Czy garnitury trzyczęściowe cieszą się jeszcze popularnością? Granatowy garnitur w paski 

Kiedy szuka się inspiracji na garnitur z kamizelką, to – niezależnie od medium – dominują dziś kamizelki kontrastujące. Granatowe garnitury łączy się z szarością czy beżem, a gładkie materiały z kratami. Nie da się ukryć, że wygląda to bardzo efektownie, a taką kontrastującą kamizelkę można potem połączyć z wieloma innymi zestawami lub wykorzystać nawet w […]

Kiedy szuka się inspiracji na garnitur z kamizelką, to – niezależnie od medium – dominują dziś kamizelki kontrastujące. Granatowe garnitury łączy się z szarością czy beżem, a gładkie materiały z kratami. Nie da się ukryć, że wygląda to bardzo efektownie, a taką kontrastującą kamizelkę można potem połączyć z wieloma innymi zestawami lub wykorzystać nawet w mniej formalnej kombinacji. Czy w aktualnej, eleganckiej modzie jest jeszcze miejsce na garnitur trzyczęściowy? Jedna z naszych realizacji, granatowy garnitur w paski, pokazuje, że tak.

Garnitur z kontrastującą kamizelką

Zacznijmy jednak od tej najpopularniejszej opcji. Garnitur z kontrastującą kamizelką kojarzy się z zestawem bardzo eleganckim, czyli jaskółką. Żakiet męski pokazywaliśmy już w tym wpisie i wygląda on bardzo elegancko, a składa się z długiej, ciemnoszarej marynarki, jasnoszarej lub beżowej kamizelki oraz spodni sztuczkowych. Jak widać, zestaw jest bardzo formalny, a każdy element jest wykonany z innego materiału. Kontrastująca kamizelka w garniturze nie jest więc niczym, co obniża formalność.

Kamizelka stanowi wtedy pewne urozmaicenie. Można wprowadzić dodatkowy kolor czy wzór do naszego zestawu – wielokrotnie łączyliśmy na przykład szarą kamizelkę z bordowym przeplotem z bordowym krawatem, aby garnitur był kolorystycznie zgrany. Co więcej, kontrastującą kamizelkę często można połączyć z wieloma garniturami czy marynarkami, co zwiększa liczbę jej zastosowań. Szczególnie wtedy, gdy szyjemy kamizelkę z plecami z tej samej tkaniny.

Innym sposobem na noszenie garnituru z kontrastującą kamizelką jest połączenie dwóch różnych garniturów. Jeżeli mamy dwa zestawy trzyczęściowe, to prawdopodobnie jesteśmy w stanie dość łatwo połączyć kamizelkę z jednego kompletu, z garniturem z drugiego. Bohaterem dzisiejszej sesji jest – poza Kacprem – właśnie trzyczęściowy granatowy garnitur w paski.

Garnitur trzyczęściowy – kamizelka z tej samej tkaniny

Nie można powiedzieć, że zestawy trzyczęściowe są bardziej eleganckie lub wyglądają lepiej. Jest to kwestia subiektywna i w dzisiejszej modzie piękne jest to, że mamy możliwości, z których możemy wybierać to, co najbardziej nam się podoba. Musimy jednak wspomnieć, że niezależnie od tego, czy jest to zestaw gładki, granatowy; czy w paski, jak tutaj; czy jasnoszary w kratę, to zawsze połączenie spodni, kamizelki i marynarki z tej samej tkaniny gwarantuje masę komplementów.

Jest coś w tych zestawach, co sprawia, że wygląda się bardzo elegancko – wręcz lordowsko. Miłym dodatkiem jest również fakt, że kamizelka z tej samej tkaniny z powodzeniem może zastąpić marynarkę od kompletu. Kiedy jest nam za gorąco albo potrzebujemy większej swobody, możemy zdjąć marynarkę i dalej pozostajemy w komplecie z tego samego materiału.

W zestawach trzyczęściowych warto się zastanowić, czy preferujemy mieć plecy z podszewki, czy z tkaniny zasadniczej. Ta pierwsza opcja gwarantuje większą przewiewność, można też wyeksponować podszewkę, jeżeli wybraliśmy taką w ciekawy wzór. Z drugiej strony, plecy z tkaniny zasadniczej pozwalają korzystać z kamizelki właśnie jak z marynarki bez rękawów, więc często zachęcamy do poświęcenia jednego punktu w komforcie termicznym na rzecz dziesięciu punktów w uniwersalności.

Kamizelka od garnituru do innych zestawów

Kamizelka w prążki niekoniecznie dobrze połączy się z innymi garniturami. Można spróbować dopasować np. białe spodnie i białą koszulę, uzyskując letni zestaw smart-casualowy – mimo wszystko jednak zachęcamy do noszenia prążków jako garnituru. Decydując się jednak na garnitur gładki z nieformalnej tkaniny lub na wzór, na przykład kratę księcia Walii, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać kamizelkę w innych kombinacjach. 

Materiał – włoska wełna marki Carnet

Garnitur w paski uszyliśmy z tkaniny włoskiego producenta Carnet. Charakteryzuje się matowym wykończeniem, a także bardzo szeroko rozstawionymi pasami. Takie materiały zawsze robią ogromne wrażenie i przykuwają wzrok. Przez ostatnie lata szeroki rozstaw był rzadko spotykany u wielu producentów, natomiast cieszy nas fakt ich powrotu. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia – taki prążek wygląda spektakularnie i dodaje pewności siebie. Kolorystycznie w kolekcji występują również mniejsze rozstawy, a także odcienie bordo, szarości czy zieleni.

Uzupełnieniem zestawu jest kolor bordowy. Bordowy krawat z grenadyny garza fina, bordowe loafersy marki Berwick, a także bordowo-granatowe skarpety Falke. Jako że prążek kojarzy się najczęściej jako garnitur do pracy, zabraliśmy również jedną z naszych skórzanych toreb, która dobrze komplementuje całą stylizację. 

Trzyczęściowy granatowy garnitur w paski – podsumowanie

Granatowy garnitur w paski z wełny Carnet Il Milione to zestaw, na który zawsze zwracają uwagę nasi Klienci. Szeroki prążek po prostu przyciąga i kusi. Jest to garnitur niespotykany, szczególnie w kroju z szerokimi klapami w szpic, trzema kieszeniami, kamizelką jednorzędową, a także ze spodniami na szelki, które mają trochę wyższy stan niż najczęściej spotykane spodnie. Taki zestaw jest dostępny w usłudze szycia miarowego, którą oferujemy w każdym z naszych salonów.

Wersję z węższym rozstawem prążka można zobaczyć w tym wpisie: jak się ubrać do pracy?

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok