Garnitur męski w kratę – czy marynarka może być wygodna?

W dzisiejszym wpisie zastanawiamy się nad tym, od czego zależy wygoda marynarki i spodni. Zdjęcia prezentujące Bartosza na desce w garniturze uszytym z wełny typu tropik pokazują, że marynarka może być wygodna. Zapraszamy do lektury!

Garnitur męski nigdy nie będzie tak wygodny jak bluza i spodnie dresowe. Z jednej strony każdy zdaje sobie z tego sprawę, z drugiej jednak, podczas różnych przymiarek, często jest to kwestia wymagająca dodatkowej dyskusji. W eleganckiej modzie męskiej, kiedy mówimy o odzieży gotowej, wygląd nieczęsto idzie w parze z wygodą. Ten problem rozwiązuje szycie garnituru na zamówienie.

Na co zwracamy uwagę podczas szycia marynarki na zamówienie i spodni na zamówienie?

Wiemy, jak marynarka powinna leżeć, ale wiemy też, że nie może bardzo ograniczać ruchów. W szyciu na miarę dysponujemy wieloma narzędziami, które pozwalają uzyskać kompromis między wygodą, a wyglądem. Nasi profesjonalni doradcy zawsze dbają o to, aby pacha była wszyta dość wysoko, dzięki czemu marynarka nie podjeżdża do góry przy każdym ruchu ręki. Dodajemy niezbędne centymetry w plecach, aby zachować ważny luz, ale jednocześnie uważnym okiem sprawdzamy, czy nie zaczynają robić się już nieestetyczne nabiegi.

Spodnie na miarę to również okazja dla naszych doradców. Możemy osobno wpływać na szerokość przodu czy tyłu ud, dołu nogawki, możemy zadbać o odpowiedni podkrój i wysokość stanu, dzięki czemu spodnie będą elegancko dopasowane, a jednocześnie dość wygodne. Oczywiście wąskie nogawki nigdy nie będą tak komfortowe jak szerokie nogawki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszukać złotego środka. 

Czy gotowy garnitur męski nie nadaje się do korekt krawieckich?

Jeżeli męska sylwetka jest w miarę standardowa, to garnitur, który został kupiony w sklepie, można dopasować do ciała. Takie rozwiązanie jest jednak półśrodkiem, ponieważ pewnych rzeczy niestety nie przeskoczymy. O ile możemy spróbować dopasować szerokość nogawki czy szerokość marynarki, to niestety nic nie zrobimy z wysokością guzika czy podkrojem pachy. 

Korekty krawieckie spodni pozwalają na zdecydowanie więcej, jednak pewnych rzeczy związanych z tym, jak spodnie są uszyte, nawet najlepszy mistrz krawiecki nie będzie w stanie poprawić. W każdym z naszych salonów mistrz krawiecki jest do dyspozycji i nieraz zmniejszaliśmy marynarki czy spodnie o jeden czy dwa rozmiary, ale wymaga to w zasadzie uszycia danego ubrania na nowo.

Niebieski garnitur w kratę… na desce!

Nasz model kompletnie nie miał problemu w jeździe na desce w swoim garniturze, który został uszyty na miarę. Podczas projektowania wykorzystaliśmy naszą wiedzę do tego, aby stworzyć ubranie użytkowe i stylowe jednocześnie. 

Skupiliśmy się na podniesieniu pachy w marynarce już na etapie projektu, dzięki czemu w marynarce można poruszać się z pewną swobodą. Ramiona są wykończone na miękko, czyli bez poduch, dzięki czemu komfort noszenia jest jeszcze większy. Zapinany nisko guzik sprawia, że marynarka jest najciaśniejsza w najwęższym miejscu talii, zapewniając niezbędną przestrzeń na ruch w klatce piersiowej i plecach. Taki krój marynarki można zobaczyć też tutaj: beżowa marynarka flanelowa Loro Piana.

Spodnie w udach są odpowiednio szersze. Dzięki zastosowaniu wysokiego stanu i zakładek spodnie praktycznie nie ograniczają ruchów podczas kucania czy siadania. Zwężają się dopiero od kolana w dół, czyli w miejscu, które podczas ruchu pozostaje względnie w tej samej pozycji. Nogawki zostały wykończone mankietami o szerokości 5cm, dzięki czemu kant spływa bardzo dobrze.

Ważnym aspektem garniturów męskich, które są szyte na zamówienie, jest tkanina. Możemy zdecydować się na klasyczną wełnę, ale tkaną na różne sposoby. Dzięki temu nie tylko krój będzie zapewniał swobodę, ale materiał również będzie charakteryzował się pewną elastycznością. Bardzo rzadko korzystamy z tkanin, które od początku mają domieszki elastanu – raczej stawiamy na elastyczność osiąganą przez proces tkania, a nie dodawanie innych materiałów. W tym przypadku garnitur męski został uszyty z materiału o splocie tropik, który jest szorstki w dotyku, ale dobrze radzi sobie ze wszystkimi ruchami. Jest to tkanina z kolekcji Dormeuil TONIK.

Eleganckie, ale wygodne i codzienne rzeczy również szyjemy – zobacz nasz wpis z marynarką jak sweter.

Szycie garnituru na zamówienie – Warszawa i Poznań

W tym poradniku opisujemy, dlaczego warto zdecydować się na szycie garnituru. Jeżeli zależy nam na świetnym wyglądzie i niespotykanej przy gotowej odzieży eleganckiej wygodzie, to jest to kierunek, w którym należy się zwrócić. Możesz spotkać się z nami w jednym z naszych salonów w Warszawie i Poznaniu i skorzystać z naszej wiedzy podczas projektowania ubrania – gwarantujemy, że będziesz zadowolony! Nasze adresy są dostępne poniżej, w stopce. Jeżeli ciekawi Cię, jak poznać garnitur szyty na miarę, przeczytaj ten wpis.

Model: Bartosz Jan Leśniak
Fotografka: Klaudia Kocielska

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Zadbaj o swój styl

O swój styl musisz zadbać sam, jednak nie zostawimy Cię bez dobrego źródła informacji :) Tworzymy darmowe kompendium na temat klasycznej elegancji, abyś zawsze miał możliwość szlifowania swojego poczucia estetyki oraz regularnego poszerzania wiedzy. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera.

Mogą spodobać Ci się również:

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok