Wypożyczenie smokingu – czy i kiedy ma to sens?

Smoking jest ubraniem, które robi ogromne wrażenie – nie jest ono jednak zbyt uniwersalne. Jeżeli jednak na zaproszeniu, które otrzymaliśmy, pojawił się napis „black tie”… Może warto rozważyć wypożyczenie smokingu?

Smoking jest taką częścią garderoby, która jest bardzo dobrze opisana w klasycznej męskiej elegancji. Oczywiście nie istnieje tylko jeden idealny smoking, natomiast możliwości nie ma zbyt wiele – musi mieć on klapy pokryte jedwabiem (mogą być szalowe lub ostre), listewkowe kieszenie, jedwabny lampas oraz guziki na szelki; do smokingu za to praktycznie zawsze musimy wykorzystać pas smokingowy i muchę. O smokingu z pewnością opowiemy więcej w kolejnym wpisie, dziś natomiast chcemy zastanowić się nad innym pytaniem – czy wypożyczenie smokingu jest kwestią wartą rozważenia?

Wypożyczenie smokingu – jak wypożyczać, aby być zadowolonym?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki to ma być smoking i gdzie zostanie wypożyczony. Musimy zwrócić uwagę, że często w wypożyczalniach strojów doradcy nie do końca wiedzą, z czym mają do czynienia w przypadku eleganckiej odzieży męskiej – zajmują się głównie kostiumami i im podobnymi. W związku z tym warto udać się do miejsca, w którym obsługa zna się na rzeczy i zaproponuje smoking dokładnie taki, jaki ma być.

Jeżeli nie do końca czujemy się swobodnie w klasycznej, męskiej elegancji, warto zapisać sobie podstawowe rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim smoking może być jedno- lub dwurzędowy, jednak i w jednym i drugim przypadku musi mieć klapę ostrą lub szalową. Dodatkowo powinny być one pokryte jedwabiem, tak jak i listewki przy kieszeniach oraz obicie guzików. Spodnie powinno nosić się na szelki – nie mogą mieć więc szlufek – a po boku musi być widoczny jedwabny lampas. Co równie ważne, marynarka nie powinna mieć rozcięć z tyłu, ponieważ jest to najbardziej formalne rozwiązanie.

Do takiego smokingu należy dołożyć odpowiednie akcesoria – czarną (i tylko czarną – biała była przeznaczona dla obsługi) muchę oraz pas smokingowy, czarne oksfordy ze skóry lakierowanej lub wypolerowanej na wysoki połysk, śnieżnobiałą koszulę z krytą plisą lub guzikami jubilerskimi oraz klasyczne spinki do mankietów. Tak skomponowany smoking będzie robił ogromne wrażenie i z pewnością nikt nam nie zarzuci, że jest niezgodny z kanonem elegancji. Kompletne informacje na temat smokingu można znaleźć w naszym poradniku „Jak nosić smoking„.

Dopiero posiadając taką wiedzę oraz weryfikując ją u doradców warto rozważyć wypożyczenie smokingu. Ważne jest również dopasowanie takiego ubrania – jeżeli wypożyczalnia oferuje dopasowanie krawieckie, to oznacza, że podchodzi do swojego biznesu poważnie i z pewnością taki smoking będzie leżeć odpowiednio. Ostateczną decyzję warto podjąć na przymiarce oraz po konsultacji.

Wypożyczenie smokingu w salonie Buczyński

Te wszystkie etapy, które opisaliśmy wyżej, staramy się realizować z najwyższą starannością w salonach Buczyński. Nasza wypożyczalnia smokingów funkcjonuje już od dłuższego czasu – znajdą w niej Państwo ponadczasowy, klasyczny model jednorzędowy z klapami szalowymi, który sprawdzi się podczas wszystkich imprez black tie. Projekt obejmuje oczywiście wszystkie zasady klasycznej, męskiej elegancji wymienione wyżej, w związku z czym jest to ubranie ponadczasowe.

Dodatkowo, wypożyczenie smokingu w naszym salonie wiąże się z pewnością, że będzie on dopasowany do sylwetki. Posiadamy w wypożyczalni wszystkie rozmiary w dwóch sylwetkach – klasycznej oraz wyszczuplonej – a dodatkowo jesteśmy w stanie dokonać korekt krawieckich na miejscu, aby smoking był gotowy jak najszybciej. Regularnie skracamy nogawki i rękawy oraz taliujemy marynarki, dzięki czemu są one dopasowane do sylwetki noszącego.

W naszych salonach dostępne są również wszystkie akcesoria – można wypożyczyć lub zakupić buty do smokingu oraz koszulę smokingową oraz kupić pas smokingowy i muchę. Akcesoriów jedwabnych nie wypożyczamy, ponieważ nie powinno ich się oddawać zbyt często do czyszczenia, a jesteśmy pewni, że żaden Klient nie czułby się komfortowo zakładając muchę, która nadal pachnie czyimś perfumami.

Wypożyczenie smokingu nie jest problematyczne dla naszych Klientów po imprezie black tie, ponieważ prasowaniem i praniem zajmujemy się my. Można go swobodnie oddać do naszego salonu, a resztę zostawić nam – dzięki temu nie trzeba doliczać sobie dodatkowego dnia wypożyczenia na pralnię i czyszczenie chemiczne.

Skontaktuj się z nami w sprawie wypożyczenia smokingu

Smoking ślubny, garnitur ślubny czy jaskółka na ślub – takie ubrania można wypożyczyć w naszych salonach. W tej sprawie zapraszamy do kontaktu – z przyjemnością opowiemy, jakie rozmiary są dostępne w danym salonie oraz jakie ewentualne korekty możemy wykonać, aby wypożyczane ubranie było jak najlepiej dopasowane.

Zdjęcia: Adam Ptak

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok