FreshMail.pl

GARNITUR NA MIARĘ – LINIA CITY

HOME Garnitur na miarę – Linia City

Linia City

W naszych salonach szycia miarowego dostępne są dwie linie: Premium oraz City. Garnitur na miarę niezależnie od wybranej linii jest dopasowywany indywidualnie, Klient wybiera również z tych samych tkanin oraz dodatków - jedyna różnica polega na wykończeniu wnętrza marynarki, która może zostać uszyta albo na pełnym płótnie albo na półpłótnie. W linii City wszystkie garnitury szyte są w systemie half canvas. Istotę szycia na miarę przedstawiliśmy w tym wpisie.

Po co jest płótno w marynarkach?

Płótno w marynarce służy do usztywnienia frontu i nadania mu kształtu. Często słyszy się, że marynarka powinna "leżeć" na sylwetce - ten efekt jest osiągany właśnie poprzez obciążenie przodu marynarki przodu płótnem. Takie ubrania leżą po prostu zauważalnie lepiej, a do tego są trwalsze, długowieczne. Oczywiście w zależności od zastosowania, stosuje się różne grubości wkładów piersiowych; najważniejsze to jednak nie korzystać z klejonych przodów. Ubrania szyte konfekcyjnie bardzo często usztywniane są fizeliną - jest to termozgrzewalny materiał, który jest tańszy i zdecydowanie łatwiejszy do zastosowania przy szyciu większych ilości marynarek. Ma jednak to do siebie, że często po wizycie w pralni odkleja się tworząc charakterystyczne fałdy na brzuchu lub klatce piersiowej. Half canvas oraz full canvas całkowicie chronią przed tym problemem.

Garnitur na miarę - half canvas

Marynarki szyte w systemie half canvas posiadają płótno tylko w górnej części frontu, dzięki czemu są lżejsze od marynarek full canvas. Zachowana zostaje forma marynarki - płótno jest przypikowane przy klatce piersiowej oraz na klapach, aby zapewnić jak największy komfort noszenia oraz dopasowania do sylwetki. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą infografiką:

Dowiaduj się o specjalnych ofertach i nowych wpisach jako pierwszy!

Tak, chcę otrzymywać newsletter! (Możesz się wypisać w każdej chwili)

FreshMail.pl