Garnitur damski z kamizelką w kratę księcia Walii

Czy garnitur damski z kamizelką ma rację bytu? W poprzednim wpisie pokazaliśmy zestaw z marynarką dwurzędową w kolorze granatowym, który świetnie sprawdzi się jako ubranie do pracy (możesz go zobaczyć tutaj). Nie jest to jednak jedyny garnitur, w którym kobieta będzie wyglądać i czuć się zjawiskowo. Kolejnym przedstawionym projektem jest zestaw trzyczęściowy – z kamizelką, […]

Czy garnitur damski z kamizelką ma rację bytu? W poprzednim wpisie pokazaliśmy zestaw z marynarką dwurzędową w kolorze granatowym, który świetnie sprawdzi się jako ubranie do pracy (możesz go zobaczyć tutaj). Nie jest to jednak jedyny garnitur, w którym kobieta będzie wyglądać i czuć się zjawiskowo. Kolejnym przedstawionym projektem jest zestaw trzyczęściowy – z kamizelką, pozornie tylko zarezerwowaną dla mężczyzn. Jak się prezentuje taki zestaw?

Zanim przeczytasz wpis…

Odzież konfekcyjna nie daje tylu możliwości ile szycie na miarę. Znalezienie ładnego, trzyczęściowego garnituru graniczy wręcz z cudem, na który nie musimy czekać w przypadku zamawiania ubrań w pracowni krawieckiej. Pomyśl o tej swobodzie i o wszystkich możliwościach, jakie daje szycie garnituru – poza wybraniem tkaniny (jednej z tysięcy!), guzików, podszewki i monogramów można wybrać dowolny krój. Dzisiaj prezentujemy garnitur jednorzędowy, trzyczęściowy, z kamizelką z tej samej tkaniny – komplet w zasadzie niedostępny w salonach z odzieżą konfekcyjną. Zapraszamy do lektury!

Garnitur damski z kamizelką

To krój z pewnością rzadko spotykany w przypadku odzieży damskiej, w naszej opinii – całkowicie niesłusznie. Kamizelka posiada bardzo wiele zalet: pozwala na zbudowanie „garnituru bez rękawów”, co jest szczególnie ważne w gorące dni, dodaje formalności całemu zestawowi i nadaje powagi. Jest też również bardzo podatna na dekompletowanie i z pewnością będzie dobrze wyglądać z zestawami w innych kolorach, jako dopełnienie. W końcu największą zaletą kamizelki jest to, że… nie trzeba przecież jej nosić.

Mamy więc garnitur dwuczęściowy, który z ogromnym powodzeniem można wykorzystać nie tylko jako zestaw oraz kamizelkę, która znacząco powiększa możliwość kombinacji. Całość jest uszyta z wełny, tkaniny naturalnej (dobrze się układającej na sylwetce, sprężystej oraz, przede wszystkim, przepuszczającej powietrze). Wnętrze marynarki nie jest podklejone samą fizeliną – aby wzmocnić konstrukcję i nadać jej odpowiedniego kształtu, pod tkaniną znajduje się również krawieckie płótno. Poliestrowe podszewki również nie mają tutaj racji bytu, dlatego korzystamy tylko z wiskozy lub cupro zapewniających odpowiedni komfort użytkowania.

Trzyczęściowy garnitur z Nowogrodzkiej

W naszym salonie przy ulicy Nowogrodzkiej w trzyczęściowym garniturze można spotkać nie tylko Pana Łukasza i Pana Jakuba, ale również i Panią Kasię, bohaterkę dzisiejszej sesji zdjęciowej. Pani Kasia posiada ogromne doświadczenie w męskim i damskim szyciu miarowym, a jakby tego było mało – zdecydowana większość naszych Klientów bardzo chwali sobie jej pomoc w doborze dodatków oraz kolorystycznych nawiązań 😉

Pani Kasia wystąpiła również w zestawie dwurzędowym w jednym z poprzednich wpisów udowadniając, że garnitur nie jest ubiorem odpowiednim tylko dla mężczyzn. U kobiety jednak dopasowanie takiego garnituru gra kluczową rolę i w przypadku odzieży konfekcyjnej naprawdę trudno jest osiągnąć pożądany efekt. Wtedy z pomocą przychodzi krawiectwo miarowe.

Krata księcia Walii

Kratą księcia Walii nazywamy wzór, który składa się z wąskich pionowych i poziomych linii tworzących kratę na tkaninie zasadniczej. W miejscu, w którym linie przecinają się, występuje dodatkowo pepitka (psi ząb), a sama krata często jest jeszcze udekorowana szeroką, delikatną nicią w innym kolorze. Ten wzór szczególnie upodobał sobie Książę Edward VIII – stąd też i jego nazwa.

Krata księcia Walii jest świetnym wyborem na garnitur biznesowy z wielu powodów. Sam wzór jest z daleka niewidoczny i dopiero z bliska pokazuje pazur, co czyni go niezwykle uniwersalnym. Dzięki swojej nietuzinkowości bardzo dobrze łączy się z innymi wzorami – groszkami czy wzorem paisley – pozwalając na urozmaicenie całego zestawu. Dodatkowo jego dyskretny charakter nie odciąga uwagi od twarzy noszącego, jest czymś w rodzaju „kropki nad i” dla wszystkich, którzy nie szukają kolejnego gładkiego garnituru.

Jak nosić garnitur damski trzyczęściowy?

Damski garnitur z kamizelką jest świetną bazą do tworzenia ciekawych stylizacji. W komplecie wygląda niezwykle elegancko, za to po zdekompletowaniu tworzy świetne zestawy koordynowane – z inną marynarką lub spodniami. W naszej pracowni z przyjemnością pomożemy w wyborze odpowiedniego garnituru!

Szyjemy też dla mężczyzn!

W naszej pracowni szyjemy klasyczne ubrania damskie oraz męskie. W krawiectwie miarowym jesteśmy ekspertami i korzystając z tego, że uwielbiamy dzielić się wiedzą, tworzymy również wpisy poradnikowe (np. „Jak ubrać się na ślub”) oraz pokazujemy stylizacje męskie. Z ogromną przyjemnością zapraszamy do dalszej części naszego bloga w poszukiwaniu inspiracji, których pojawia się u nas coraz więcej! A jeżeli zainteresowało Cię coś konkretnego…

Zdjęcia: Adam Ptak

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Zadbaj o swój styl

O swój styl musisz zadbać sam, jednak nie zostawimy Cię bez dobrego źródła informacji :) Tworzymy darmowe kompendium na temat klasycznej elegancji, abyś zawsze miał możliwość szlifowania swojego poczucia estetyki oraz regularnego poszerzania wiedzy. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera.

Mogą spodobać Ci się również:

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok