Garnitur męski w kratę – czy marynarka może być wygodna?

12 kwietnia 2021

Garnitur męski nigdy nie będzie tak wygodny jak bluza i spodnie dresowe. Z jednej strony każdy zdaje sobie z tego sprawę, z drugiej jednak, podczas różnych przymiarek, często jest to kwestia wymagająca dodatkowej dyskusji. W eleganckiej modzie męskiej, kiedy mówimy o odzieży gotowej, wygląd nieczęsto idzie w parze z wygodą. Ten problem rozwiązuje szycie garnituru […]

Granatowy, szary i beżowy płaszcz na zimę – ponadczasowe i praktyczne wybory

18 stycznia 2021

Nasze podejście do krawiectwa od lat jest niezmienne. Zależy nam na tworzeniu rzeczy, w których po prostu dobrze się chodzi; które nie spędzają większości czasu na wieszaku, a faktycznie stają się ulubionymi w garderobie. Oczywiście nie da się szyć i projektować wszystkich rzeczy tak, żeby były ulubione, możemy jednak zadbać o to, aby każda z nich miała rolę do spełnienia.

Czy czerń jest kolorem zakazanym w modzie?

5 stycznia 2019

Czarny kolor jest niechętnie polecany przez doradców – faktycznie, nie należy on do zbyt uniwersalnych, a jego przeznaczenie jest zgoła inne od granatu czy szarości. W najnowszym wpisie opowiadamy jednak o czerni w charakterze biznesowym.

Flanelowy garnitur na dwa sposoby

21 listopada 2018

Flanelowe garnitury są zdecydowanymi bestsellerami w sezonie jesienno-zimowym. Dziś prezentujemy dwa interesujące ubrania – garnitur szary w dyskretną kratę windowpane oraz granatowy garnitur w niebieski, kredowy prążek.

Kobaltowy płaszcz z jedwabiu szyty na miarę

29 października 2018

Szycie na miarę daje bardzo dużo możliwości, co staramy się regularnie pokazywać w naszych sesjach zdjęciowych. Kobaltowy płaszcz z jedwabiu jest idealnym przykładem tego, że w szyciu na miarę jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia!

Dwurzędowy płaszcz camelowy – dyplomatka szyta na miarę

22 października 2018

Dwurzędowy płaszcz powinien znaleźć się w każdej męskiej garderobie. Najbardziej klasyczne kolory to granat i szarość, natomiast jest jeszcze jedna ponadczasowa barwa, która robi zdecydowanie większe wrażenie – jest to kolor wielbłądzi.

Czy uniwersalny garnitur musi być granatowy?

17 września 2018

Kiedy pytacie o najbardziej uniwersalny garnitur, w 90% przypadków polecamy garnitur granatowy. Jeżeli jednak ten kolor nie jest dla Was, nie ma się co martwić – garnitur szary potrafi być równie uniwersalny, a z pewnością jego popularność nie jest aż tak wielka.

Damski powersuit Loro Piana – najciekawsze realizacje #2

18 czerwca 2018

Powersuit to garnitur w prążki o mocnym charakterze biznesowym, który bardzo często szyjemy dla panów obejmujących wysokie stanowiska. Nie da się jednak ukryć, że powersuit w wersji damskiej również potrafi zrobić wrażenie – o czym chcemy Wam opowiedzieć w najnowszym wpisie.

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    Zamknij

    Newsletter

    Lubimy dzielić się wartościową wiedzą opartą na doświadczeniu.

    Jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi poradnikami, zapisz się do newslettera: