Marynarka i T-shirt – jak je połączyć?

Połączenie T-shirtu i marynarki może wydawać się problematyczne — dziś przyglądamy się takiemu zestawieniu, prezentując również szary damski garnitur w delikatną kratę.

Marynarki kojarzą się zdecydowanie z ubiorem formalnym. W związku z tym najczęściej pod nimi zakłada się koszulę, szczególnie w przypadku marynarek męskich. Jak jednak wskazywaliśmy wielokrotnie w poprzednich wpisach — moda damska jest zdecydowanie bardziej elastyczna i dopuszcza inne rozwiązania niż moda męska, w związku z czym noszenie bluzek czy koszulek pod marynarkami może sprawdzić się również w sytuacjach biznesowych. Dziś prezentujemy właśnie taki zestaw wraz z krótkim poradnikiem: jak łączyć T-shirt z marynarką?

Formalność marynarki połączonej z T-shirtem

Na samym początku należy zauważyć, że najlepiej z koszulkami łączą się marynarki mniej formalne — nie oznacza to, że muszą być one sportowe, ale nie powinny należeć do kategorii ubrań bardzo formalnych. W związku z tym dobrze jest postawić na lekką fakturę, dyskretny wzór czy jaśniejszy kolor.

W przypadku takiego połączenia można również spróbować zgrać faktury tkanin koszulki lub bluzki oraz marynarki. Wełna flanelowa niekoniecznie może iść w parze z jedwabną bluzką, natomiast jest to dość skrajny przypadek — w wielu sytuacjach panie mogą zaufać po prostu swojemu oku. Łączenie gładkich bluzek i koszulek z fakturowanymi marynarkami często wychodzi im naturalnie.

Typ bluzki lub koszulki pod marynarką

W przypadku zestawów biznesowych dobrze jest zadbać o to, aby bluzka lub koszulka była wykonana z gładkiej tkaniny lub dzianiny. Połączenie gładkiej rzeczy z biznesową marynarką będzie wyglądać schludnie, elegancko i czysto — kiedy jednak myślisz o nadruku, warto pomyśleć, z kim będziesz się danego dnia spotykać. Mocny, charakterystyczny nadruk po pierwsze może odwracać uwagę od rozmowy, a po drugie może po prostu „nie trafić” do rozmówcy. Wybranie koszulek gładkich jest zdecydowanie bezpieczniejsze, tym bardziej że umożliwia na zabawę tkaninami. Jedwab, bawełna czy len to materiały o całkowicie różnych strukturach, w związku z czym nawet gładkie będą urozmaicać całą stylizację.

Szary garnitur z wełny i jedwabiu

Na zdjęciach prezentujemy prosty zestaw biznesowy, który idealnie spełnia swoje zadanie. Szary garnitur uszyty z tkaniny wełnianej z domieszką jedwabiu bardzo dobrze sprawdza się przy sprawach codziennych ze względu na flanelową strukturę tkaniny. Do tego szarość jest tutaj przełamana ciemną, ale delikatną kratą, której zadaniem jest podkreślenie biznesowego charakteru garnituru.

Taki ubiór połączyliśmy z czarną koszulką z pogłębionym dekoltem — prościej się nie dało, prawda? A wygląda to bardzo profesjonalnie i elegancko, na czym właśnie nam zależało. Taki zestaw z powodzeniem można wykorzystać w każdej sytuacji biznesowej, dopełniając go odpowiednimi butami oraz delikatną biżuterią.

Czy mężczyźni mogą nosić T-shirty pod marynarkami?

Mogą, oczywiście — nikt formalnie im tego nie zabroni. Natomiast, aby wyglądało to dobrze, muszą być spełnione pewne warunki. Przede wszystkim marynarka nie może być marynarką formalną, czyli zdekompletowaną od garnituru. Najlepiej, aby była to marynarka sportowa, którą swobodnie można połączyć na przykład z jeansami.

T-shirt w takim połączeniu może być gładki, natomiast niezbyt skomplikowany wzór czy logotyp również sprawdzi się w przypadku miękkiej marynarki z fakturą lub dyskretnym wzorem. Połączenie gładkiego T-shirtu i marynarki garniturowej lub garnituru jest możliwe tylko w bardzo modowych zestawieniach — może oczywiście wyglądać dobrze i profesjonalnie, ale wymaga ogromnego wyczucia. Nie zawsze też taki zestaw jest wart ryzyka.

Marynarka i T-shirt — podsumowanie

Połączenie koszulki z marynarką z pewnością może wyglądać dobrze tak u kobiet, jak u mężczyzn. Panie mają jednak zdecydowanie więcej możliwości, aby takie połączenie wykorzystać — w przypadku ubioru męskiego T-shirt pod marynarką nigdy nie będzie tak elegancki i profesjonalny, jak klasyczna koszula.

Zdjęcia: Marta Jankowska

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok