Marynarka sportowa w paski – najciekawsze realizacje #1

W nowej serii wpisów chcemy zaprezentować wybrane realizacje z naszych pracowni w Warszawie i Poznaniu. Postaramy się wybierać te najciekawsze, aby pokazać mnogość tkanin oraz krojów, jakie są dostępne w szyciu na miarę. Z pewnością pojawią się również klasyczne zestawienia – nie będziemy się ograniczać tylko do tych „najostrzejszych”, ponieważ wiemy, że nie są one […]

W nowej serii wpisów chcemy zaprezentować wybrane realizacje z naszych pracowni w Warszawie i Poznaniu. Postaramy się wybierać te najciekawsze, aby pokazać mnogość tkanin oraz krojów, jakie są dostępne w szyciu na miarę. Z pewnością pojawią się również klasyczne zestawienia – nie będziemy się ograniczać tylko do tych „najostrzejszych”, ponieważ wiemy, że nie są one dla wszystkich. Wpisy będą stanowić uzupełnienie poradników oraz sesji zdjęciowych, które dla Was przygotowujemy od jakiegoś czasu. Zaczynamy od bardzo nietuzinkowego zestawu – marynarka sportowa w szerokie prążki, brązowa kamizelka i lniane spodnie.

Marynarka sportowa

Marynarka sportowa uszyta do stylizacji na witrynę w jednym z naszych salonów to bardzo interesujący projekt, głównie ze względu na wybraną tkaninę. Wytypowany materiał pochodzi z próbnika DPhilosophy producenta Dormeuil i składa się w 30% z wełny, 33% jedwabiu oraz 37% lnu. Jest to tkanina typowo letnia, świetnie sprawdzi się więc przy wyższych temperaturach. Z tego powodu takie marynarki sportowe najlepiej jest szyć bez podszewek.

Jako że tkanina bardzo pasowała do włoskiego stylu, w takim też zamyśle została uszyta marynarka – z szerokimi, ostrymi klapami, kieszonką piersiową ciętą po łuku (tak zwana barchetta), nakładanymi kieszeniami (obniżają formalność zestawu) oraz z trzecim guzikiem zaprasowanym w klapie. Takie rozwiązanie nazywa się zapięciem na dwa i pół guzika, ponieważ ostatnia dziurka nie jest funkcyjna. Obszywa się ją odwrotnie niż pozostałe, aby po odwróceniu na klapie prezentowała się elegancko. Owszem, można ją zapiąć, ze względów estetycznych jednak odradzamy 😉

Brązowa kamizelka dwurzędowa

Kamizelki dwurzędowe wracają na salony już od paru lat – i bardzo dobrze! Jesteśmy tym faktem zachwyceni, ponieważ nic tak bardzo nie służy stylowemu mężczyźnie jak kamizelka dwurzędowa. W ich przypadku stopień formalności definiuje nam tylko tkanina, dzięki czemu taki krój można z powodzeniem nosić w zestawach z klasycznymi jeansami, chinosami lub wełnianymi spodniami od garnituru. Wszystko zależy od materiału.

Kamizelka dwurzędowa do marynarki sportowej z naszego zestawu jest uszyta z brązowej tkaniny (Drago Bluefeel) o chropowatej fakturze, dzięki temu jest ona wyjątkowo nieformalna. Posiada szersze klapy szalowe, które stanowią pewną wariację na temat tego typu ubrania – najczęściej spotyka się jednak kamizelki z klapami frakowymi, w szpic. W szyciu miarowym na szczęście nie jest to żadna przeszkoda i można sobie pozwolić na dowolne modyfikacje kroju.

Brązowe spodnie lniane

Ostatnim mocno odznaczającym się elementem stylizacji są spodnie lniane, w których również braliśmy pod uwagę trendy pochodzące głównie z Włoch. Spodnie zostały uszyte z lnu Solbiati – tkaniny niezwykle przewiewnej, idealnej na lato, która jednak należy do tych bardziej gniotliwych. Len jednak gniecie się w sposób bardzo charakterystyczny i „miękki”, przez co zagniecenia nie wyglądają na niedopatrzenie i niechlujność noszącego, a posiadają nawet swój pewien urok. W przypadku spodni wybraliśmy krój o lekko podwyższonym stanie, ze ściągaczami po bokach oraz dwiema zakładkami. Wisienką na torcie są mankiety przy ujściu nogawki. Takie spodnie zwracają uwagę!

Detale

Do każdego elementu garderoby wykorzystujemy naturalne, wiskozowe podszewki oraz guziki z rogu bawolego, orzecha corozzo lub masy perłowej. Nie korzystamy z tworzyw sztucznych, ponieważ nie uważamy, że jest taka konieczność – a jeżeli w jakiejś tkaninie znajduje się domieszka sztucznego materiału, klient jest od razu o tym informowany i podejmuje ostateczną decyzję. Często jest tak, że producent tkaniny dodaje nitkę poliestrową lub poliamidową dla wzmocnienia tkaniny, której splot jest niezwykle luźny, jest to jednak zawsze wyszczególnione przy zamawianiu garnituru.

Umów się na wizytę!

Szycie na miarę w naszej pracowni trwa około 6 tygodni – z tego powodu warto już umawiać się na wizyty w celu odświeżenia garderoby na wiosnę i lato. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą w doborze tkanin oraz krojów 🙂

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Zadbaj o swój styl

O swój styl musisz zadbać sam, jednak nie zostawimy Cię bez dobrego źródła informacji :) Tworzymy darmowe kompendium na temat klasycznej elegancji, abyś zawsze miał możliwość szlifowania swojego poczucia estetyki oraz regularnego poszerzania wiedzy. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera.

Mogą spodobać Ci się również:

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok