FreshMail.pl

DAMSKI POWERSUIT LORO PIANA – NAJCIEKAWSZE REALIZACJE #2

Czerwiec 18, 2018

HOME Blog Damski powersuit Loro Piana – najciekawsze realizacje #2

W poprzedniej części cyklu przyglądaliśmy się ciekawej realizacji – marynarki w bardzo wyraziste pasy, brązowej kamizelce dwurzędowej oraz lnianym spodniom. Był to zestaw typowo włoski, nieformalny, który świetnie sprawdziłby się przy wieczornym wyjściu ze znajomymi, czy jako elegancki zestaw dzienny. Dzisiaj chcemy zaprezentować zestaw biznesowy, który został bardzo ciepło przyjęty na naszym Facebooku. Mowa o damskim garniturze dwurzędowym.

Garnitur dwurzędowy w paski

W przypadku tego garnituru długo nie musieliśmy się zastanawiać – wiecie już, że jesteśmy wielkimi fanami prążków (co pokazywaliśmy w tym wpisie oraz w tym wpisie) w przypadku garniturów do pracy i uważamy, że sprawdzają się równie dobrze jako ubranie męskie oraz damskie. W tym wypadku Klientka również powitała nasz pomysł z aprobatą, szybko przystąpiliśmy więc do działania. Aby jednak nadać takiemu ubraniu charakteru, wymagana była odrobina kreatywności.

Przede wszystkim, w tym wypadku nie sprawdził się standardowy prążek, ponieważ był zbyt ciężki. Trzeba było pomyśleć o innej tkaninie – w punkt trafiliśmy z materiałem w kolorze intensywnego granatu w bardzo ciekawe, nieregularne paski. Małe supełki przy białym prążku są rozłożone nieregularnie, dzięki czemu garnitur nie jest zbyt „sztampowy” w odbiorze. O jakość takiej tkaniny mogliśmy być spokojni, ponieważ pochodzi ona z kolekcji włoskiej marki Loro Piana.

Detale

Choć jesteśmy zwolennikami guzików z rogu bawolego, masy perłowej lub orzecha corozo to nie da się ukryć, że metalowe i miedziane również mają swój niepowtarzalny urok. W przypadku marynarek klubowych jest to dość oczywiste, natomiast kiedy mówimy o pełnym garniturze decyzja wcale nie jest taka prosta. Guziki są jednak elementem bardzo łatwym do zmiany, czasem więc warto postawić na coś nietypowego!

Sprawdziło nam się to bardzo dobrze – jasne guziki korespondują z prążkiem, a ich szorstkość świetnie odpowiada nieregularności wzoru. Do tego, aby podkreślić całość, zastosowaliśmy kontrastowe obszycie ostatnich dziurek przy mankietach. Nie jest to rozwiązanie klasyczne i my również nieczęsto je stosujemy, choć w niektórych stylizacjach – jak na przykład w tej – stanowią one kropkę nad „i”. W modzie damskiej takie detale nie stanowią żadnego kłopotu.

Krój

Damskie marynarki modeluje się w inny sposób niż męskie. Poza standardowym taliowaniem zaszewkami na plecach, dodatkowo możemy wyszczuplić marynarkę na froncie, pod biustem, oraz dopasować wysokość i umiejscowienie zaszewek tak, aby to wcięcie maksymalnie podkreślić. Dzięki temu marynarka nabiera kobiecych proporcji – choć dwurzędowy fason sam w sobie wydaje się dość masywny, to dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu zaszewek nabiera on zdecydowanie innego charakteru.

W przypadku spodni również można pomyśleć o kilku rozwiązaniach – o ile mężczyźni faktycznie preferują spodnie szerokie w udach, natomiast wąskie na dole, tak kobiety często wybierają albo fason mocno dopasowany, ale szeroki u dołu nogawki. Wszystko zależy od butów dobieranych do stylizacji oraz od stylu, w którym Klientka czuje się najlepiej i są to rzeczy, o które zawsze pytamy w trakcie naszego spotkania.

Skontaktuj się z nami!

Powyższa realizacja to tylko jeden z przykładów garniturów szytych w naszych pracowniach. Jeżeli jesteś zainteresowany szyciem, możesz się z nami skontaktować przez poniższy formularz – odpowiemy na zadane pytanie lub oddzwonimy!

Szanujemy prywatność i dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych. Wysyłając do nas wiadomość zgadzasz się na to, abyśmy przetwarzali je w sposób niezbędny do zrealizowania usługi, w tym wypadku odpowiedzi na wiadomość lub kontaktu telefonicznego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w naszej polityce prywatności.

Zobacz poprzedni wpis z tej serii

<<< Zobacz poprzednią sesję | Zobacz kolejną sesję >>>

Dowiaduj się o specjalnych ofertach i nowych wpisach jako pierwszy!

Tak, chcę otrzymywać newsletter! (Możesz się wypisać w każdej chwili)

FreshMail.pl