Kobaltowy płaszcz z jedwabiu szyty na miarę

Szycie na miarę daje bardzo dużo możliwości, co staramy się regularnie pokazywać w naszych sesjach zdjęciowych. Kobaltowy płaszcz z jedwabiu jest idealnym przykładem tego, że w szyciu na miarę jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia!

W poprzednim wpisie pokazywaliśmy camelowy płaszcz dwurzędowy – rozwiązanie klasyczne i ponadczasowe, jednak nie tak „zwyczajne” jak płaszcz granatowy czy szary. Wspominaliśmy w nim również o innych, ciekawych możliwościach, jakie daje szycie na miarę i dziś chcemy zapoznać Was z jedną z nich. Z pewnością nie jest to ubranie dla każdego, nie da się jednak ukryć, że i kolor, i tkanina robi ogromne wrażenie – mówimy tu o kobaltowym płaszczu z jedwabiu.

Kobaltowy płaszcz na miarę z jedwabiu

Płaszcz, który pokazujemy dziś na zdjęciach został uszyty w naszej pracowni kilka lat temu jako ciekawostka. Ermenegildo Zegna, luksusowa marka produkująca tkaniny do szycia miarowego, utworzyła wtedy nową kolekcję z tkaninami płaszczowymi zrobionymi z jedwabiu. Zastanawiało nas, jak taka tkanina będzie się zachowywać, a znając renomę marki oczekiwaliśmy wiele – przy okazji wybrano nietuzinkowy i rzadko spotykany kolor, co poskutkowało uszyciem płaszcza widocznego na zdjęciach.

Jedwab o takiej gramaturze okazał się niezwykle przyjemny w dotyku i – co najważniejsze – wystarczająco ciepły, aby zapewnić zimą odpowiedni komfort termiczny. Faktycznie wyciera się szybciej niż wełna, szczególnie od noszenia torby na ramieniu, natomiast jest to efekt, którego wszyscy się spodziewaliśmy. Poza tym płaszcz z jedwabiu nie wymaga bardziej specjalistycznej opieki od płaszcza uszytego z wysokiej jakości wełny, należy jednak pamiętać, że nie powinno być to ubranie noszone codziennie.

Nietypowe kolory zimowych płaszczy

Przy tym wyborze Marek Buczyński postawił również na ciekawy kolor płaszcza – kobaltowy. Jest on dość intensywny, natomiast dzięki włoskowatej fakturze materiału nie wygląda na jaskrawy i rażący w oczy. Przez to okazał się zdecydowanie bardziej uniwersalny, niż myśleliśmy podczas tworzenia projektu i dość szybko zaskarbił sobie sympatię całego zespołu.

O ile w przypadku granatu, szarości czy wielbłądziego nie trzeba długo się zastanawiać, tak przy takich kolorach warto jednak dokładnie przemyśleć swój wybór. Na pewno jest to ubranie zdecydowanie bardziej zwracające uwagę i trzeba się w nim dobrze czuć, aby robiło odpowiednie wrażenie. To samo jest z aktualnie popularnymi innymi kolorami – butelkowozielonym, fioletowym, burgundowym i im podobnym. Takie nietypowe kolory szybką będą nam przypisywane i kojarzone z naszą osobą, stąd też warto dobrze zastanowić się, czy w takich barwach będziemy się dobrze czuli. Garnitur z tego zestawu możecie zobaczyć w tym wpisie.

Czy jedwab jest odpowiednią tkaniną na płaszcz?

Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Jeżeli ma to być jedyny płaszcz w szafie, zdecydowanie odradzamy jedwab – z pewnością nie wytrzyma on tak długo, jak klasyczna wełna czy wełna z domieszką kaszmiru, może się szybciej niszczyć i przecierać. Z drugiej strony, jeżeli w naszej kolekcji jest już trochę ubrań i chcemy spróbować czegoś nowego, jedwabny płaszcz jest ubraniem niespotykanym i ekstrawaganckim. Warto zastanowić się nad nim, jeżeli posiadamy już kilka płaszczy i szukamy czegoś, czego nie będziemy nosić częściej niż raz-dwa razy w tygodniu.

Choć samo włókno jedwabne może wydawać się delikatne, a robienie z niego płaszczy bezcelowe, spieszymy z wyjaśnieniem – przy takiej gramaturze tkaniny nie będzie ona wcale taka prosta do wytarcia czy zniszczenia. Trzeba pamiętać, że rzeczy wysokiej jakości będą trwać tak długo, jak tylko się o nie dba. Jeżeli płaszcz będzie regularnie odwieszany i szczotkowany oraz nie będzie wystawiany na naprawdę ekstremalne warunki, przeżyje kilka sezonów bez większego problemu.

Zdjęcia: Joanna Korzeniowska

Zapraszamy do kontaktu!

W naszych salonach sezon na szycie płaszczy rozpoczął się jakiś czas temu. Otrzymaliśmy już nowe kolekcje od marek takich jak Loro Piana, Dormeuil czy Ariston, dzięki czemu przystąpiliśmy do tworzenia projektów modnych, ale zgodnych z ponadczasową męską elegancją. Aby przekonać się, jakie tkaniny i kroje mamy aktualnie dostępne, zapraszamy do kontaktu z naszymi salonami poprzez poniższy formularz lub podane numery telefonów.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok