Jak planujemy nasze sesje zdjęciowe?

Wielokrotnie opowiadaliśmy Wam o tym, jak wygląda szycie w naszych salonach i dzieliliśmy się wiedzą na temat ubrań. Dziś pokazujemy się od trochę innej strony i przedstawiamy udany przepis na nasze sesje zdjęciowe!

W branży modowej sesje zdjęciowe są niezwykle potrzebne. Ich najważniejszym zadaniem jest przykuwanie wzroku oraz zapoznanie z marką; kolejnym, nie mniej ważnym, jest oczywiście pokazywanie ubrań. Dziś chcemy lekko uchylić drzwi do naszego „backstage’u”, aby opisać i pokazać Wam, jak robimy zdjęcia i dlaczego właśnie w taki sposób.

Po pierwsze: szyjemy ubrania

W salonach Buczyński na ten moment skupiamy się na szyciu na miarę. Nasza kolekcja ubrań gotowych jest chwilowo dość mała, w związku z czym bardziej zależy nam na pokazywaniu ubrań indywidualnych. Pojawiają się czasem zdjęcia garniturów naszych Klientów, które robimy na manekinach, zdecydowanie dominują jednak sesje zdjęciowe naszych doradców.

W każdym sezonie staramy się uszyć poglądowe ubrania z nowych kolekcji tkanin. Pomaga to w wyborze odpowiedniej tkaniny (zdecydowanie łatwiej jest pokazać Klientowi gotowe ubranie z danego gatunku tkanin) oraz w sprawdzeniu, jak dana tkanina zachowuje się pod wpływem trochę bardziej intensywnego użytkowania. Dzięki temu mamy doświadczenie z pierwszej ręki i jesteśmy w stanie doradzić, jakie materiały sprawdzą się najlepiej na rzadko używane, ale szykowne smokingi, a jakie na garnitury „robocze”, noszone trzy razy w tygodniu.

W szyciu na miarę ważne jest również pokazywanie różnych typów sylwetek. W naszych salonach pracują fachowcy od 1,6m do 1,9 wzrostu, o różnych budowach i tuszach; mężczyźni i kobiety. W ubraniach, które prezentują, obsługują Klientów w Warszawie i Poznaniu, także nie są to garnitury „jednorazowe” i nieużytkowe. Staramy się pokazać, że szycie na miarę jest dla każdego i gwarantujemy, że nasze sylwetki wcale nie wyglądają modelowo w T-shircie i jeansach 😉

Po drugie: szukamy miejsca, w którym każdy z nas mógłby się pojawić

Zależy nam na tym, aby robić zdjęcia w miejscach ogólnodostępnych — w takich, w których faktycznie mógłbyś ubrać się w dany garnitur. Z tego powodu pojawiły się smokingi na wieczorowej imprezie w koktajlowym barze; pojawiły się garnitury w prążki w otoczeniu biurowców, pojawiły się kamizelki i koszule z podwiniętymi rękawami podczas wyjścia na piwo. Choć z jednej strony są to scenerie dość oklepane, z drugiej te ubrania, które pokazujemy, pasują do nich najlepiej.

Wyszukiwanie nietuzinkowych miejsc robi wrażenie, szczególnie na zdjęciach eleganckich ubrań. Wtedy zdjęcie zwraca też na siebie uwagę, na pierwszym planie jest kadr, a dopiero na drugim ubrania. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku kampanii marketingowej, natomiast na ten moment zależy nam głównie na pokazaniu ubrań szytych na miarę w ich „naturalnym środowisku”.

Po trzecie: mamy świetny zespół i chcemy, żebyście go poznali

Najlepszym sposobem na zrobienie idealnego zdjęcia jest zatrudnienie profesjonalnego fotografa i modela. O ile to pierwsze jest niezwykle ważne w każdym przypadku, tak to drugie postaraliśmy się obejść na nasz sposób. W końcu w naszych salonach pracują ludzie, z którymi rozmawiacie, którzy przeprowadzają Was przez proces szycia na miarę i doboru dodatków. To ich znacie i to im ufacie. Dlaczego więc mielibyśmy korzystać z usług modeli, którzy nie mają z naszą marką nic wspólnego?

Nie wykluczamy takiego podejścia podczas organizacji większych sesji w studio, natomiast uważamy, że warto wykorzystać ten zasób, jakim są ludzie doradzający w naszych salonach i będziemy starać się to robić za każdym razem. Usłyszeliśmy od Was już wiele komplementów z tym związanych, co tylko pokazuje, że jest to dobrze podjęta decyzja 🙂

Na tych trzech walorach, w dużym skrócie, opierają się nasze pomysły na sesje zdjęciowe. Dzięki pozytywnemu odzewowi postaramy się rozwijać ten projekt jeszcze przez długi czas — gwarantujemy, że nie mamy w planach spoczywać na laurach!

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok