Kontrast twarzy – co to jest i na co ma wpływ?

Dobierając do siebie ubrania powinieneś mieć na uwadze swój kontrast twarzy. No właśnie – powinieneś? Przyjrzymy się temu w dzisiejszym wpisie.

Wielokrotnie spotykamy się z pytaniami odnośnie dobierania odpowiednich kolorów do twarzy. Niektórzy Panowie martwią się, że ze względu na ich kolor włosów czy kolor oczu niektóre tkaniny nie będą do nich pasować i nie wiedzą, co mogą wybrać. Dziś chcemy zaprezentować zestaw o wysokim kontraście – granatowy garnitur i biała koszula – na osobie o niskim kontraście twarzy. Kajetan występujący w sesji zdjęciowej nie ma włosów, a mimo to w tak klasycznym zestawie wygląda bardzo dobrze! Dlaczego?

Kiedy nie jesteś pewny, co wybrać, postaw na klasykę

Powiedzmy sobie szczerze – mężczyźni nie przykładają aż tak dużej wagi do tego, jak się ubierają. W naszych salonach dbamy o to, aby każdy nasz Klient wyglądał elegancko i dobrze czuł się w swoich ubraniach, ale przecież nie ma się doradcy przy każdej okazji. Z tego powodu, w razie jakichkolwiek wątpliwości, warto stawiać na klasykę.

Mówimy tutaj o ciemniejszych kolorach, jeżeli chodzi o marynarki czy okrycia wierzchnie, i jaśniejsze w przypadku koszul czy koszulek. Granatowa marynarka z białą koszulą obroni się zawsze i w każdej sytuacji, z kolei błękitna marynarka z bordową koszulą w większości przypadków może wyglądać… dziwnie. Postaw na granat czy szarość i biel lub błękit, jeżeli nie masz pewności, czy bardziej wyszukane zestawy się sprawdzą.

Z wysokim kontrastem twarzy możesz wszystko

Kiedy Twoja cera jest jasna, a włosy ciemne, możesz sobie pozwolić w zasadzie na wszystko. Kontrast twarzy jest na tyle wysoki, że trudno będzie jej „zginąć”, niezależnie od zestawu. Oczywiście klasyka zawsze będzie dobrym wyborem, ale jeżeli chcesz poeksperymentować, masz ogromne pole do popisu. Kieruj się głównie swoim wyczuciem stylu i pamiętaj – jeżeli ktoś Ci mówi, że wyglądasz świetnie, ale Ty nie czujesz się dobrze, lepiej odpuścić. Niezależnie od tego, czy to prawda czy nie, najważniejsze jest to, abyś w swoich ubraniach czuł się jak w drugiej skórze.

Z niskim kontrastem twarzy unikaj zestawów o niskim kontraście

Jeżeli uważasz, że masz twarz o niskim kontraście, możesz „zlewać się” z zestawami bazującymi na jasnych kolorach. Powinieneś uważać na połączenia w stylu beżowy garnitur i biała koszula – a jeżeli zależy Ci na noszeniu jasnej marynarki, poszukaj do tego ciemniejszej koszuli. Bazując na odcieniach granatu, grafitu czy butelkowej zieleni możesz sobie oczywiście pozwolić na jaśniejsze spodnie.

W naszym sklepie internetowym z tego zestawu dostępne są:
BORDOWY KRAWAT JEDWABNY W DUŻE ORNAMENTY
CZERWONA POSZETKA JEDWABNA W KWIATY

Możesz również podnieść swój kontrast twarzy – w tym celu poszukaj ciemniejszych okularów albo zapuść brodę. Dodatkowe elementy ciemniejsze od Twojej skóry z pewnością powiększą Twoje możliwości, jeżeli chodzi o wybór ubrań. Jeżeli jednak to nie wchodzi w grę, to…

Nie przejmuj się kontrastem twarzy!

Wychodzimy z założenia, że to ubrania mają służyć nam, a nie my im. Jeżeli się w czymś dobrze czujesz to prawdopodobnie wyglądasz w tym świetnie – poza całym zestawem ma na to również wpływ Twoja postawa i pewność siebie. Prawdopodobnie w skrajnych połączeniach, które mocno nie będą pasować do Twojego kontrastu twarzy i tak poczujesz się skrępowany i to będzie znak, którym powinieneś się kierować.

Granatowy garnitur biznesowy i biała koszula

Zestaw, który widzicie na zdjęciach wygląda na Kajetanie fenomenalnie – w tym wypadku postawiliśmy na klasykę, więc nie pojawiły się u nas żadne wątpliwości odnośnie dopasowania stylizacji. Kajetan nie ma włosów, a jego okulary są dość jasne, w związku z czym nie wpływają na kontrast twarzy.

Sam garnitur jest wykonany z ciemnogranatowej wełny z domieszką moheru. Taka tkanina jest sprężysta, dzięki czemu szybko się rozprostowuje i świetnie sprawdza w garniturach biznesowych. Dzięki zastosowaniu splotu otwartego – tropiku – w marynarce można spokojnie wytrzymać cały dzień w biurze i z pewnością nie będzie nam za gorąco.

Sesję z podobnym modelem możesz też zobaczyć tutaj.

Zdjęcia: Kamil Brycki

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok