Flanelowy garnitur na dwa sposoby

Flanelowe garnitury są zdecydowanymi bestsellerami w sezonie jesienno-zimowym. Dziś prezentujemy dwa interesujące ubrania – garnitur szary w dyskretną kratę windowpane oraz granatowy garnitur w niebieski, kredowy prążek.

W sezonie jesienno-zimowym w pokrowcach lądują ubrania z moheru, lnu i lekkiej wełny, a zaczynamy znów chodzić we flanelowych marynarkach czy garniturach. Bardzo nas ten stan rzeczy cieszy, ponieważ flanela jest bardzo urokliwym materiałem – na tyle przykuwa wzrok, że staramy się polecać ją jak najczęściej. Dziś chcemy zaprezentować flanelowy garnitur na dwa sposoby – w stylu biznesowym oraz w stylu półformalnym.

Ledwie zdążył wypić kawę, a już musiał wychodzić na kolejne spotkanie. Byleby tylko się nie spóźnić – pomyślał. Choć zawsze był bardzo zorganizowanym człowiekiem, dziś wiele rzeczy szło nie po jego myśli. Dopiero w windzie zorientował się, że zapomniał zabrać ze sobą płaszcz, a robiło się już coraz zimniej. Przeszła mu przez głowę myśl, aby wrócić, szybko jednak zdał sobie sprawę z tego, że od niedawna znów zaczął nosić flanelowy garnitur jako swój „strój roboczy”. Wiedział, że taki ubiór w zupełności mu starczy.

Granatowy flanelowy garnitur biznesowy

Flanelowy garnitur w prążek to pomysł na jesienno-zimowy garnitur biznesowy, perfekcyjnie wpasowujący się w chłodniejszą aurę. Włoski tkaniny flanelowej są podniesione poprzez szczotkowanie, co bardzo dobrze wpływa na walory wizualne – dodatkowo, dzięki temu że flanele zazwyczaj są tkaninami grubszymi, garnitur faktycznie jest też cieplejszy. Nie oznacza to jednak, że panowie nie przepadający za grubymi materiałami nie mają co interesować się flanelami. W takich wypadkach z pomocą przychodzą Włosi, którzy szczotkują nawet tkaniny całoroczne, aby nadać im charakteru.

Zobacz odświeżoną wersję garnituru w tym stylu – garnitur w prążki z wełny i kaszmiru Loro Piana.

W tym wypadku wybraliśmy prążek niebieski na tkaninie granatowej – jest to małe odstępstwo od reguły, ale prążek biały pokazywaliśmy już tyle razy, że zdążył się nam już trochę opatrzyć 😉 Taki wzór jest dyskretny, widoczny tylko z bliska, mimo swojego szerokiego rozstawu i kredowego charakteru. Garnitur biznesowy w naszej opinii powinien mieć właśnie te cechy – być elegancki, ponadczasowy, a jeżeli z „twistem”, to bardzo subtelnym. Podobny garnitur pokazywaliśmy na początku roku 2018 w tym wpisie.

Nie musiał iść daleko. Pogoda dopisywała mu – poranne chmury odeszły, a na niebie pojawiło się słońce. Ostatnie, ciepłe dni listopada miał jeszcze przed sobą i w duchu był wdzięczny takiemu obrotowi spraw. Zbliżając się do miejsca spotkania od razu zrozumiał, że nie tylko on tak uważa. Naprzeciw szybko dostrzegł osobę, która – tak jak i on – zrezygnowała z płaszcza, świadomie bądź nie, na rzecz flanelowego garnituru. Z daleka garnitur wydawał się jednolity, ale kiedy tylko się spotkali, pojawiła się na nim lekka, delikatna krata. Idealnie trafiali w swój gust.

Szary garnitur flanelowy w kratę

Szary garnitur flanelowy w kratę to ukłon w stronę ludzi nie przepadających za mocnymi wzorami. Butelkowozielona krata na bardzo ciemnej, szarej tkaninie nie odznacza się mocno, jest jednak świetnie widoczna z bliska i mocno podnosi walory wizualne całego garnituru. Dzięki temu idealnie wpisuje się w pomysł klasycznego, flanelowego garnituru biznesowego – nie rzuca się w oczy, ale nie jest też zwykłym, szarym garniturem.

Flanelowy garnitur dwurzędowy posiada jeszcze inną, ważną zaletę – jest ubraniem ciepłym. Zdecydowanie cieplejszym od garnituru z marynarką jednorzędową, co też warto wziąć pod uwagę podczas projektowania swojego ubioru. Flanelowy garnitur dwurzędowy dodatkowo również nadaje powagi noszącemu, choć teoretycznie jest on tak samo formalny, jak jego jednorzędowy odpowiednik. Uzupełnienie stanowią detale – guziki z szarej masy perłowej czy mankiet w spodniach szeroki na 5 centymetrów.

Podoba Ci się zieleń? Zobacz ten wpis: zielona marynarka sportowa i brązowe spodnie.

Spojrzeli na siebie i od razu znaleźli wspólny język. Choć interesy prowadzili zgoła inne to klasyczne, ponadczasowe krawiectwo było ich wspólną pasją. Od słowa do słowa wymienili się informacjami na temat szycia oraz wybranych tkanin – Solbiati w przypadku garnituru w prążek oraz Loro Piany w przypadku garnituru w kratę – aby, koniec końców, dobić targu w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Skontaktuj się z nami!

Pragniemy poinformować, że wszystkie zamówienia złożone w tym tygodniu – do 23.11.2018 – zostaną zrealizowane jeszcze przed świętami, aby można było je wykorzystać w trakcie uroczystej Kolacji Wigilijnej lub Sylwestra. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi salonami!

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok