Czy uniwersalny garnitur musi być granatowy?

Kiedy pytacie o najbardziej uniwersalny garnitur, w 90% przypadków polecamy garnitur granatowy. Jeżeli jednak ten kolor nie jest dla Was, nie ma się co martwić – garnitur szary potrafi być równie uniwersalny, a z pewnością jego popularność nie jest aż tak wielka.

 Gdy chcemy zamówić jeden uniwersalny, ponadczasowy garnitur – w 90% przypadków doradcy zaproponują tkaninę w kolorze granatowym. Faktycznie jest to kolor, który świetnie sprawdzi się i w sytuacjach formalnych, i nieformalnych; z dodatkami biznesowymi i weselnymi; jako garnitur ślubny i jako garnitur do pracy. Niestety, jest jedna wada takiego podejścia. Większość garniturów, jakie aktualnie się sprzedaje lub szyje faktycznie jest granatowych i aby się wyróżnić w dobrym stylu, trzeba dobrze przemyśleć jego krój i detale. Z drugiej strony jest jeszcze jedno wyjście – obstalowanie garnituru w kolorze szarym.

Szary garnitur formalny

Taki kolor, o odpowiednio ciemnym odcieniu, ma dokładnie takie samo zastosowanie jak kolor granatowy. Wykorzystuje się go do szycia garniturów o jak najszerszym spektrum zastosowań i jest to ciekawy sposób na wyróżnienie się wśród wszystkich granatowych zestawów. Pasuje w zasadzie do każdego typu urody i pozostawia szerokie pole do popisu przy wyborze akcesoriów – tak naprawdę trudno wskazać rzeczy, które nie do końca będą szły w parze z kolorem szarym.

Jest to ciekawa alternatywa dla wszystkich osób, które odczuwają przesyt granatowymi garniturami. Nie da się ukryć, że popularność tego koloru jest tak ogromna, że aktualnie na ślubach czy weselach trudno spotkać się z innym. W naszych pracowniach często poleca się Panom Młodym kamizelki do garnituru, aby pomóc im znacząco wyróżnić się z tłumu, co mają jednak zrobić goście? Szary garnitur ślubny jest perfekcyjną odpowiedzią.

Szary garnitur ślubny

Tak naprawdę szary garnitur ślubny dla Pana Młodego jest również ciekawym pomysłem. Ciemna tkanina jest przecież odpowiednio formalna, a dobierając białą koszulę, ciemny krawat lub muchę oraz czarne buty tworzymy klasyczny i ponadczasowy zestaw ślubny. Warto o tym pamiętać – szary garnitur ślubny może być odpowiedzią na pytanie „jak się ubrać na ślub”.

Fryderyk, który na codzień jest doradcą w salonie w Poznaniu co prawda nie zaprojektował tego garnituru z myślą o ślubie, a z myślą o swojej pracy – chciał on wyglądać profesjonalnie i ponadczasowo. Choć kusiły go inne rozwiązania, ponieważ szycie na miarę daje nieograniczone możliwości, to zdecydował się na klasykę klasyki (której zresztą brakowało w jego szafie). Jako że sam pasjonuje się krawiectwem miarowym, z pewnością nie jest to jego ostatnia realizacja!

Poznański zespół

Fryderyk jest osobą, która aktualnie uczęszcza do szkoły krawieckiej – zasila on więc poznański zespół fachową wiedzą na temat szycia „od podszewki”. Choć wszyscy nasi doradcy wiedzą na temat krawiectwa miarowego bardzo dużo; umieją dokładnie zdjąć miarę oraz profesjonalnie doradzić, to zawsze jest miejsce na dodatkową naukę. Nie można spoczywać na laurach, ponieważ każda sylwetka jest inna – dzięki takiemu podejściu mamy pewność, że ubranie zawsze będzie jak najlepiej dopasowane.

Detale

Choć szary garnitur faktycznie jest ubraniem uniwersalnym, a w tej konkretnej stylizacji – biznesowym, to aby nadać mu indywidualnego charakteru, Fryderyk podjął decyzję o dodaniu pięciocentymetrowego mankietu przy ujściu nogawki, podmiany szarych guzików z rogu bawolego na jasny brąz oraz uszycie marynarki na półpodszewce. Podszewka jest zresztą elementem, któremu również warto się przyjrzeć. Dzięki tym zabiegom jest to ubranie spersonalizowane, w którym jednocześnie noszący wygląda bardzo profesjonalnie.

Wybrana tkanina to wełna nowozelandzka pochodząca z aktualnej kolekcji Uniti Loro Piany. Jest ona tkana tak luźno, że marynarka w zasadzie prześwituje – aby zachować odpowiednią przewiewność, wszyliśmy półpodszewkę zamiast pełnej podszewki. Takie ubranie świetnie sprawdzi się w sezonie letnim jako garnitur formalny; w naszych salonach na szczęście jest i klimatyzacja, i ogrzewanie, także Fryderyk może wykorzystywać je w pracy przez cały rok 😉

Skontaktuj się z nami!

Fryderyka możecie spotkać w naszym salonie w Poznaniu – w każdym salonie jednak pracują prawdziwi profesjonaliści. W najłatwiejszy sposób skontaktować się z nami można za pomocą poniższego formularza; z pewnością odpowiemy na wszystkie pytania lub pomożemy w zaprojektowaniu garnituru na miarę. Zapraszamy do kontaktu!

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok