Jak wygląda szycie na miarę w salonach Buczyński?

Szycie na miarę jest doświadczeniem samym w sobie. Przyjście do pracowni, rozmowa z doradcami, wybór tkaniny, kroju i dodatków, ściągnięcie miary – te wszystkie elementy tworzą razem wspólną całość, która istnieje od dekad w prawie niezmienionej formie. Cały proces, w którym wybieramy garnitur na miarę różni się pomiędzy różnymi pracowniami – w niektórych rozmawia się z krawcem, który przygotowuje wykrój, w niektórych z doradcami, w jeszcze innych do dyspozycji jest i krawiec, i  asystent, i doradca. Dziś chcemy pokazać, jak wygląda szycie miarowe w salonach Buczyński.

Gdzie uszyć garnitur?

Proces szycia miarowego może się wydawać długi, żmudny i skomplikowany. Mnogość wyborów przytłacza – dodatkowo często nie do końca wiadomo, do której pracowni się udać, aby otrzymać zamówienie wykonane z należytą starannością w danym terminie. Zdjęcie miary i uszycie garnituru nie jest prostym zadaniem, zgadza się, i wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. Chcąc edukować naszych Klientów pragniemy przedstawić, krok po kroku, proces szycia w salonach Buczyński.

Szycie na miarę – pierwsza dyskusja

Na początku zawsze zaczynamy od rozmowy. Musimy dowiedzieć się, jakie są preferencje naszego przyszłego Klienta – na jaką okazję jest mu potrzebne ubranie, czy ma określone oczekiwania, czy ma już jakąś wstępną wizję, którą chciałby z nami przedyskutować. W przypadku szycia miarowego pracuje się z gotowymi modelami, rysunkami, ale również i z wyobraźnią, stąd też niezwykle ważne jest odpowiednie zbadanie potrzeb, zadawanie odpowiednich pytań i znalezienie takich odpowiedzi, które będą satysfakcjonować noszącego oraz doradców.

Z tego powodu sam początek pierwszego spotkania to dyskusja (zazwyczaj przy kawie lub herbacie), w której doradcy zadają sporo pytań. Czy jest to garnitur ślubny; czy biznesowy garnitur na miarę; czy ma być spektakularny i modny, czy może ponadczasowy i uniwersalny. My, jako doradcy, musimy dowiedzieć się, czego Klient potrzebuje i – przede wszystkim – czego Klient oczekuje. Przy szyciu na miarę jesteśmy w stanie zrobić w zasadzie wszystko, jednak do stworzenia odpowiedniego projektu potrzebujemy kompletu informacji.

Wybór materiału

Kiedy wiemy już, jakie ubranie jest potrzebne, możemy przystąpić do wyboru materiału. Nasi doradcy posiadają niezbędną wiedzę na temat właściwości technicznych tkanin, którą z przyjemnością się podzielą – dodatkowo służą pomocą przy wyborze odpowiedniego wzoru czy koloru. Ostateczna decyzja zawsze należy do Klienta, jednak naszym obowiązkiem jest poinformowanie go nie tylko o zaletach danych materiałów, ale również i o jego wadach. Dopiero wtedy decyzja będzie świadoma i wszyscy będą zadowoleni z finalnego ubrania.

Salony szycia na miarę w Warszawie i Poznaniu są świetnie zaopatrzone: często korzystamy z produkowanych w Anglii materiałów marki Dormeuil, których wzornictwo jest stonowane i ponadczasowe, same tkaniny za to niezwykle długowieczne i wytrzymałe; dla Klientów poszukujących czegoś bardziej wyszukanego wybieramy Loro Pianę, która jest marką sama w sobie, a której wzornictwo jest zdecydowanie bardziej nowoczesne i włoskie. Dla Klientów regularnie szyjących ubrania modne posiadamy osobną kolekcję Solbiati, której tkaniny marynarkowe i garniturowe wyglądają wręcz spektakularnie. Dołączając do tego włoskie Drago, Ariston oraz Carnet zbiera się nam sporo producentów, dzięki czemu każdy Klient jest w stanie wybrać odpowiednią tkaninę dla siebie.

Krój garnituru na miarę

Kiedy wiemy już, na jaką okazję szyjemy garnitur oraz mamy wybraną tkaninę, możemy przystąpić do wyboru kroju. Garnitur formalny na ślub będzie różnił się wyglądem od garnituru sportowego nie tylko ze względu na wybraną tkaninę, ale właśnie i ze względu na pozornie niewidoczne detale. W tym miejscu wybieramy krój klap, ilość guzików, typ kieszeni, czy podszewka ma być pełna, czy częściowa, czy mają być rozcięcia, jaki ma być układ kieszeni wewnątrz, czy spodnie mają mieć zaszewki, czy zakładki, czy mają być gładkie, czy mają być wszyte guziki na szelki i wiele, wiele więcej.

Określone przeznaczenie ubrania oczywiście pozwala nam na dobranie pewnych opcji z automatu, jednak w szyciu miarowym możliwe jest przecież wszystko. Garnitur na miarę jest zaprojektowany przez Klienta z pomocą doradców i to Klient musi się w nim dobrze czuć. Musi być „jego”, z tego powodu warto przejść przez te wszystkie opcje, aby pozwolić na całkowite spersonalizowanie ubrania. W naszych pracowniach wyboru kroju dokonujemy ze specjalnie przygotowaną książką, która pozwala pokazać wygląd każdej modyfikacji oraz systematyzuje proces projektowania garnituru.

Szycie garnituru na miarę – detale

Po wybraniu tkaniny i kroju nadchodzi czas na zakończenie procesu projektowania – wybieramy detale. Wśród naszych podszewek znajdują się te gładkie, klasyczne, jak i wzorzyste, z różnymi grafikami czy rysunkami. Wybieramy również guziki – w naszych pracowniach korzystamy z rogu bawolego, masy perłowej oraz orzecha corozo, ponieważ jesteśmy zwolennikami surowców naturalnych, które mają w modzie męskiej już ugruntowaną pozycję. Po zakończeniu wyboru przystępujemy do zdjęcia miary.

Zdejmowanie miary w salonach Buczyński

W naszych salonach w Warszawie i Poznaniu szyjemy garnitury w zaawansowanym systemie MTM, czyli Made to Measure. Oznacza to, że zdejmujemy miarę na dwa sposoby – najpierw mierzymy wymiary ciała, a potem przymierzamy jeden z ponad stu dostępnych szablonów, aby ustalić, który krój jest najbardziej zbliżony do sylwetki Klienta. Taki szablon możemy dowolnie modyfikować i oczywiście robimy to, dzięki czemu garnitur MTM jest maksymalnie dopasowany do noszącego. Zwracamy uwagę na najmniejsze detale – nierówność ramion, wysunięte barki do przodu, wielkość poduch, wysokość guzika, szerokość klap, długość marynarki, pozycję ręki, rozstaw nóg i wiele, wiele innych. Zależy nam na tym, aby garnitur leżał na Kliencie jak najlepiej, a po dziesięciu latach zdobywania doświadczenia wiemy też, jak do tego doprowadzić.

Po zdjęciu miary w systemie Made to Measure czekamy około 4-5 tygodni, aby garnitur był już gotowy. Wtedy zapraszamy Klienta na przymiarkę i dokonujemy ostatecznych korekt. W każdym z naszych salonów dostępny jest krawiec, który jest specjalistą od krawiectwa ciężkiego, dzięki czemu nie ma dla nas problemów nie do przeskoczenia. W trakcie przymiarki wprowadzane zmiany zazwyczaj są już stricte kosmetyczne – skrócenie nogawek, rękawów, taliowanie – ponieważ ściągnięcie miary przy wykorzystaniu garnituru próbnego pozwala na bardzo dobre dopasowanie garnituru MTM już przy pierwszym podejściu.

Szycie na miarę – Warszawa i Poznań

Będąc 10 lat na rynku krawieckim udało nam się dać poznać nie tylko z wysokiej jakości wykorzystywanych materiałów, samego szycia, indywidualnego podejścia, ale również i niespotykanej dokładności w określaniu terminu ukończenia garnituru. Jeżeli podejmujemy się szycia na miarę w krótszym czasie Klient może być pewien, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby tego terminu dotrzymać. Współpracujemy z najbardziej zaawansowaną technologicznie szwalnią w Europie i jesteśmy w stanie dotrzymać każdego terminu. Dzięki usłudze ekspresowej w naszej pracowni możliwe jest nawet uszycie garnituru w tydzień, co w niektórych krytycznych sytuacjach okazuje się nie do przecenienia.

Jeżeli chodzi o samą technologię szycia, korzystamy z kilku możliwości. Zazwyczaj wykonujemy garnitury w konstrukcji half-canvas, gdzie górna część marynarki jest wykonana na krawieckim płótnie, ponieważ takie garnitury są zdecydowanie trwalsze i lepiej się noszą. Możemy szyć również w konstrukcji full-canvas, gdzie dolna część marynarki nie jest podklejana, a również zostaje przypikowywana do płótna. Poza tym posiadamy również kroje lżejsze, gdzie wkład piersiowy jest odchudzony, lub gdy pozbywamy się go w zasadzie z całego frontu marynarki usztywniając ją tylko tam, gdzie jest to absolutnie niezbędne. Konstrukcji charakterystycznej dla marek konfekcyjnych powstającej przez sklejenie dwóch warstw tkanin tylko fizeliną lub wkładem termozgrzewalnym nie stosujemy w garniturach szytych na miarę w naszych pracowniach.

Z tego powodu nasi Klienci polecają nas niezwykle często, kiedy tylko pada pytanie „gdzie uszyć garnitur” i jesteśmy z tego niezwykle dumni. Aktualnie posiadamy dwa salony w Warszawie – jeden przy ulicy Nowogrodzkiej, drugi przy ulicy Narbutta – oraz jeden w Poznaniu, przy ulicy Kantaka, gdzie realizujemy zamówienia na garnitury szyte na miarę. Wierzymy, że ten wpis znacząco przybliża proces szycia miarowego, lecz w przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci umówienia się na wstępną wizytę zawsze pozostajemy do dyspozycji.

Koszula na miarę – jak wygląda proces zamówienia?

W salonach Buczyński szyjemy też koszule na miarę. Proces zamówienia jest bardzo zbliżony do zamawiania garniturów – na początku wybieramy materiał i krój koszuli, po czym doradcy przystępują do zdjęcia miary. W przypadku koszuli szytej na miarę również wykorzystujemy nie tylko wymiary ciała, ale też i wymiary gotowej, przymierzonej koszuli, aby jak najlepiej dopasować nowe ubranie już za pierwszym razem. Rzeczy takie jak wysokość pachy, szerokość rękawa czy wysokość stójki są mocno subiektywne i dzięki wykorzystaniu gotowej koszuli testowej jesteśmy w stanie dokładnie dopasować je za pierwszym razem.

Koszula szyta na miarę jest również ubraniem zaprojektowanym od podstaw według Klienta, nie ma tutaj jednak aż tylu możliwości modyfikacji jak w przypadku garnituru. Wybieramy tkaninę, krój kołnierza, mankietu, plisy; sprawdzamy, czy na plecach wystarczą zaszewki, czy może warto też dodać zakładki zwiększające zakres ruchu; dobieramy monogram, jego umiejscowienie, kolor i czcionkę. Wszystkie pomysły Klienta jesteśmy w stanie wdrożyć w życie, jednak nie da się ukryć, że koszula jest zdecydowanie mniej „skomplikowanym” elementem garderoby od marynarki, stąd też i możliwości jest odrobinę mniej.

Szycie na miarę – skontaktuj się ze specjalistami

Szyjemy na miarę od lat w trzech salonach – dzięki temu posiadamy ogromne doświadczenie w zdejmowaniu miary oraz w tworzeniu i projektowaniu ubrań. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu dokładnie poznajemy jego potrzeby. Korzystamy z najwyższej jakości tkanin włoskich i brytyjskich, przykładamy również ogromną wagę do jakości wykończenia oraz terminowości. Szycie na miarę jest bardzo interesującym procesem – aby dowiedzieć się więcej o szyciu w naszych salonach w Warszawie i Poznaniu, lub aby umówić się na wstępną wizytę, zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza.

Przykładowe realizacje

Zdjęcia: Adam Ptak
Zdjęcia realizacji: różni fotografowie

Zadbaj o swój styl

O swój styl musisz zadbać sam, jednak nie zostawimy Cię bez dobrego źródła informacji :) Tworzymy darmowe kompendium na temat klasycznej elegancji, abyś zawsze miał możliwość szlifowania swojego poczucia estetyki oraz regularnego poszerzania wiedzy. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mogą spodobać Ci się również:

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter