• Ślub
  • 10 września 2018

Lniany garnitur ślubny – najciekawsze realizacje #3

W przypadku ślubów rustykalnych czy w stylu boho nieciekawym pomysłem byłoby wybranie granatowego, bardzo formalnego garnituru. Wyglądałby on tak, jakby został wyciągnięty „z innej bajki” – w związku z tym dziś chcemy zaprezentować ciekawą alternatywę.

Okres wiosenno-letni w szyciu miarowym jest zdominowany przez garnitury ślubne. W większości przypadków szyjemy garnitury granatowe bądź szare, smokingi lub żakiety; czasem jednak pojawia się Para Młoda, która szuka czegoś ciekawszego i nietypowego na swoją uroczystość. Cały ślub ma być utrzymany w konwencji rustykalnej lub boho, sukienka ślubna będzie zwiewna i skromna, typowy garnitur więc będzie się wydawał nie na miejscu. Choć wielkimi krokami zbliża się jesień, dziś chcielibyśmy zaprezentować jedną z naszych najciekawszych letnich realizacji – lniany garnitur ślubny.

Lniany garnitur ślubny

Ten tytuł mówi w zasadzie wszystko – jest to garnitur, który w takiej stylizacji świetnie sprawdził się w trakcie ślubu oraz wesela, a który z powodzeniem można zdekompletować i nosić w sportowych wariantach w trakcie wiosny lub lata. Aby nie sprawiał wrażenia „ubrania nie z tej bajki” został zaprojektowany jako garnitur o klasycznych proporcjach i rozwiązaniach, a do marynarki i spodni dobrano kamizelkę z tej samej tkaniny.

Garnitur z lnu posiada więc szersze, otwarte klapy i klasyczne kieszenie cięte; do zestawu została uszyta kamizelka z tego samego materiału o kroju jednorzędowym. W takim zestawie świetnie sprawdziłyby się spodnie zapinane na szelki, jednak Pan Młody nie był do nich do końca przekonany – nigdy nie stanowi to dla nas problemu. Jeżeli jednak tkanina lniana jest zbyt gniotliwa dla przyszłego Pana Młodego, można spróbować innego rodzaju materiału. Garnitur z wełny i lnu to ciekawa alternatywa, która jest oczko wyżej na drabinie elegancji, lecz nadal zachowuje swoją przewiewność i nieformalny charakter.

Biała koszula

Teoretycznie za każdym razem, kiedy ubieramy muchę, powinniśmy założyć koszulę z krytą plisą lub guzikami jubilerskimi. W mniej formalnych zestawieniach nie ma sensu się tym jednak przejmować, ponieważ – koniec końców – to ubranie ma służyć nam, a nie odwrotnie. Kiedy mówimy o ubiorze klasycznym i mocno osadzonym w ponadczasowej elegancji na wiele nie powinniśmy sobie pozwalać, za to przy rozluźnieniu zasad, droga wolna!

Z tego powodu przy ślubie w stylu rustykalnym lub boho pozwalamy sobie na zdecydowanie więcej. Wtedy bez problemu polecamy brązowe oksfordy, brogsy czy nawet monki; dobieramy krawaty i muszki z mniej formalnych materiałów i bez połysku oraz nie przejmujemy się tym, że Pan Młody wybrał muchę do koszuli z odkrytymi guzikami. Najważniejsze w takim zestawie jest to, że pasuje do całego wystroju wesela – wtedy my zajmujemy się kwestiami projektowymi i dopasowaniem, a Para Młoda ma wolną rękę w wyborze dodatków.

Detale

Do lnianego garnituru ślubnego dobraliśmy guziki z masy perłowej. Jest to materiał szlachetny, o wysokim połysku, który robi po prostu niesamowite wrażenie – co ciekawe, świetnie sprawdza się właśnie przy mniej formalnych tkaninach lub w nieoczywistych połączeniach, gdzie ten perłowy połysk ma faktycznie szansę „wybrzmieć”. Guziki z masy perłowej bardzo łatwo poznać również po temperaturze – są one chłodniejsze od odpowiedników plastikowych.

Podszewka również robi wrażenie – tutaj mogliśmy sobie pozwolić tak naprawdę na wszystko, ponieważ jest to element, który będzie widoczny głównie dla posiadacza marynarki. W przypadku lnu wszywanie podszewek wpływa niestety na przewiewność materiału, biorąc jednak pod uwagę główne zastosowanie garnituru zdecydowaliśmy się na ten krok. Trzyma ona jednak główną tkaninę „w ryzach” i pomaga układać się marynarce tak, jak powinna. Pozbyliśmy się za to podszewki w dolnej części pleców, aby zachować część przewiewności.

Skontaktuj się z nami!

Co prawda sezon na ubrania wiosenno-letnie powoli dobiega końca, zapraszamy serdecznie do kontaktu w sprawach szycia miarowego. Garnitury flanelowe, z wełny i kaszmiru lub płaszcze to również nasze specjalności – warto wejść stylowo w kolejny sezon i zastanowić się nad nowymi ubraniami do szafy już teraz.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok