Garnitur dla wysokiego mężczyzny

Każdy mężczyzna wygląda dobrze w odpowiednim garniturze. A co jeśli znalezienie rozmiaru graniczy z cudem? Garnitur dla wysokiego mężczyzny, który uszyliśmy niedawno pokazuje, że szycie miarowe poradzi sobie z każdym typem sylwetki.

Szycie garnituru na miarę to nie tylko sposób na stworzenie ubrania jedynego w swoim rodzaju. To również sposób na sylwetkę, która nie do końca wpisuje się w rozmiarówkę dostępną w sklepach z gotową odzieżą. Dziś chcemy pokazać, jak dobrze szycie sprawdza się przy nietuzinkowych wymiarach – garnitur dla wysokiego mężczyzny, mierzącego 2 metry i 7 centymetrów, to idealny przykład.

Na co zwracamy uwagę, szyjąc garnitur dla wysokiego mężczyzny?

Kiedy przychodzi do nas wysoki Klient, który nie może znaleźć dla siebie dobrego rozmiaru garnituru w żadnym sklepie, to musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim – taka osoba ma dużo doświadczenia z rzeczami za krótkimi i za małymi, w związku z czym w pierwszym wykroju należy uwzględnić zapasy na długość nogawek i rękawów. Dopiero na przymiarce lub po niej, kiedy Klient przyzwyczai się do właściwych proporcji, proponujemy skrócenie długości do tych właściwych. 

My wiemy, że rękaw koszuli powinien sięgać do nadgarstka, a rękaw marynarki kończyć się 1 centymetr nad końcem rękawa koszuli i oczywiście do tego dążymy. Nie możemy jednak nie zwrócić uwagi na fakt, że mężczyznom wysokim zazwyczaj „wciska się” rzeczy za krótkie, co oznacza, że w ich odczuciu odpowiednie proporcje mogą być „na styk”. Jeżeli Klient na przymiarce zdecyduje o skróceniu o centymetr, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę korektę wykonać. Czasem jednak wolimy dać komuś miesiąc, aby sam przekonał się, czy nie lepiej czuje się w odrobinę dłuższym rękawie i nogawce.

Reszta procesu przebiega tak samo, niezależnie od tego, czy jest to garnitur dla wysokiego mężczyzny, garnitur dla niskiego mężczyzny, czy też komplet damski. Pokazujemy wiele tkanin i tłumaczymy, czym się od siebie różnią, a po wybraniu tej właściwej, przechodzimy do zaprojektowania ubrania. Poza krojem wybieramy guziki i podszewkę, aby garnitur był maksymalnie spersonalizowany.

Czy są rzeczy, które odradzamy wysokim mężczyznom?

Dość rzadko. Uważamy, że jeżeli człowiek będzie zdecydowany na dany krój czy wzór, to jego pewność siebie w garniturze dobrze uszytym na miarę wzrośnie. A osoba pewna siebie we wszystkim wygląda dobrze! Nam zależy na zadbaniu o odpowiednie proporcje, czyli o długość rękawów, marynarki czy nogawek, oraz o ponadczasowe rozwiązania stylistyczne. Doradzimy w wyborze tkaniny i wzoru, natomiast ostateczna decyzja zawsze należy do Klienta.

Mówi się, że prążki wydłużają, a krata pogrubia, jednak naszym zdaniem nie ma się co przejmować takimi twierdzeniami. Szyjąc na miarę dobieramy proporcje i rozwiązania stylistycznie tak, aby każda sylwetka wyglądała naturalnie i po prostu dobrze. Szersze klapy, naturalna linia ramion, dobrze osadzony górny guzik marynarki, wyższy stan czy odpowiednio dobrana długość kamizelki pozwalają na wybranie dowolnego wzoru tkaniny.

Garnitur męski – duży rozmiar

Zdejmujemy miarę na dwa sposoby – najpierw zbieramy wymiary ciała tradycyjnymi miarami krawieckimi, a potem dajemy Klientowi do przymiarki parę naszych modeli, tak zwanych „wykrojów zero”. Dzięki temu możemy porozmawiać o dopasowaniu na przykładzie, który pozwala określić, jak się dana osoba czuje z kształtem ramienia, wysokością pachy czy wysokością stanu. Mamy około 100 różnych modeli do przymiarki, więc nie ma problemu ze sprawdzeniem garnituru dla wysokiego mężczyzny, czy też fasonu dużo krótszego.

Choć wiele rzeczy jesteśmy w stanie zmienić na pierwszej przymiarce, to np. nie da się obniżać stanu czy podwyższać pachy w marynarce w nieskończoność. Dzięki temu, że można przymierzyć w naszym salonie garnitur męski – duży rozmiar, nawet osoby bez doświadczenia w zamawianiu ubrań szytych na miarę są w stanie jasno określić, co się im podoba i w czym się najlepiej czują.

Szary garnitur na lato z kamizelką z wełny tropik

Imprezy, które wymagają założenia garnituru, bardzo często odbywają się w lecie. Na wyższe temperatury od lat polecamy wełny typu tropik, które są prawie przezroczyste. Włókna są utkane tak, że tworzą koszyk przepuszczający powietrze, więc w garniturze z takiego materiału da się spokojnie wytrzymać podczas większych upałów. Każdy powiew wiatru będzie odczuwalny.

Garnitur na lato z tropiku będzie garniturem matowym. Materiały występują w wielu kolorach i wzorach, więc regularnie szyjemy z nich nie tylko garnitury, ale również sportowe marynarki czy letnie spodnie. Na zdjęciach pokazujemy szary garnitur na lato z kamizelką, który można wykorzystać w wielu sytuacjach eleganckich czy biznesowych. Został uszyty dla Marcela, który był gościem na ślubie.

Marcelowi poleciliśmy marynarkę z małym wypełnieniem w ramionach oraz szerokimi klapami w szpic, które są rzadko spotykane w ubraniach gotowych. Marynarka ma również nakładane kieszenie, które trochę obniżają jej formalność. Połączenie klap z rożkiem oraz nakładanych kieszeni jest w zasadzie niespotykane, jednak podczas szycia miarowego możemy sobie pozwolić na naprawdę wiele. Marynarka jest uszyta na jedwabnej półpodszewce. 

Dwurzędowa kamizelka ma zachowane odpowiednie proporcje – przy takim wzroście bardzo łatwo byłoby doprowadzić do ekstremalnego wydłużenia przodu i „rozjechania” guzików, co bardzo dociążyłoby sylwetkę. W tym wypadku długość kamizelki jest idealna, a ma to wpływ również wyższy stan spodni. Kamizelka musi sięgać do gurtu spodni, żeby trzymać koszulę w ryzach. 

Spodnie są wykończone pięciocentymetrowym mankietem. Dzięki temu nogawka jest dociążona i kant zawsze układa się tak, jak powinien. Warto zauważyć, że garnitur dla wysokiego mężczyzny został uszyty z wełny o luźnym splocie, natomiast o wyższej gramaturze (wadze jednego metra tkaniny). Dzięki temu, że materiał jest cięższy, to lepiej układa się na ciele.

Garnitur dla wysokiego mężczyzny – podsumowanie

Szycie na miarę to najlepsze rozwiązanie dla osób o wymiarach niewspółgrających z rozmiarówkami dostępnymi w sklepach z ubraniami gotowymi. W czasach standaryzacji rozmiarów osoby znajdujące się na dwóch końcach statystyki nie mają łatwo, jednak przy projektowaniu ubrania od podstaw nie ma to dla nas znaczenia. 

Każde ubranie jest szyte indywidualnie, pod sylwetkę danego Klienta, w związku z czym jedyne, na co ma wpływ jego budowa, to zużycie materiału niezbędnego do uszycia garnituru na wymiar. Wszystko jesteśmy w stanie dopasować do wymiarów i preferencji, niezależnie od tego, czy mamy uszyć garnitur męski w dużym rozmiarze dla Pana, który ma 2 metry wzrostu, czy w małym rozmiarze, na metr sześćdziesiąt. Każda osoba może się czuć u nas komfortowo i z pewnością zaprojektujemy ubranie tak, aby było odpowiednio dopasowane.

Model: Marcel Mierzejewski
Zdjęcia: Kamil Brycki

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok