Czy mężczyzna z zarostem może być elegancki?

Poradniki sprzed kilkunastu, czy nawet kilku lat często traktują męski zarost zero-jedynkowo. Mężczyzna w zaroście lub w dłuższej brodzie swego czasu w świecie biznesu uchodził za niezadbanego i niechlujnego, więc przed każdym spotkaniem należało ogolić się „na gładko”. Rozluźnienie zasad dresscode’u jednak robi swoje, nie tylko w przypadku rezygnacji z garnituru jako stroju biznesowego, ale również w sprawie podejścia do brody (dłuższej lub w postaci trzydniowego zarostu) czy tatuaży. Jakie jest nasze zdanie na temat zarostu?

Trzydniowy zarost jako dodatek do wizerunku

Wszystko zależy tak naprawdę od typu urody. Są mężczyźni, którzy lepiej wyglądają ogoleni na gładko – wzbudzają wtedy zaufanie i ich wizerunek jest spójny. Może iść to w parze z ciemniejszymi oprawkami okularów lub dłuższymi włosami zaczesanymi w tył, również w kolorze brązowym lub czarnym. Przy takim typie urody broda może sprawiać, że na twarzy będzie się już działo bardzo dużo i niekorzystnie wpłynie to na całość wizerunku.

Z inną sytuacją mamy do czynienia, kiedy twarz bez brody wygląda dziecinnie. Jest to oczywiście wrażenie subiektywne, z pewnością jednak każdy mężczyzna w swoim życiu spotkał się z takim określeniem. Dobrym sposobem na pozbycie się takiego wrażenia jest zapuszczenie brody, musimy jednak wspomnieć, że nie jest to nic obligatoryjnego. W takim wyglądzie nie ma przecież nic złego i wszystko zależy od tego, jak mężczyzna się z nim czuje.

I w jednym, i w drugim przypadku należy zwrócić uwagę na równomierne rozłożenie zarostu. Jeżeli na męskiej brodzie włosy rosną dość rzadko lub pojawiają się miejsca bez włosów, lepszym rozwiązaniem może być po prostu ogolenie się niż zapuszczanie brody na siłę.

Jak dbać o zarost?

Żeby broda wyglądała estetycznie i współgrała z eleganckim wizerunkiem mężczyzny, musi być przystrzyżona i odpowiednio odżywiona. Mężczyzna musi traktować brodę jako element swojego stylu i jako komunikat, który jest wysyłany każdej spotkanej osobie. Równo przystrzyżona broda, na przykład za pomocą trymera, z pewnością nie będzie postrzegana jako znak niedbalstwa.

Dłuższa broda powinna być nie tylko przystrzyżona, ale również odpowiednio odżywiona. Należy dbać o skórę pod włosami, ponieważ szybciej się będzie wysuszać i łuszczyć. Odpowiednie kosmetyki pozwolą również elegancko modelować brodę, co może pomóc w zmianie kształtu twarzy. Przykładowo, broda przystrzyżona i wymodelowana w szpic optycznie wydłuży męską twarz i sprawi, że będzie bardziej pociągła.

Szary garnitur w czarną kratę – szycie na miarę w Warszawie

Ten biznesowy garnitur debiutował rok temu w stylizowanej, czarno-białej sesji zdjęciowej i od tego czasu przeszedł małą modernizację w myśl idei odświeżania i naprawiania ubrań. Spodnie od regularnie używanych garniturów zużywają się zdecydowanie szybciej, niż marynarki, w związku z czym uszyliśmy nowe spodnie z tego samego materiału, żeby tchnąć w komplet drugie życie.

Zostały one jednak wykonane według nowego kroju – mają więc wyższy stan, regulatory boczne oraz zapięcie na szelki, które jest zauważalnie wygodniejsze niż zapięcie na pasek. Przy spodniach wełnianych i spodniach w kant takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze i pozwala zapomnieć o poprawianiu spodni na cały dzień. Trzymają się one w końcu na tym samym miejscu.

Do garnituru i białej koszuli dobraliśmy krawat z naszego sklepu internetowego w mocny wzór i mocny kolor. Tworzy on mocny kontrast całej stylizacji i jest jednocześnie jej najjaśniejszym punktem, dzięki czemu zestaw nie wydaje się smutny i przygnębiający. Ornamenty na krawacie bardzo łatwo można połączyć z innymi wzorami, jak kratą na garniturze, i nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie akcesorium regularnie wykorzystywać w swojej garderobie.

Podsumowując – jeżeli mężczyzna chce nosić brodę lub trzydniowy zarost, nic nie stoi na przeszkodzie. Najważniejsze jednak, aby o nią dbał tak, jak dba o inne części swojej garderoby. Jest to, bądź co bądź, akcesorium towarzyszące mu bez przerwy. Dziś, kiedy mężczyźni zaczynają dbać o swój wygląd i ubierać się dla siebie, a nie dla kogoś, jest to na pewno kwestia warta rozważenia.

Zdjęcia: Kamil Brycki
Model: Marek Buczyński

Zadbaj o swój styl

O swój styl musisz zadbać sam, jednak nie zostawimy Cię bez dobrego źródła informacji :) Tworzymy darmowe kompendium na temat klasycznej elegancji, abyś zawsze miał możliwość szlifowania swojego poczucia estetyki oraz regularnego poszerzania wiedzy. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mogą spodobać Ci się również:

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter