• Ślub
  • 10 września 2018

Lniany garnitur ślubny – najciekawsze realizacje #3

W przypadku ślubów rustykalnych czy w stylu boho nieciekawym pomysłem byłoby wybranie granatowego, bardzo formalnego garnituru. Wyglądałby on tak, jakby został wyciągnięty „z innej bajki” – w związku z tym dziś chcemy zaprezentować ciekawą alternatywę.

Okres wiosenno-letni w szyciu miarowym jest zdominowany przez garnitury ślubne. W większości przypadków szyjemy garnitury granatowe bądź szare, smokingi lub żakiety; czasem jednak pojawia się Para Młoda, która szuka czegoś ciekawszego i nietypowego na swoją uroczystość. Cały ślub ma być utrzymany w konwencji rustykalnej lub boho, sukienka ślubna będzie zwiewna i skromna, typowy garnitur więc będzie się wydawał nie na miejscu. Choć wielkimi krokami zbliża się jesień, dziś chcielibyśmy zaprezentować jedną z naszych najciekawszych letnich realizacji – lniany garnitur ślubny.

Lniany garnitur ślubny

Ten tytuł mówi w zasadzie wszystko – jest to garnitur, który w takiej stylizacji świetnie sprawdził się w trakcie ślubu oraz wesela, a który z powodzeniem można zdekompletować i nosić w sportowych wariantach w trakcie wiosny lub lata. Aby nie sprawiał wrażenia „ubrania nie z tej bajki” został zaprojektowany jako garnitur o klasycznych proporcjach i rozwiązaniach, a do marynarki i spodni dobrano kamizelkę z tej samej tkaniny.

Garnitur z lnu posiada więc szersze, otwarte klapy i klasyczne kieszenie cięte; do zestawu została uszyta kamizelka z tego samego materiału o kroju jednorzędowym. W takim zestawie świetnie sprawdziłyby się spodnie zapinane na szelki, jednak Pan Młody nie był do nich do końca przekonany – nigdy nie stanowi to dla nas problemu. Jeżeli jednak tkanina lniana jest zbyt gniotliwa dla przyszłego Pana Młodego, można spróbować innego rodzaju materiału. Garnitur z wełny i lnu to ciekawa alternatywa, która jest oczko wyżej na drabinie elegancji, lecz nadal zachowuje swoją przewiewność i nieformalny charakter.

Biała koszula

Teoretycznie za każdym razem, kiedy ubieramy muchę, powinniśmy założyć koszulę z krytą plisą lub guzikami jubilerskimi. W mniej formalnych zestawieniach nie ma sensu się tym jednak przejmować, ponieważ – koniec końców – to ubranie ma służyć nam, a nie odwrotnie. Kiedy mówimy o ubiorze klasycznym i mocno osadzonym w ponadczasowej elegancji na wiele nie powinniśmy sobie pozwalać, za to przy rozluźnieniu zasad, droga wolna!

Z tego powodu przy ślubie w stylu rustykalnym lub boho pozwalamy sobie na zdecydowanie więcej. Wtedy bez problemu polecamy brązowe oksfordy, brogsy czy nawet monki; dobieramy krawaty i muszki z mniej formalnych materiałów i bez połysku oraz nie przejmujemy się tym, że Pan Młody wybrał muchę do koszuli z odkrytymi guzikami. Najważniejsze w takim zestawie jest to, że pasuje do całego wystroju wesela – wtedy my zajmujemy się kwestiami projektowymi i dopasowaniem, a Para Młoda ma wolną rękę w wyborze dodatków.

Detale

Do lnianego garnituru ślubnego dobraliśmy guziki z masy perłowej. Jest to materiał szlachetny, o wysokim połysku, który robi po prostu niesamowite wrażenie – co ciekawe, świetnie sprawdza się właśnie przy mniej formalnych tkaninach lub w nieoczywistych połączeniach, gdzie ten perłowy połysk ma faktycznie szansę „wybrzmieć”. Guziki z masy perłowej bardzo łatwo poznać również po temperaturze – są one chłodniejsze od odpowiedników plastikowych.

Podszewka również robi wrażenie – tutaj mogliśmy sobie pozwolić tak naprawdę na wszystko, ponieważ jest to element, który będzie widoczny głównie dla posiadacza marynarki. W przypadku lnu wszywanie podszewek wpływa niestety na przewiewność materiału, biorąc jednak pod uwagę główne zastosowanie garnituru zdecydowaliśmy się na ten krok. Trzyma ona jednak główną tkaninę „w ryzach” i pomaga układać się marynarce tak, jak powinna. Pozbyliśmy się za to podszewki w dolnej części pleców, aby zachować część przewiewności.

Skontaktuj się z nami!

Co prawda sezon na ubrania wiosenno-letnie powoli dobiega końca, zapraszamy serdecznie do kontaktu w sprawach szycia miarowego. Garnitury flanelowe, z wełny i kaszmiru lub płaszcze to również nasze specjalności – warto wejść stylowo w kolejny sezon i zastanowić się nad nowymi ubraniami do szafy już teraz.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Zadbaj o swój styl

O swój styl musisz zadbać sam, jednak nie zostawimy Cię bez dobrego źródła informacji :) Tworzymy darmowe kompendium na temat klasycznej elegancji, abyś zawsze miał możliwość szlifowania swojego poczucia estetyki oraz regularnego poszerzania wiedzy. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera.

Mogą spodobać Ci się również:

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok