Jak nosić zestaw monochromatyczny i jak go przełamać – granatowa marynarka w kratę

Zestawy bazujące na jednym kolorze są niezwykle popularne wśród minimalistów. Z jednej strony są łatwe do skomponowania, z drugiej przykuwają wzrok, ponieważ bazują na solidnych fundamentach. Dziś prezentujemy stylizację przełamaną granatową marynarką w kratę i podpowiadamy, jak nosić zestaw monochromatyczny.

Jak nosić zestaw monochromatyczny?

Na pewno należy bazować na kolorach neutralnych i skupić się na dobieraniu rzeczy wyższej jakości. Dzięki prostocie takiego zestawu monochromatycznego można do niego wprowadzić coś unikatowego i zwracającego uwagę, na przykład marynarkę o bardziej modowym kroju, dłuższy, cięższy płaszcz lub mocno charakterystyczne, kontrastujące buty.

Sebastian poszedł jednak w innym kierunku. Do szarych spodni i szarego golfu dobrał czarne buty, które kolorystycznie świetnie ze sobą współgrają. Jego akcentem jest za to inny, nadal stonowany kolor, czyli granatowy. Połączenie dwóch bazowych kolorów, gdzie jeden stanowi kompletne tło dla drugiego, to świetny pomysł na zbudowanie ciekawego  i trochę przełamanego zestawu monochromatycznego. 

Czy czarne buty sprawdzą się tylko w zestawach formalnych?

Czarne buty w klasycznej modzie męskiej rządzą się swoimi prawami. Najczęściej łączy się je z granatowym lub szarym garniturem, gdzie stanowią dopełnienie formalnego czy biznesowego ubioru. Połączenie ich z mniej formalnym ubiorem wymaga trochę wyczucia, ale jak najbardziej jest możliwe.

Najlepiej łączyć czerń z granatem, jasną lub ciemną szarością oraz, ogólnie, ciemniejszymi kolorami. Warto zadbać o to, aby buty nie były zbyt formalne – czarne oksfordy nie sprawdzą się tak dobrze, jak czarne monki lub czarne loafersy. Najłatwiej kierować się po prostu zdrowym rozsądkiem i nie próbować dopasować czarnych butów do reszty zestawu na siłę.

Granatowa marynarka w kratę – Warszawa, park Łazienkowski

Wśród krat, które mamy do zaoferowania, znajdują się również mocniejsze wzory. Kratą windowpane nazywamy bardzo szeroką kratkę, najczęściej w kontrastującym kolorze, w tym przypadku białą na granatowym tle. Jest to wzór z kategorii mocniejszych, ale nie da się ukryć – wygląda wyjątkowo i potrafi urozmaicić każdy zestaw.

Kiedy zastanawialiśmy się, jak nosić zestaw monochromatyczny, to wzory tego typu od razu przyszły nam do głowy. Jest to mocniejszy akcent, który bardzo dobrze współgra z jednolitym tłem. Dzięki niemu poszczególne elementy garderoby nie zlewają się ze sobą. Wymaga oczywiście trochę odwagi, ale w naszej opinii zawsze warto eksperymentować!

Szycie na miarę marynarek w Warszawie i Poznaniu

Przed poleceniem tego typu marynarki zawsze dokładnie sprawdzamy, w czym nasi Klienci czują się najlepiej. Podczas wstępnego spotkania zadajemy odpowiednio sprecyzowane pytania, dzięki czemu możemy pokazać tkaniny pasujące do indywidualnych preferencji. Zawsze rezerwujemy na takie rozpoznanie około godziny, dzięki czemu nikt nie spieszy się z zapoznaniem materiałów i odpowiednim wyborem.

Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie odpowiednio doradzić i od razu powiemy, co w naszej opinii sprawdzi się najlepiej, a czego przy danym ubraniu warto unikać. Nigdy nie zabraniamy Klientom wybrać tkaniny czy kroju, które im się najbardziej podobają, jednak każdy może u nas liczyć na bezwarunkową szczerość i prawdziwą opinię na temat materiału, dopasowania czy fasonu garnituru lub marynarki. Lokalizacje naszych salonów znajdują się poniżej i w każdym można zdecydować się na szycie na miarę.

Model: Sebastian Zawieśnicki

Zadbaj o swój styl

O swój styl musisz zadbać sam, jednak nie zostawimy Cię bez dobrego źródła informacji :) Tworzymy darmowe kompendium na temat klasycznej elegancji, abyś zawsze miał możliwość szlifowania swojego poczucia estetyki oraz regularnego poszerzania wiedzy. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mogą spodobać Ci się również:

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter