Wizyta Marcina Dorocińskiego w Salonie Buczyński Tailoring

Szanowni Państwo, Drodzy Klienci,   W ostatnim czasie w naszej pracowni na Mokotowie mieliśmy przyjemność gościć wspaniałego aktora teatralnego oraz filmowego, Pana Marcina Dorocińskiego. Znanego z ról w filmach takich jak: Pitbull, Róża, Boisko Bezdomnych czy Na Granicy. Z Panem Marcinem łączy nas nie tylko zamiłowanie do klasycznej elegancji, ale również miłość do zwierząt. Jest […]

Szanowni Państwo, Drodzy Klienci,

 

W ostatnim czasie w naszej pracowni na Mokotowie mieliśmy przyjemność gościć wspaniałego aktora teatralnego oraz filmowego, Pana Marcina Dorocińskiego. Znanego z ról w filmach takich jak: Pitbull, Róża, Boisko Bezdomnych czy Na Granicy.

Z Panem Marcinem łączy nas nie tylko zamiłowanie do klasycznej elegancji, ale również miłość do zwierząt. Jest znaną osobistością pracująca na rzecz poprawy ich losu. Dlatego niezwykle łatwo było nam odnaleźć wspólny język. Pan Marcin od razu zaprzyjaźnił się z naszym salonowym psem Paco – z wzajemnością. 🙂

Ze względu na specyfikę swojej pracy Pan Marcin zdecydował się na uszycie formalnego garnituru, który będzie pasował na wiele okazji, ale jednocześnie będzie podkreślał jego charakter.

Marcin Dorociński - Buczyński Tailoring

Z tysięcy wzorów, faktur oraz kolorów, zaproponowaliśmy tkaniny z kolekcji „4 Stagioni” włoskiej marki – Ariston Napoli. Producent ten tworzy tkaniny o wyjątkowym wzornictwie. Materiał ma granatowe tło, na którym widzimy podwójną, czarną kratę (double check). Takie połączenie kolorystyczne sprawia, że całość jest wyrazista, ale nienachalna. Dzięki temu, że tkanina jest niejednorodna, garnitur można łatwo zdekompletować. Zarówno marynarka jak i spodnie z łatwością będą się łączyć z innymi elementami garderoby.

Tkanina to wełna czesankowa o grubości 270 gramów oraz wysokiej skrętności 130’s. Takie parametry gwarantują, że ubranie będzie odporne na zagniecenia, a jednocześnie bardzo trwałe. Uniwersalna gramatura zapewnia komfort termiczny przez cały rok.

Z Panem Marcinem zdecydowaliśmy się na krój, który podkreśli i uwydatni walory jego sylwetki. Doradziliśmy, aby marynarka była jednorzędowa i posiadała klapy w szpic. Tego typu garnitur nawiązuje do stylu retro w nowoczesnym wydaniu. Jest szykowny, mimo zastosowania mniej formalnych detali np. kieszeni biletowej. Spodnie uszyliśmy we współczesnym kroju. Dzięki wąskim nogawkom wyglądają niezwykle smukło.

Marcin Dorociński - Buczyński Tailoring

Ubranie uszyliśmy za pomocą najbardziej klasycznej i ekskluzywnej metody w krawiectwie męskim, nazywanej Full Canvas. Technologia polega na wykonaniu wewnętrznej konstrukcji z płótna. Pozwala to na idealne dopasowanie ubrania do ciała oraz niezwykłą trwałość. Ręcznie obszyte dziurki dodają szlachetności i podkreślają wyjątkową pracę krawca.

Pan Marcin chciał, aby cały garnitur był ciekawy a zarazem stonowany. Zdecydował się więc na granatową podszewkę, którą przełamaliśmy bordową lamówką oraz monogramem, również w tym kolorze. Czarny filc pod kołnierzem, rogowe guziki, podkreślają wyjątkowy charakter i odróżniają go od ubrań, które widzimy na codzień.

Naszą wspólną koncepcją był ekstrawagancki zestaw w minimalistycznym stylu. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wykorzystanie elementów w dwóch najbardziej wieczorowych barwach – granatu i czerni. Do garnituru wybraliśmy czarną gładką koszulę oraz dziergany, jedwabny krawat, który w swej strukturze posiada białą nić. Kropką nad i jest jedwabna, ręcznie obszywana granatowa poszetka. Monochromatyczna stylizacja przykuwa uwagę swoją prostotą.

Marcin Dorociński - Buczyński Tailoring

Wizyta Pana Marcina w naszym flagowym salonie na Mokotowie była ogromną przyjemnością. Mamy nadzieję, że będzie miał wiele okazji do zaprezentowania się w garniturze naszej marki.

Zapraszam uprzejmie do moich salonów w Poznaniu i Warszawie.

Z wyrazami szacunku,

Marek Buczyński

 

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok