Garnitur damski z kamizelką w kratę księcia Walii

Czy garnitur damski z kamizelką ma rację bytu? W poprzednim wpisie pokazaliśmy zestaw z marynarką dwurzędową w kolorze granatowym, który świetnie sprawdzi się jako ubranie do pracy (możesz go zobaczyć tutaj). Nie jest to jednak jedyny garnitur, w którym kobieta będzie wyglądać i czuć się zjawiskowo. Kolejnym przedstawionym projektem jest zestaw trzyczęściowy – z kamizelką, […]

Czy garnitur damski z kamizelką ma rację bytu? W poprzednim wpisie pokazaliśmy zestaw z marynarką dwurzędową w kolorze granatowym, który świetnie sprawdzi się jako ubranie do pracy (możesz go zobaczyć tutaj). Nie jest to jednak jedyny garnitur, w którym kobieta będzie wyglądać i czuć się zjawiskowo. Kolejnym przedstawionym projektem jest zestaw trzyczęściowy – z kamizelką, pozornie tylko zarezerwowaną dla mężczyzn. Jak się prezentuje taki zestaw?

Zanim przeczytasz wpis…

Odzież konfekcyjna nie daje tylu możliwości ile szycie na miarę. Znalezienie ładnego, trzyczęściowego garnituru graniczy wręcz z cudem, na który nie musimy czekać w przypadku zamawiania ubrań w pracowni krawieckiej. Pomyśl o tej swobodzie i o wszystkich możliwościach, jakie daje szycie garnituru – poza wybraniem tkaniny (jednej z tysięcy!), guzików, podszewki i monogramów można wybrać dowolny krój. Dzisiaj prezentujemy garnitur jednorzędowy, trzyczęściowy, z kamizelką z tej samej tkaniny – komplet w zasadzie niedostępny w salonach z odzieżą konfekcyjną. Zapraszamy do lektury!

Garnitur damski z kamizelką

To krój z pewnością rzadko spotykany w przypadku odzieży damskiej, w naszej opinii – całkowicie niesłusznie. Kamizelka posiada bardzo wiele zalet: pozwala na zbudowanie „garnituru bez rękawów”, co jest szczególnie ważne w gorące dni, dodaje formalności całemu zestawowi i nadaje powagi. Jest też również bardzo podatna na dekompletowanie i z pewnością będzie dobrze wyglądać z zestawami w innych kolorach, jako dopełnienie. W końcu największą zaletą kamizelki jest to, że… nie trzeba przecież jej nosić.

Mamy więc garnitur dwuczęściowy, który z ogromnym powodzeniem można wykorzystać nie tylko jako zestaw oraz kamizelkę, która znacząco powiększa możliwość kombinacji. Całość jest uszyta z wełny, tkaniny naturalnej (dobrze się układającej na sylwetce, sprężystej oraz, przede wszystkim, przepuszczającej powietrze). Wnętrze marynarki nie jest podklejone samą fizeliną – aby wzmocnić konstrukcję i nadać jej odpowiedniego kształtu, pod tkaniną znajduje się również krawieckie płótno. Poliestrowe podszewki również nie mają tutaj racji bytu, dlatego korzystamy tylko z wiskozy lub cupro zapewniających odpowiedni komfort użytkowania.

Trzyczęściowy garnitur z Nowogrodzkiej

W naszym salonie przy ulicy Nowogrodzkiej w trzyczęściowym garniturze można spotkać nie tylko Pana Łukasza i Pana Jakuba, ale również i Panią Kasię, bohaterkę dzisiejszej sesji zdjęciowej. Pani Kasia posiada ogromne doświadczenie w męskim i damskim szyciu miarowym, a jakby tego było mało – zdecydowana większość naszych Klientów bardzo chwali sobie jej pomoc w doborze dodatków oraz kolorystycznych nawiązań 😉

Pani Kasia wystąpiła również w zestawie dwurzędowym w jednym z poprzednich wpisów udowadniając, że garnitur nie jest ubiorem odpowiednim tylko dla mężczyzn. U kobiety jednak dopasowanie takiego garnituru gra kluczową rolę i w przypadku odzieży konfekcyjnej naprawdę trudno jest osiągnąć pożądany efekt. Wtedy z pomocą przychodzi krawiectwo miarowe.

Krata księcia Walii

Kratą księcia Walii nazywamy wzór, który składa się z wąskich pionowych i poziomych linii tworzących kratę na tkaninie zasadniczej. W miejscu, w którym linie przecinają się, występuje dodatkowo pepitka (psi ząb), a sama krata często jest jeszcze udekorowana szeroką, delikatną nicią w innym kolorze. Ten wzór szczególnie upodobał sobie Książę Edward VIII – stąd też i jego nazwa.

Krata księcia Walii jest świetnym wyborem na garnitur biznesowy z wielu powodów. Sam wzór jest z daleka niewidoczny i dopiero z bliska pokazuje pazur, co czyni go niezwykle uniwersalnym. Dzięki swojej nietuzinkowości bardzo dobrze łączy się z innymi wzorami – groszkami czy wzorem paisley – pozwalając na urozmaicenie całego zestawu. Dodatkowo jego dyskretny charakter nie odciąga uwagi od twarzy noszącego, jest czymś w rodzaju „kropki nad i” dla wszystkich, którzy nie szukają kolejnego gładkiego garnituru.

Jak nosić garnitur damski trzyczęściowy?

Damski garnitur z kamizelką jest świetną bazą do tworzenia ciekawych stylizacji. W komplecie wygląda niezwykle elegancko, za to po zdekompletowaniu tworzy świetne zestawy koordynowane – z inną marynarką lub spodniami. W naszej pracowni z przyjemnością pomożemy w wyborze odpowiedniego garnituru!

Szyjemy też dla mężczyzn!

W naszej pracowni szyjemy klasyczne ubrania damskie oraz męskie. W krawiectwie miarowym jesteśmy ekspertami i korzystając z tego, że uwielbiamy dzielić się wiedzą, tworzymy również wpisy poradnikowe (np. „Jak ubrać się na ślub”) oraz pokazujemy stylizacje męskie. Z ogromną przyjemnością zapraszamy do dalszej części naszego bloga w poszukiwaniu inspiracji, których pojawia się u nas coraz więcej! A jeżeli zainteresowało Cię coś konkretnego…

Zdjęcia: Adam Ptak

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok