Szary garnitur biznesowy – rozszerzenie kolekcji Buczyński

Jeżeli w męskiej szafie miałyby znaleźć się tylko dwa garnitury – jednym z nich z pewnością powinien być garnitur granatowy, a drugim garnitur szary. Taka kombinacja pozwala mężczyźnie być elegancko ubranym w zasadzie w każdej sytuacji formalnej, jak i biznesowej. W tych kolorach każdy wygląda elegancko i profesjonalnie, dodatkowo łączą się one z wieloma kolorami koszul czy akcesoriów. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć biznesowy szary garnitur o klasycznym kroju, który stanowi rozszerzenie naszej oferty ubrań gotowych.

Szary garnitur biznesowy

Jest naturalnym rozszerzeniem szafy eleganckiego mężczyzny – jeżeli garnitur jest noszony codziennie, to da on chwilę wytchnienia garniturowi granatowemu; jeżeli nie jest, będzie stanowił klasyczny zamiennik do innego ubioru. Ogromną zaletą szarości jest to, że swobodnie można ją łączyć z wieloma kolorami koszul: białym, błękitnym czy różem, tak jak i z wieloma różnymi akcesoriami. Do szarości pasuje w zasadzie wszystko i jest to wspólna cecha tego koloru z granatem, co zresztą można podkreślić w bardzo ciekawy sposób.

Zestaw koordynowany – szare spodnie w połączeniu z granatową marynarką

Takie połączenie, poza oczywistymi walorami estetycznymi, ma jeszcze jedną bardzo ważną cechę – zauważalnie przedłuża życie garnituru. Spodnie zużywają się przecież zdecydowanie szybciej niż marynarka, jednak dzięki ich odpowiedniej rotacji można w prosty sposób wpłynąć na żywotność naszych ubrań.

Szarą marynarkę można też połączyć z granatowymi spodniami – taki zestaw z pewnością będzie wyglądał dobrze, jednak wymaga on również pewności siebie. Nie wszyscy mężczyźni dobrze się czują przy odwróconych kolorach, czyli jaśniejszej marynarce i ciemniejszych spodniach, stąd też warto najpierw takie połączenie sprawdzić. Jest ono mniej popularne niż kombinacja granatowej marynarki i szarych spodni, natomiast również wygląda bardzo elegancko.

Szary garnitur do pracy Buczyński

Wracając jednak bezpośrednio do szarego garnituru, który widzicie na zdjęciach – jest to nowy model garnituru w naszej kolekcji ubrań gotowych, który stanowi uzupełnienie modelu granatowego. Został uszyty według tych samych wymiarów oraz w tym samym, ponadczasowym kroju. Posiada szerokie klapy otwarte, lekkie wypełnienie w ramionach, obniżony guzik, kieszeń piersiową ciętą po łuku, boczne kieszenie z patkami, a na plecach dwa rozcięcia. Spodnie mają podwyższony stan oraz wszyte guziki na szelki. Sam krój garnituru określamy jako dopasowany, natomiast nie jest on mocno wyszczuplony – wychodzimy z założenia, że gotowe ubrania zawsze łatwiej jest pomniejszać, niż powiększać, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt oferowania w naszych salonach usług krawieckich.

Szary garnitur do pracy połączyliśmy z biznesowymi akcesoriami – elegancką koszulą w szerokie prążki z kołnierzem włoskim oraz granatowym jedwabnym krawatem w ornamenty. Aby takie zestawienie nie było zbyt krzykliwe, zdecydowaliśmy się na uzupełnienie go białą, lnianą poszetką, klasykiem nad klasykami. Kolejnym dodatkiem jest granatowa kamizelka z tkaniny Ermenegildo Zegna, również dostępna w naszym sklepie internetowym. Granatowa tkanina nie wybija się na pierwszy plan, w związku z czym nie psuje odbioru całości.

Tak zbudowany zestaw jest kompletny i wpisuje się w styl, który staramy się propagować – klasycznej i ponadczasowej elegancji, która pomaga w budowaniu aury profesjonalizmu. Wprowadzając szary garnitur do kolekcji mamy pewność, że jesteśmy w stanie pomóc każdemu mężczyźnie potrzebującemu ubrania „od ręki”.

Szary garnitur z tkaniny Thomas Ogilvy dostępny jest pod tym linkiem.

Zdjęcia: Kamil Brycki

Zadbaj o swój styl

O swój styl musisz zadbać sam, jednak nie zostawimy Cię bez dobrego źródła informacji :) Tworzymy darmowe kompendium na temat klasycznej elegancji, abyś zawsze miał możliwość szlifowania swojego poczucia estetyki oraz regularnego poszerzania wiedzy. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mogą spodobać Ci się również:

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter