowiednio wyszczuplone, aby zapewnić jak największe dopasowanie do kobiecej figury pozostawiając przy tym komfort ruchu. Nogawki zostały dodatkowo mocno skrócone, przy ujściu za to zdecydowaliśmy się na mankiet.

Te wszystkie elementy wpływają na samopoczucie w trakcie noszenia garnituru. Kiedy czujemy marynarkę przy ciele jednocześnie wiedząc, że odpowiednie proporcje i rozstaw guzików, i szerokości klap dobrze korespondują z naszą sylwetką, nabieramy dodatkowej pewności siebie. Dobrze skrojony damski garnitur wysyła komunikat całemu otoczeniu, pozytywnie wpływa również na relacje w zespołach oraz pomaga budować autorytet.

Dwurzędowy garnitur to jednak nie jest jedyna opcja, o której mogą myśleć kobiety. Świetnie dopasowany fason jednorzędowy z klapą otwartą lub zamkniętą również sprawdzi się w wielu sytuacjach. Można także pomyśleć o kamizelce, która dodatkowo wysmukla sylwetkę i potrafi podnieść formalność niejednego zestawu. W przypadku odzieży konfekcyjnej o takich dodatkach nie może być mowy, ponieważ garnitury dla kobiet w kolekcjach pojawiają się niezwykle rzadko.

Damska sylwetka różni się od męskiej przede wszystkim w różnicy pomiędzy talią, a klatką piersiową i biustem. Wielu producentów odzieży gotowej nie chce brać pod uwagę wszystkich możliwości, stąd też często pojawia się odzież albo zbyt dopasowana, albo w stylu „oversize”. W szyciu na miarę ten problem znika, ponieważ to Klientka decyduje o dopasowaniu do swojej sylwetki. Wszystkie ewentualne korekty po uszyciu garnituru nanosimy bezpośrednio w naszych salonach, ponieważ w każdym z nim dostępny jest doświadczony krawiec.

Wykorzystanie tkanin naturalnych

Nie jest tajemnicą, że tkaniny garniturowe wykonane ze sztucznych, poliestrowych włókien mocno wpływają na oddychalność ubioru. Mimo niższej temperatury, bardzo szybko w takich marynarkach odczuwamy wzmożoną potliwość i zgrzanie ze względu na problem z przepuszczalnością powietrza materiałów plastikowych. Damska odzież konfekcyjna zazwyczaj jest szyta właśnie z takich tkanin – a nawet, kiedy w tkaninie zasadniczej pojawi się włókno naturalne, to przy podszewkach jest to nadal coś niezwykle rzadkiego.

Mężczyźni mają pod tym względem zdecydowanie łatwiej, przynajmniej w przypadku odzieży gotowej. Przy szyciu na miarę ten problem odchodzi jednak do lamusa – w naszych pracowniach krawieckich dostępne są tylko naturalne tkaniny wełniane, jedwabne, lniane i bawełniane, za to podszewki wszywa się głównie wiskozowe. Jeżeli pojawia się jakaś sztuczna domieszka, jest to wyraźnie zaznaczone, chociaż są to zazwyczaj marginalne wartości dla ogólnego wzmocnienia tkaniny. Klient jednak sam dokonuje wyboru, oczywiście wspomagając się naszymi radami.

Jak nosić damski garnitur?

Na wiele sposobów! Poza standardowym zestawem ze spodniami, możemy również uszyć spódnicę ołówkową z tej samej tkaniny. Wszystkie ubrania, które szyjemy w naszych pracowniach zawsze są zgodne z kanonem klasycznej elegancji, także nie trzeba się martwić o sezonowość takiego ubrania. Tak naprawdę wszystko zależy od wybranej tkaniny – przy setkach dostępnych tkanin na pewno znajdziemy i taką, która będzie w dobrym guście nawet za kilkanaście lat, i taką, która będzie szokować i budzić podziw. Zobacz inne projekty damskich garniturów:

Szyjemy też dla mężczyzn!

W naszej pracowni szyjemy klasyczne ubrania damskie oraz męskie. W krawiectwie miarowym jesteśmy ekspertami i korzystając z tego, że uwielbiamy dzielić się wiedzą, tworzymy również wpisy poradnikowe (np. „Jak ubrać się na ślub”) oraz pokazujemy stylizacje męskie. Z ogromną przyjemnością zapraszamy do dalszej części naszego bloga w poszukiwaniu inspiracji, których pojawia się u nas coraz więcej! A jeżeli zainteresowało Cię coś konkretnego…

Zdjęcia: Adam Ptak

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok