Jak wybrać garnitur dla chłopca?

Garnitur dla chłopca, jak się okazuje, nie jest wcale takim prostym tematem. Trudno jest znaleźć garnitur wykonany z naturalnej tkaniny, w którym mały chłopiec będzie się czuł komfortowo. Dziś prezentujemy garnitur dla chłopca uszyty z naturalnych tkanin.

 W dzisiejszych czasach formalnym, eleganckim strojem dla mężczyzn jest garnitur. Z takim ubraniem nie ma zazwyczaj problemu – można je kupić w wielu sklepach, można je również uszyć na miarę u wielu krawców. Mało kto jednak podejmuje się sprzedaży garniturów dla chłopców, które wyglądałyby ponadczasowo i byłyby wykonane z dobrej jakości tkanin. O strój dziecięcy często nie dba się aż tak, jak o strój dla osoby dorosłej, ponieważ często jest on „jednorazowy”. Czy da się obejść te problemy?

Należałoby zwrócić uwagę na kilka kwestii – na wykorzystaną tkaninę, na sam projekt oraz na to, czy garnitur jest uszyty na miarę, czy kupiony i dopasowany. Często przy kupionych garniturach na jedną okazję wykorzystuje się bardzo tanie konstrukcje oraz tkaniny. Takie garnitury nie przepuszczają powietrza i dzieci czują się w nich niekomfortowo, co już od najmłodszych lat buduje niechęć do eleganckiego ubioru. Naszym zdaniem nie jest to droga, którą warto iść, ponieważ ma ona negatywny wpływ na tradycję formalnego ubierania się.

Jeżeli garnitur dla młodego człowieka ma być kupiony, warto zwrócić uwagę na to, aby był uszyty z naturalnej tkaniny. Faktycznie będzie on wtedy trochę droższy, ale w bardzo prosty sposób można zamortyzować jego zakup – jeżeli jego konstrukcja będzie odpowiednio przemyślana.

Tkanina na garnitur dla chłopca

W przypadku dziecięcych ubrań należy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Z pewnością odradzamy lekkie tkaniny, które przy tak intensywnym użytkowaniu (przy zabawach, bieganiu i innych aktywnościach) mogą nie wytrzymać dużych natężeń. Zdecydowanie lepiej pójść – nawet w przypadku garniturków letnich! – w wełny o standardowej lub trochę większej gramaturze, aby mieć pewność, że przetrwają również i te nietypowe pomysły 😉

Taka tkanina powinna być w stu procentach wełniana, natomiast mała domieszka poliestru lub poliamidu dla wzmocnienia nie powinna zrobić szkody, jeżeli chodzi o kwestie termoregulacyjne. Materiał ze sztuczną domieszką jednak może się szybciej wyświecać, o czym również należy pamiętać. Z tego powodu raczej polecamy szukać garniturów z klasycznej wełny, która będzie po prostu grubsza – z pewnością wytrzyma ona zdecydowanie więcej, niż poliestrowy odpowiednik.

Czy warto szyć garnitur dla chłopca?

Kiedy wiemy już, z jakiej tkaniny powinniśmy szukać garnituru, pojawia się podstawowe pytanie – czy warto szyć garnitur dla dziecka? Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ to zawsze zależy od wielu czynników. Jeżeli dana impreza ma być utrzymana w określonym stylu i potrzebujemy ubrania z konkretnej tkaniny, nie ma innego wyjścia. Jeżeli chcemy, aby wbrew powszechnemu przekonaniu ten garnitur wytrzymał jak najdłużej i chłopiec czuł się w nim komfortowo, również powinien być wykonany z dbałością o odpowiednie szczegóły.

W przypadku szycia na miarę komfortowa jest możliwość wyboru wszystkich dodatków oraz sprawienie, że ubranie będzie unikatowe. Może ono wtedy stanowić świetną pamiątkę całego wydarzenia dzięki podszewce czy monogramowi; może wyglądać tak, jak garnitur taty i to również będzie miało sporą wartość dodaną. Jeżeli nie ma takiej konieczności, a najważniejsze poszukiwane cechy to ponadczasowość i klasyczność, warto głównie kierować się kryterium tkaniny oraz pozostawionych zapasów.

Garnitur dla chłopca Buczyński

Dbając o tradycję i eleganckie ubiory nawet dla najmłodszych, wprowadziliśmy kolekcję ubrań dla chłopców. Garnitury z dowolnych tkanin można zamówić nawet dla dzieci, które nie ukończyły jednego roku. W takich ubraniach w talii, rękawie, nogawkach oraz w pasie zostawiamy spore zapasy. Aktualnie planujemy również wprowadzenie gotowej kolekcji dostępnej od ręki dla chłopców, którzy nie potrzebują zaawansowanej personalizacji.

W takim garniturze są pozostawione odpowiednie zapasy materiału. Marynarkę można sporo poszerzyć na szwie środkowym; w rękawie jest pozostawione ponad 5 centymetrów na wydłużenie, a guziki można przesunąć. To samo tyczy się pasa oraz nogawki – te rzeczy można spokojnie modyfikować, aby garnitur dla chłopca mógł posłużyć jak najdłużej. Pozwoli to skutecznie zamortyzować trochę większy wydatek niż garnitur z poliestru, który ani nie będzie komfortowy dla chłopca, ani też nie posłuży dłużej niż jedno wyjście – chyba że zostanie kupiony za duży.

Skontaktuj się z nami!

W naszych salonach doradcy z przyjemnością opowiedzą o garniturach dla chłopców i pomogą z wyborem odpowiedniego ubioru. Zapraszamy do kontaktu wykorzystując poniższy formularz lub dzwoniąc do nas. Odpowiemy na wszystkie pytania! Przy okazji chcielibyśmy dodać, że naszą nową usługę testował najmłodszy członek zespołu – Leon Buczyński 🙂 Serdecznie witamy wśród nas!

Jeżeli Ty wolisz zadzwonić do nas – nie ma problemu! Skontaktuj się z najbliższym salonem: Mokotów (795 120 553), Śródmieście (604 409 066), Poznań (664 343 606).

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok