Dwurzędowa marynarka klubowa z tkaniny Loro Piana

Jednym z klasycznych rozwiązań, które znajduje wielu zwolenników, jest dwurzędowa marynarka klubowa. Charakteryzuje się ona kilkoma elementami, które z pewnością warto poznać.

W modzie męskiej są pewne klasyczne i ponadczasowe ubrania, które od dziesiątek lat znajdują wielu zwolenników. Oczywiście ich fason i krój często ulegają modyfikacjom, natomiast baza pozostaje bez zmian. Jednym z takich klasyków z pewnością jest granatowa marynarka klubowa, często też nazywana blezerem, którą — według etykiety — głównie nosiło się z szarymi lub białymi spodniami. Dziś przedstawiamy nasz pomysł na dwurzędowy blezer w ponadczasowym wydaniu.

Dwurzędowa marynarka klubowa w kolorze granatowym

Zaczynając od samego początku, czyli od marynarki — jest to dwurzędówka uszyta zgodnie z ponadczasowymi zasadami klasycznej, męskiej elegancji. Jej typ określa się jako 6×2, co oznacza, że ma łącznie 6 guzików na froncie, z czego dwa są zapinane. Są one złote, metalowe, jednak często też stosuje się srebrne — wszystko zależy od osobistych preferencji noszącego. Marynarka ma dwa rozcięcia, klapy w szpic, a jej długość świetnie dzieli sylwetkę na dwie części. Jest to zasługa odpowiedniej długości, która kończy się mniej-więcej przy nasadzie kciuka, kiedy noszący stoi „na baczność”.

Marynarki klubowe powinny mieć zawsze klapy w szpic — oczywiście są modele historyczne z klapami otwartymi, natomiast dzisiaj zdecydowanie się od tego odchodzi. Frakowy rewers ma w końcu wiele zalet, szczególnie w przypadku marynarki dwurzędowej: optycznie poszerza ramiona i klatkę piersiową, co w połączeniu z odpowiednim rozstawem guzików skutkuje wysmukleniem całej sylwetki.

Granatowa tkanina w rybie oczko — Loro Piana

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach — zgadzamy się z tym stwierdzeniem w pełni, w związku z czym w przypadku tej realizacji chcieliśmy postawić właśnie na małe detale, składające się na interesującą całość. Jednym z nich jest wybrana tkania z kolekcji Four Seasons marki Loro Piana — choć z daleka wydaje się ona gładka, z bliska widać ciekawą fakturę, tak zwane rybie oczko. Kiedy połączymy to z interesującym kolorem tkaniny (czymś pomiędzy granatem a szarością) otrzymamy nietuzinkowy materiał, który nadal pozostaje w klasycznych ramach.

Loro Piana jest włoską marką, która specjalizuje się w tkaniu luksusowych tkanin i szyciu odzieży wysokiej klasy. Dzięki temu możemy mieć pewność co do jakości tkaniny, kiedy poszukujemy idealnego ubrania. Nie da się również ukryć, że Włosi mają niebywały talent do tworzenia ciekawych, interesujących wzorów i kombinacji kolorystycznych na tkaninach, których na próżno szukać wśród marek brytyjskich. Z tego względu w przypadku garniturów czy marynarek sportowych, wybór często pada właśnie na Loro Pianę. Szycie na miarę obfituje w wiele ciekawych tkanin.

Zestaw klubowy

Zestawem klubowym nazywało się kiedyś połączenie granatowej marynarki klubowej — dwurzędowej, ze złotymi guzikami — oraz klasycznych, szarych wełnianych spodni. Taki właśnie zestaw prezentujemy na dzisiejszych zdjęciach, lecz staraliśmy się go utrzymać we wczesnowiosennej stylistyce. Stąd też i kolor szarych spodni jest ciemniejszy, niż zazwyczaj, krawat ma bardziej przygaszone kolory, a koszula nie jest błękitna lub biała, a niebieska. Kołnierz przypinany na guziczki (button-down) to również element gry detalami.

Dzięki tym małym zmianom otrzymujemy z jednej strony klasyczny zestaw klubowy, z drugiej jednak jest on dopasowany do pory roku, pogody i sytuacji. Dzięki temu noszący taki zestaw nie wygląda jak „z innej epoki”, nie sprawia wrażenia oderwanego od rzeczywistości. Nie da się ukryć, że dziś — kiedy ubraniowy savoir vivre powoli odchodzi w niepamięć — ubieranie się adekwatnie do okazji jest wartą nabycia umiejętnością, ponieważ tylko ona pozwoli na swobodne noszenie zestawów mocniej osadzonych w klasycznej, męskiej elegancji.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok