Czy garnitury trzyczęściowe cieszą się jeszcze popularnością? Granatowy garnitur w paski 

Kiedy szuka się inspiracji na garnitur z kamizelką, to – niezależnie od medium – dominują dziś kamizelki kontrastujące. Granatowe garnitury łączy się z szarością czy beżem, a gładkie materiały z kratami. Nie da się ukryć, że wygląda to bardzo efektownie, a taką kontrastującą kamizelkę można potem połączyć z wieloma innymi zestawami lub wykorzystać nawet w mniej formalnej kombinacji. Czy w aktualnej, eleganckiej modzie jest jeszcze miejsce na garnitur trzyczęściowy? Jedna z naszych realizacji, granatowy garnitur w paski, pokazuje, że tak.

Garnitur z kontrastującą kamizelką

Zacznijmy jednak od tej najpopularniejszej opcji. Garnitur z kontrastującą kamizelką kojarzy się z zestawem bardzo eleganckim, czyli jaskółką. Żakiet męski pokazywaliśmy już w tym wpisie i wygląda on bardzo elegancko, a składa się z długiej, ciemnoszarej marynarki, jasnoszarej lub beżowej kamizelki oraz spodni sztuczkowych. Jak widać, zestaw jest bardzo formalny, a każdy element jest wykonany z innego materiału. Kontrastująca kamizelka w garniturze nie jest więc niczym, co obniża formalność.

Kamizelka stanowi wtedy pewne urozmaicenie. Można wprowadzić dodatkowy kolor czy wzór do naszego zestawu – wielokrotnie łączyliśmy na przykład szarą kamizelkę z bordowym przeplotem z bordowym krawatem, aby garnitur był kolorystycznie zgrany. Co więcej, kontrastującą kamizelkę często można połączyć z wieloma garniturami czy marynarkami, co zwiększa liczbę jej zastosowań. Szczególnie wtedy, gdy szyjemy kamizelkę z plecami z tej samej tkaniny.

Innym sposobem na noszenie garnituru z kontrastującą kamizelką jest połączenie dwóch różnych garniturów. Jeżeli mamy dwa zestawy trzyczęściowe, to prawdopodobnie jesteśmy w stanie dość łatwo połączyć kamizelkę z jednego kompletu, z garniturem z drugiego. Bohaterem dzisiejszej sesji jest – poza Kacprem – właśnie trzyczęściowy granatowy garnitur w paski.

Garnitur trzyczęściowy – kamizelka z tej samej tkaniny

Nie można powiedzieć, że zestawy trzyczęściowe są bardziej eleganckie lub wyglądają lepiej. Jest to kwestia subiektywna i w dzisiejszej modzie piękne jest to, że mamy możliwości, z których możemy wybierać to, co najbardziej nam się podoba. Musimy jednak wspomnieć, że niezależnie od tego, czy jest to zestaw gładki, granatowy; czy w paski, jak tutaj; czy jasnoszary w kratę, to zawsze połączenie spodni, kamizelki i marynarki z tej samej tkaniny gwarantuje masę komplementów.

Jest coś w tych zestawach, co sprawia, że wygląda się bardzo elegancko – wręcz lordowsko. Miłym dodatkiem jest również fakt, że kamizelka z tej samej tkaniny z powodzeniem może zastąpić marynarkę od kompletu. Kiedy jest nam za gorąco albo potrzebujemy większej swobody, możemy zdjąć marynarkę i dalej pozostajemy w komplecie z tego samego materiału.

W zestawach trzyczęściowych warto się zastanowić, czy preferujemy mieć plecy z podszewki, czy z tkaniny zasadniczej. Ta pierwsza opcja gwarantuje większą przewiewność, można też wyeksponować podszewkę, jeżeli wybraliśmy taką w ciekawy wzór. Z drugiej strony, plecy z tkaniny zasadniczej pozwalają korzystać z kamizelki właśnie jak z marynarki bez rękawów, więc często zachęcamy do poświęcenia jednego punktu w komforcie termicznym na rzecz dziesięciu punktów w uniwersalności.

Kamizelka od garnituru do innych zestawów

Kamizelka w prążki niekoniecznie dobrze połączy się z innymi garniturami. Można spróbować dopasować np. białe spodnie i białą koszulę, uzyskując letni zestaw smart-casualowy – mimo wszystko jednak zachęcamy do noszenia prążków jako garnituru. Decydując się jednak na garnitur gładki z nieformalnej tkaniny lub na wzór, na przykład kratę księcia Walii, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać kamizelkę w innych kombinacjach. 

Materiał – włoska wełna marki Carnet

Garnitur w paski uszyliśmy z tkaniny włoskiego producenta Carnet. Charakteryzuje się matowym wykończeniem, a także bardzo szeroko rozstawionymi pasami. Takie materiały zawsze robią ogromne wrażenie i przykuwają wzrok. Przez ostatnie lata szeroki rozstaw był rzadko spotykany u wielu producentów, natomiast cieszy nas fakt ich powrotu. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia – taki prążek wygląda spektakularnie i dodaje pewności siebie. Kolorystycznie w kolekcji występują również mniejsze rozstawy, a także odcienie bordo, szarości czy zieleni.

Uzupełnieniem zestawu jest kolor bordowy. Bordowy krawat z grenadyny garza fina, bordowe loafersy marki Berwick, a także bordowo-granatowe skarpety Falke. Jako że prążek kojarzy się najczęściej jako garnitur do pracy, zabraliśmy również jedną z naszych skórzanych toreb, która dobrze komplementuje całą stylizację. 

Trzyczęściowy granatowy garnitur w paski – podsumowanie

Granatowy garnitur w paski z wełny Carnet Il Milione to zestaw, na który zawsze zwracają uwagę nasi Klienci. Szeroki prążek po prostu przyciąga i kusi. Jest to garnitur niespotykany, szczególnie w kroju z szerokimi klapami w szpic, trzema kieszeniami, kamizelką jednorzędową, a także ze spodniami na szelki, które mają trochę wyższy stan niż najczęściej spotykane spodnie. Taki zestaw jest dostępny w usłudze szycia miarowego, którą oferujemy w każdym z naszych salonów.

Wersję z węższym rozstawem prążka można zobaczyć w tym wpisie: jak się ubrać do pracy?

Zadbaj o swój styl

O swój styl musisz zadbać sam, jednak nie zostawimy Cię bez dobrego źródła informacji :) Tworzymy darmowe kompendium na temat klasycznej elegancji, abyś zawsze miał możliwość szlifowania swojego poczucia estetyki oraz regularnego poszerzania wiedzy. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mogą spodobać Ci się również:

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter