Szycie na miarę to możliwości – szary garnitur do pracy

Klasyczne, biznesowe zestawienia to coś, w czym się specjalizujemy – bardzo często projektujemy ubrania świetnie dopasowane, o wielu pozornie niedostrzegalnych detalach, które nie mogą się zbyt wyróżniać, aby nie psuć profesjonalnego wrażenia. Szary garnitur z kamizelką jest jednym z nich.

Na początku należy się Wam podziękowanie za dany kredyt zaufania – kolejny szary garnitur do pracy z pewnością nie jest czymś szczególnym i czymś, nad czym warto się wyjątkowo długo zastanawiać. Jest to jednak interesująca kwestia, jeżeli chodzi o szycie na miarę. W końcu prawdopodobnie w każdym sklepie z garniturami taki szary garnitur można przecież kupić. I choć we wpisie „Niektórzy nie potrzebują fajerwerków” staraliśmy się poruszyć tę kwestię, to na pewno jest ona warta rozwinięcia z prostego powodu – krawiectwo na miarę to przecież masa możliwości.

Zanim przeczytasz wpis…

Pomyśl o swoim ulubionym garniturze i co jest w nim takiego szczególnego. Czy musisz się w nim wyróżniać? Na pewno nie – ale kiedy masz go na sobie, czujesz przypływ pewności siebie. Teraz wyobraź sobie, że w krawiectwie miarowym jesteśmy w stanie to uczucie wywołać, ale już na Twoich zasadach. Ty wybierasz krój, Ty wybierasz tkaniny, a nasze doradztwo ma Ci służyć jako wskazówka. Takie ubranie potrafi zmienić podejście – nawet jeśli jest to pozornie zwykły, szary garnitur do pracy.

Nowe możliwości

Wielu ludzi, których mieliśmy okazję poznać w naszej pracowni to niekoniecznie ludzie o nietypowych sylwetkach. Oczywiście w przypadku ustandaryzowanych rozmiarów, w dopasowaniu odzieży konfekcyjnej zawsze znajdzie się kilka kwestii do poprawy – jednak nie jest to dla nich taka kluczowa sprawa. Zależy im na czymś całkowicie innym: na możliwości wyboru. Często są to Klienci, którzy nie lubią czuć się ograniczani i z tego powodu decydują się po raz pierwszy na szycie, czasem zmieniając tylko jeden detal lub wybierając jeden z pięciu bardzo zbliżonych do siebie granatów. Lubią świadomie kreować swój wizerunek i szycie na miarę im na to pozwala.

Tacy ludzie lubią też wiedzieć, co noszą. Często konkretna wiedza o producencie, tkaninie, gramaturze czy splocie jest dla nich niezbędna do podjęcia decyzji. Szycie na miarę nie jest przecież tanie, są to produkty luksusowe – z tego względu zawsze chcemy rozwiać nawet najmniejszą wątpliwość. Warto zadawać pytania, nawet te, które mogą wydawać się oczywiste, aby mieć absolutną pewność odnośnie swojego wyboru.

Fachowa wiedza

Dbamy również o przekazywanie wiedzy. Jesteśmy pasjonatami i nie ukrywamy, że staramy się „zarażać” Klientów entuzjazmem do eleganckiego (niekoniecznie formalnego!) ubierania się. To podejście jest bardzo pomocne i dla nas, i dla Klientów. Za każdym razem tłumaczymy różnice pomiędzy poszczególnymi tkaninami, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się one podobne, informujemy tak o zaletach, jak i wadach poszczególnych splotów. Zwracamy uwagę również na detale konstrukcyjne takie jak szycie na płótnie czy wykończenie wnętrza. Jesteśmy absolutnie szczerzy i to podejście procentuje.

Ludzie bardzo cenią sobie takie podejście, ponieważ dzięki temu wiedzą, co zamawiają. Wiedzą, że len będzie bardzo przewiewny, ale się gniecie; że marynarka bez podszewki będzie niezwykle przewiewna, ale pozbawiona „stelaża”; że z opadającymi ramionami lepiej zastosować lekkie wypełnienie w ramionach, natomiast na życzenie możemy się go pozbyć. Świadomy Klient wie, co zamawia i wie, czego się spodziewać, a dzięki rozmowie rozumie, że my również znamy się na rzeczy.

Szary garnitur do pracy

Ten przydługi wstęp był potrzebny, aby lepiej zrozumieć ideę szarego garnituru do pracy przedstawionego na zdjęciach. Nie jest on wyjątkowy pod względem tkaniny czy kroju – jest on za to niezwykle przemyślany. Służy on jako mój główny „wół roboczy” i możecie mnie w nim spotkać w naszym salonie w Poznaniu. Został uszyty z grubszego, wytrzymałego materiału, aby starczył na lata, w kroju klasycznym i ponadczasowym, aby nie odwracał uwagi lub rozpraszał. Na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia.

Kiedy jednak spojrzy się bliżej (albo zapyta ?), widać, że na ten garnitur składa się również wiele detali, które podkreślają jego indywidualność. Jest to na przykład bardzo wąsko skrojone ramię, konstrukcja marynarki na półpodszewce, spodnie z jedną zakładką, z guzikami na szelki… Takich detali jest więcej, dochodzi do nich przecież jeszcze podszewka, monogram i wiele więcej. Podkreśla on mój charakter, nie krzycząc wszem i wobec, że został uszyty na miarę – i to jest ta magia możliwości, o której pisałem wcześniej. Szary garnitur biznesowy został nawet swojego czasu wprowadzony do naszej kolekcji ubrań gotowych.

Zobacz nasz ogromny poradnik: Jak się ubrać do pracy.

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli jesteś zainteresowany garniturem na miarę, który będzie świetnie współgrał z Twoim charakterem, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza lub dzwoniąc do nas na podany numer telefonu. Nie musi to być szary garnitur do pracy – możliwości jest naprawdę wiele! W każdym salonie znajdziesz doradców, którzy pomogą Ci w wyborze odpowiedniej tkaniny i kroju. Zapraszamy do kontaktu!

Zdjęcia: Adam Ptak

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok