Garnitur ślubny w praktyce – marynarka dwurzędowa

W poradniku „Jak się ubrać na ślub” przedstawiliśmy 16 stylizacji oraz zebraliśmy odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez Panów Młodych, którzy zdecydowali się na szycie garnituru ślubnego na miarę w naszej pracowni. Dziś chcemy zaprezentować jeden z zestawów w praktyce – garnitur z marynarką dwurzędową – który w połączeniu z muchą świetnie sprawdzi się podczas […]

W poradniku „Jak się ubrać na ślub” przedstawiliśmy 16 stylizacji oraz zebraliśmy odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez Panów Młodych, którzy zdecydowali się na szycie garnituru ślubnego na miarę w naszej pracowni. Dziś chcemy zaprezentować jeden z zestawów w praktyce – garnitur z marynarką dwurzędową – który w połączeniu z muchą świetnie sprawdzi się podczas oficjalnej ceremonii.

Garnitur ślubny z marynarką dwurzędową

Ślub, jako wydarzenie o wysokim stopniu formalności, wymaga odpowiednich strojów nie tylko od Państwa Młodych, ale również i od gości. Dzisiaj, kiedy granatowy garnitur jednorzędowy jest najpopularniejszym ubiorem wśród gości, Pan Młody musi wykazać się pewną dozą kreatywności lub skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy. Nie da się ukryć, że mężczyźni często nie lubią się wyróżniać i chcieliby uszyć garnitur, który jest jak najbardziej uniwersalny. Wtedy często polecamy garnitur dwurzędowy w kolorze granatowym, którego podniosłość podkreśla się przez fason marynarki oraz dodatki. Dzięki temu można go wykorzystać nie tylko jako garnitur ślubny, ale również i jako garnitur codzienny, biznesowy.

Podobny garnitur uszyliśmy również do innej sesji zdjęciowej. Zobacz ją tutaj: Granatowy garnitur ślubny dwurzędowy.

Fason marynarki

Wielu Klientów pyta naszych doradców, czy marynarka dwurzędowa jest równie uniwersalna, co jednorzędowa. Zdecydowanie! Jak widać na zdjęciach, garnitur ślubny z marynarką dwurzędową wygląda bardzo dostojnie i elegancko – porównać ją można do marynarki jednorzędowej z klapami w szpic, która stylistycznie wywodzi się od fraka. Panowie często też nie są przekonani do fasonu dwurzędowego ze względu na swoje sylwetki, uważamy jednak, że nie ma się czego obawiać! Odpowiednio dobrana długość marynarki oraz rozstaw guzików pozwoli nam na uzyskanie świetnego efektu na każdym typie sylwetki. Wszystko zależy od proporcji.

Uniwersalność

W przypadku garniturów jednorzędowych często polecamy uszycie kamizelki, która pozwoli podnieść formalność zestawu. Jej największą zaletą jest jednak to, że wcale nie trzeba jej nosić – jako garnitur ślubny, zestaw trzyczęściowy zdecydowanie pozwoli na podkreślenie powagi sytuacji, z kolei wersja bez kamizelki będzie idealnie służyć w każdej innej sytuacji, w której wymagany jest granatowy garnitur. Przy marynarce dwurzędowej kamizelka jest zbędna. Uniwersalność takiego ubrania jest dyktowana przez dodatki, które możemy do niego dobrać.

Zestaw z kamizelką możesz zobaczyć tutaj: Granatowy garnitur do ślubu z kamizelką w kratę księcia Walii.

Garnitur ślubny – dodatki

Klasyczny granatowy garnitur obroni się zawsze – w połączeniu z błękitną koszulą i brązowymi butami będzie tworzył wyszukany zestaw biznesowy, z kolei z białą koszulą i butami czarnymi stanie się idealnym ubiorem dla Pana Młodego. Aby jeszcze mocniej podnieść formalność zestawu przedstawionego na zdjęciach, wybraliśmy jedwabną muchę zamiast krawata oraz odpowiednią koszulę – z krytą plisą oraz mankietami na spinki. Dzięki tym prostym zabiegom przyszły mąż będzie zauważalnie wyróżniał się na tle gości, z kolei będzie to wyróżnianie się w dobrym stylu.

Czy taki zestaw to na pewno dobry wybór?

Dobry na pewno, czy jedyny – niekoniecznie! Z przyjemnością doradzimy przyszłemu Panu Młodemu w wyborze garnituru ślubnego. W szyciu na miarę posiadamy ogromne doświadczenie, dodatkowo interesujemy się najnowszymi trendami i aktualnościami ze świata mody – dzięki temu Klient ma pewność, że znalazł się w dobrych rękach.

Zdjęcia: Adam Ptak

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok