Jak się ubrać elegancko i na luzie?

Często zastanawiacie się pewnie, jak ubrać się elegancko, ale jednocześnie nie wyglądać zbyt „overdressed”. Jednym ze sposobów – naszym zdaniem, najciekawszym – jest wykorzystanie kamizelki jako sportowy zamiennik marynarki. Jak to wygląda? Przekonaj się sam!

Piątkowy wieczór. Wróciłeś z pracy parę godzin temu i nie możesz się doczekać wolnego weekendu. Jednocześnie planujesz wyjście ze znajomymi, ponieważ dawno się nie widzieliście, dawno nie rozmawialiście, wreszcie – minęło naprawdę sporo czasu, od kiedy miałeś chwilę na odpoczynek. Zaglądasz do szafy i trafia do Ciebie pytanie: jak się ubrać na imprezę? Jeansy i T-shirt? Owszem, będziesz wyglądał „na luzie”, będzie Ci na pewno bardzo wygodnie, ale będziesz też jednocześnie ubrany tak… zwyczajnie. Mimochodem więc Twój wzrok wędruje do sportowych koszul, kamizelek oraz marynarek. Ubrań zaprojektowanych dla mężczyzn tak, aby przykrywały wady sylwetki i uwypuklały jej zalety. W tym będziesz czuł się zdecydowanie lepiej – doskonale o tym wiesz.

Szczypta eleganckiego luzu

W dzisiejszych czasach, kiedy zasady savoir vivre’u w kwestii ubioru uległy rozluźnieniu, nie przykłada się aż tak dużej wagi do wyglądu. Boimy się wyjść na sztywnych i boimy się wyróżniać z tłumu – bo nie da się ukryć, że nawet marynarka jest w stanie już zwrócić uwagę na noszącego. Choć mężczyźni zdecydowanie lepiej czują się w eleganckich ubraniach, co widać na przykład po postawie i odbiorze wśród otoczenia, często unikają ich noszenia. Całkowicie niesłusznie!

Gdy mężczyzna założy dobrze skrojoną koszulę i marynarkę, podświadomie wygląda na pewniejszego siebie. Jego krok jest bardziej energiczny, postawa wyprostowana, a samo ubranie również dodaje pewnej powagi. Nie wszystkie marynarki, koszule czy kamizelki nadają się tylko pod krawat – to jest właśnie zaleta rozwiązań eleganckich i ponadczasowych. Można je wykorzystywać na wiele sposobów, a jednym z nich z pewnością jest piątkowe wyjście ze znajomymi na kolację.

Jak się ubrać elegancko i sportowo? No właśnie. Nie chcesz iść w jeansach, ale z drugiej strony masz w swojej szafie tylko dwa garnitury z kamizelkami – granatowy oraz szary. Uszyłeś je na miarę już jakiś czas temu i wykorzystujesz głównie w pracy, na zmianę. Wytrzymują naprawdę długo. Podoba Ci się ich elegancki, ale nie aż tak bardzo formalny charakter oraz tkanina o subtelnym połysku, która świetnie znosi upływ czasu. Podejmujesz decyzję – wybierasz spodnie z wełny z moherem z jednego garnituru, a kamizelkę lub marynarkę z drugiego. Rezygnujesz z krawata.

Jak się ubrać elegancko i sportowo?

Aby potwierdzić tezę o ponadczasowej elegancji oraz możliwości wykorzystania ubrań o pozornie innym zastosowaniu, w naszych zestawach wykorzystaliśmy znane Wam już elementy garderoby. Wymieszaliśmy garnitury i koszule pochodzące z wpisu „Trzyczęściowy garnitur letni”, „Szary garnitur do pracy” oraz „Garnitur na lato z moheru”, aby pokazać, że z pewnością sprawdzą się one nawet w zdecydowanie mniej formalnym otoczeniu.

W przypadku naszych zestawów pierwsze skrzypce grają kamizelki. Pozwalają one na utrzymanie wysokiego poziomu elegancji i służą w zastępstwie marynarkom, których w gorące dni nie do końca mamy ochotę nosić. W koszulach możemy rozpiąć guzik pod szyją oraz podwinąć rękawy i… to wszystko. Tak naprawdę tylko tyle wystarczy, aby przekształcić formalne ubranie w elegancki strój na wieczorne wyjście, w którym i my będziemy czuć się dobrze, i będziemy wyglądać świetnie.

Zastanawiasz się nad założeniem marynarki, ale dość szybko rezygnujesz z tego pomysłu. Obawiasz się, że będzie Ci za gorąco, że będziesz odstawał od grupy, że nie będziesz miał jej gdzie odwiesić. Szybko jednak kierujesz głowę w stronę kamizelek, ponieważ dodają one – całkowicie niezobowiązująco – niesamowitej klasy. Dzisiaj chcesz wyglądać dobrze, chcesz robić świetne wrażenie i choć wcześniej wątpiłeś w sens posiadania kamizelki, dzisiaj doskonale rozumiesz, co doradca miał na myśli mówiąc, że największą zaletą kamizelki jest to, że można jej przecież nie nosić. Masz już wybrane spodnie, bierzesz więc kamizelkę od drugiego kompletu i voila! Zestaw gotowy.

Zobacz nasze sportowe marynarki tutaj.

Czy w takim zestawie nie będziemy „overdressed”?

Termin „overdressed” oznacza, że jesteśmy ubrani niestosownie do okazji – zbyt formalnie, elegancko, za dobrze. Warto jednak zauważyć, że przecież nie zakładamy smokingu na wyjście na piwo ze znajomymi, a po prostu wykorzystujemy coś eleganckiego, w czym czujemy się dobrze. Elegancka odzież niekoniecznie musi mieć wysoki poziom formalności, dzięki czemu możemy ją wprowadzić do naszej codziennej garderoby.

Oczywiście na jeansy i T-shirt również jest miejsce w naszym życiu, nie można jednak polemizować z tym, że mężczyzna zdecydowanie lepsze wrażenie robi w koszuli; z pewnością też nie można takiego zestawu nazwać odpowiedzią na pytanie „jak się ubrać elegancko i sportowo”. Kiedy inwestuje się w ubrania wysokiej jakości, które są odpowiednio dopasowane do sylwetki, nie ma możliwości, aby były one niewygodne. Oczywiście T-shirt w kwestii komfortu zawsze wygra, jednak biorąc pod uwagę bilans zysków i strat – naszym zdaniem warto poświęcić ten jeden punkcik na skali komfortu, aby dodać kilka punktów na skali wyglądu. Nasze samopoczucie będzie lepsze od ilości komplementów, a pewność siebie z pewnością wzrośnie dzięki odpowiednio dobranym ubraniom. Kiedy więc usłyszysz „jak się ubrać na imprezę” – koniecznie zastanów się nad zestawem z kamizelką!

Ubrania eleganckie, ale nieformalne

W naszej pracowni posiadamy wiele krojów mniej formalnych. Możemy uszyć marynarki z mniejszymi wypełnieniami w ramionach, bez podszewek, z nakładanymi kieszeniami i szerszymi klapami tak, aby świetnie sprawdzały się w sytuacjach codziennych. Do tego wybierając odpowiednią tkaninę (na przykład kratę lub charakterystyczną fakturę) możemy uzyskać coś bardzo uniwersalnego i dokładnie odpowiadającego naszym preferencjom. W sprawie szycia na miarę zapraszamy do kontaktu z naszymi salonami czy przez poniższy formularz, czy też telefon kontaktowy.

Zobacz naszą marynarkę sportową uszytą jak sweter i spodnie joggery.

Zdjęcia zostały wykonane w klimatycznych wnętrzach pubu z rzemieślniczymi piwami „Piwna Stopa” w Poznaniu. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie miejsca!

Zdjęcia: Adam Ptak

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok