Dwurzędowy płaszcz camelowy – dyplomatka szyta na miarę

Dwurzędowy płaszcz powinien znaleźć się w każdej męskiej garderobie. Najbardziej klasyczne kolory to granat i szarość, natomiast jest jeszcze jedna ponadczasowa barwa, która robi zdecydowanie większe wrażenie – jest to kolor wielbłądzi.

 W świecie klasycznej, męskiej elegancji istnieje kilka typów ponadczasowych płaszczy. Z pewnością do takich można zaliczyć jesienny trencz, który ma za zadanie chronić przed wiatrem i deszczem czy granatowy płaszcz jednorzędowy, bardziej odpowiedni na zimowe wieczory. Jednym z rozwiązań równie klasycznych, ale jednocześnie bardziej ekstrawaganckich jest dwurzędowy płaszcz camelowy, który co roku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Takie okrycie wierzchnie robi ogromne wrażenie i dziś chcemy pokazać jego najbardziej uniwersalną wersję.

Dwurzędowy płaszcz camelowy

Eleganckim mężczyznom trudno obyć się w sezonie jesienno-zimowego bez przynajmniej jednego, porządnego płaszcza. Wybory naszych Klientów często padają na tkaniny klasyczne, w stonowanej kolorystyce, jednak kiedy chcemy wyjść za te ramy zachowując ponadczasowy styl, pokazujemy również kolory brązowe, a dokładniej – wielbłądzie. Takie tkaniny przykuwają wzrok i wymagają trochę odwagi od noszącego, choć z pewnością nie wykraczają poza kanon dobrego stylu. W naszej opinii jest to idealny wybór dla każdego, kto nie jest przekonany do szycia płaszcza w nietypowym kolorze, a chciałby uniknąć klasycznego granatu lub szarości.

Dodatkowo wybierając ponadczasowy krój – szerokie klapy, dwa rzędy guzików oraz długość do kolana – otrzymujemy piękny, dwurzędowy płaszcz camelowy, który posłuży lata. Taki płaszcz w kroju jednorzędowym również świetnie się sprawdzi, jednak nie da się ukryć, że dwurzędowy będzie po prostu cieplejszy. Stąd też i zazwyczaj, jeżeli płaszcz ma być nie tylko elegancki, ale i funkcjonalny, polecamy zapięcie typu 6×2 – gdzie mamy łącznie 6 guzików, a 2 z nich się zapina.

Zapięcie dwurzędowe, choć według zasad klasycznej męskiej elegancji nie jest bardziej formalne, to jednak dodaje podniosłości. Mężczyzna w takim ubraniu wygląda poważniej, stąd też często polecamy taki krój na wszelkie dyplomatki – płaszcze formalne, ale również i takie, które sprawdzą się na codzień. Dwurzędowy płaszcz camelowy, mimo mniej formalnego koloru, krojem nadrabia więc sporo, dzięki czemu spektrum jego zastosowań jest bardzo szerokie.

Płaszcz szyty na miarę

Szyjąc płaszcz na miarę możliwości jest oczywiście więcej. Płaszcz może mieć klapy szalowe czy otwarte; być jednorzędowy; mieć kryte guziki czy kontrafałdę. Zazwyczaj jednak warto postawić na klasykę, ponieważ wtedy mamy pewność co do efektu. Choć doradcy zawsze przedstawiają wszystkie możliwości i są w stanie pomóc w każdym aspekcie, to jednak najważniejsze zawsze są predyspozycje noszącego – i często okazuje się, że na siłę nie ma potrzeby wymyślania koła na nowo.

Interesujące są również wersje płaszczy na miarę z tkanin o bardziej intensywnej fakturze. Jako że jest to ubranie, które w większości przypadków nie tylko musi dobrze wyglądać, ale być również odpowiednio ciepłe, wielu producentów materiałów wprowadza do swoich kolekcji tkaniny o niespotykanym wzorze lub składzie. Dzięki odpowiedniej grubości materiału pole do popisu jest zdecydowanie szersze, stąd też pojawiają się ciekawe modele: dwustronne, o mocno podniesionym włosiu czy strukturze przypominającej futro.

Ponadczasowy płaszcz na lata

Dwurzędowy płaszcz camelowy został uszyty w naszej pracowni dobrych parę lat temu. Tkanina to w stu procentach wełna pochodząca z dawnej kolekcji Holland & Sherry. Ma już za sobą kilka sezonów i nadal wygląda w zasadzie jak nowy, choć z pewnością przeżył wiele „przygód” – to tylko pokazuje, że dobrej jakości tkaniny świetnie znoszą upływ czasu. Aby pozwolić takiemu materiałowi na wytrzymanie długiego czasu, dużo uwagi poświęcamy jakości wykonania. Łącząc te dwa elementy z ponadczasowym projektem otrzymujemy ubranie, które prędzej nam się znudzi, niż się go pozbędziemy. Na zdjęciach doskonale widać, jak świetnie uzupełnia on klasyczny garnitur w prążki.

Sezon na szycie płaszczy na miarę rozpoczął się chwilę temu – aby mieć pewność, że wykorzystamy takie ubranie, warto je zamówić jak najszybciej. Mnogość krojów oraz tkanin pozwala na zaprojektowanie dowolnego płaszcza, a nasi doradcy z przyjemnością pomogą w wyborze. Zapraszamy do kontaktu przez poniższy formularz lub telefonicznie!

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok