Garnitur do ślubu z kamizelką w kratę księcia Walii

Garnitur do ślubu z kamizelką (lub bez) jest elementem, który przy wielu okazjach Państwo Młodzi zostawiają na sam koniec przygotowań. Nie można jednak bagatelizować jego znaczenia – przecież przed ołtarzem stanie nie tylko kobieta w pięknej sukni ślubnej, ale również mężczyzna, który musi prezentować się wyjątkowo. We wpisie „Jak się ubrać na ślub” omówiliśmy teoretycznie […]

Garnitur do ślubu z kamizelką (lub bez) jest elementem, który przy wielu okazjach Państwo Młodzi zostawiają na sam koniec przygotowań. Nie można jednak bagatelizować jego znaczenia – przecież przed ołtarzem stanie nie tylko kobieta w pięknej sukni ślubnej, ale również mężczyzna, który musi prezentować się wyjątkowo. We wpisie „Jak się ubrać na ślub” omówiliśmy teoretycznie po krótce zdecydowaną większość możliwości oraz przedstawiliśmy 16 przykładowych stylizacji, we wpisie „Marynarka dwurzędowa” pokazaliśmy jedną z nich w praktyce. Teraz czas na zestaw trzyczęściowy – garnitur męski ślubny, z kamizelką.

Jeżeli zastanawiasz się nad kratą, koniecznie przeczytaj wpis Czy garnitur w kratę na ślub to dobry pomysł?

Zanim przeczytasz wpis…

Zbliża się sezon ślubny – w tym okresie Panowie Młodzi zaczynają interesować się strojem, w którym staną przed ołtarzem. Kobiety często decyzję mają podjętą na kilka miesięcy wcześniej, za to przyjęło się, że garnitur męski ślubny jest wybierany na ostatnią chwilę. Oczywiście – da się znaleźć garnitur do ślubu w kilka godzin, ale czy będzie on spełniał wszystkie oczekiwania? Czy nie jest to stresująca sytuacja? Jak zdecydować, jak się ubrać na wesele, w tak krótkim czasie? Warto zabrać się do poszukiwań wcześniej, aby mieć również możliwość uszycia wymarzonego ubrania na miarę. W naszych pracowniach zajmuje to około 5-6 tygodni, jednak w tym wypadku wprowadzamy pewną nowość – zestaw przedstawiony na zdjęciach (granatowy garnitur do ślubu z kamizelką, biała koszula oraz czarne oksfordy) jest dostępny od ręki w naszych salonach!

Granatowy garnitur do ślubu z kamizelką

Nie da się ukryć, że dzisiaj najpopularniejszym kolorem garnituru jest granat. My również polecamy najczęściej ciemne odcienie ze względu na ich uniwersalność – granatowy garnitur bowiem bardzo łatwo wykorzystać potem w stylizacjach formalnych lub biznesowych. W trakcie ślubu jednak musi być on odpowiednio przygotowany, aby pozytywnie wyróżnić Pana Młodego od pozostałych gości. Wtedy z pomocą przychodzi kamizelka.

Kontrastujący element garnituru w kolorze jasnej szarości wbrew pozorom podnosi formalność ubioru. Doskonale widać to na zdjęciach – Bartosz w takim ubraniu zyskuje na powadze oraz podniosłości, a z pewnością są to cechy pożądane przez Pana Młodego. Aktualnie szara kamizelka najczęściej szyta jest z tkaniny w kratę księcia Walii, aby ożywić stonowany zestaw. Przy takim wzorze – jest on niewidoczny z daleka – można również pomyśleć o krawacie w mikrowzór. Poszetka powinna pozostać utrzymana w śnieżnej bieli, tak samo jak i koszula. Jeżeli Pan Młody zakłada granatowy garnitur do ślubu z kamizelką, to koszule w kolorze złamanej bieli wyglądają na pożółkłe oraz zużyte i z tego powodu odradzamy je Panom Młodym. Nawet, jeżeli suknia ślubna nie będzie śnieżnobiała.

Szara kamizelka w kratę księcia Walii do garnituru ślubnego

Kamizelka, którą wykorzystaliśmy w zestawie, jest dostępna w naszych salonach od ręki. Ma fason dwurzędowy i kołnierz szalowy oraz jest zapinana na 4 guziki, gdzie – w zależności od sylwetki – ostatnią linię guzików można uciąć, skracając całą kamizelkę. Jej plecy wykonane są z tkaniny zasadniczej, aby kamizelkę można było swobodnie nosić jako „marynarkę bez rękawów”. W trakcie wesela często przychodzi moment, w którym tylko zrzucenie marynarki z ramion pomoże uratować Pana Młodego przed przegrzaniem – aby bez marynarki prezentował się równie dobrze, warto pomyśleć o kamizelce do garnituru ślubnego.

Garnitur do ślubu – dodatki

O dodatkach można pomyśleć później, natomiast nie należy ich całkowicie lekceważyć. Buty do ślubu również potrafią spędzić sen z powiek – w przypadku takiego zestawu, jak na naszych zdjęciach, najlepszym wyborem będzie zdecydowanie czarny oksford. Jest to fason klasyczny i piękny w swej prostocie, który sprawdzi się w każdym ubraniu formalnym. Garnitur męski ślubny, którego formalność jest obniżona (poprzez wybór tkaniny czy kroju) z pewnością świetnie będzie wyglądać również z obuwiem w kolorze ciemnego brązu. Krawat, poszetka oraz spinki do mankietów nie powinny sprawić kłopotu w poszukiwaniu.

Szycie garniturów na miarę – Warszawa i Poznań

Jeżeli podoba Ci się granatowy garnitur do ślubu z kamizelką lub zainspirował Cię ten wpis, serdecznie zapraszamy do naszych salonów w Warszawie i Poznaniu. W naszych pracowniach z przyjemnością pomożemy w wyborze odpowiedniego garnituru, marynarki, spodni lub koszuli. Nie musi to być garnitur formalny, jak na powyższych zdjęciach – może to być również np. beżowy garnitur na ślub boho.

Zobacz też ten typ ubrania szyty na miarę: granatowy garnitur ślubny z kamizelką

Model: Bartosz Barnik
Zdjęcia: Kamil Brycki

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok