Szycie na miarę w ekspresie – jak szybko możemy uszyć garnitur?

Co roku spotykamy się z pytaniem, w ile najszybciej jesteśmy w stanie uszyć garnitur na miarę. Dziś przybliżamy proces szycia garnituru w usłudze ekspresowej, gdzie możemy wykonać garnitur nawet w ciągu jednego tygodnia.

Mężczyźni mają tendencję do odkładania zakupów ubraniowych na ostatnią chwilę. Zdarza się, że na szycie na miarę w standardowym trybie jest już za późno – wtedy jednak w naszych salonach zachęcamy do skorzystania z usługi ekspresowej, gdzie jesteśmy w stanie uszyć garnitur na miarę nawet w tydzień. W dzisiejszym wpisie opowiemy o tym, jak taka usługa wygląda, ponieważ jest ona niezwykle przydatna szczególnie w czasie przedsylwestrowym.

Szycie na miarę w ekspresie

Sam początek spotkania wygląda w zasadzie tak samo, jak podczas szycia w trybie standardowym. Możemy wybrać krój garnituru, tkaninę zasadniczą, podszewkę, guziki i wszystkie detale, natomiast mamy tutaj jedno ograniczenie. W zależności od tego, na jaki termin garnitur musi być gotowy, może się okazać, że niektóre materiały nie będą dostępne. Kiedy szyjemy garnitur na miarę w tydzień lub dwa tygodnie, to każdy dzień zwłoki może być problematyczny, w związku z czym część tkanin nie zdąży po prostu do nas dotrzeć.

Organizacyjnie szycie na miarę w przyspieszonym trybie jest trudne, ale wykonalne. Wprowadziliśmy tę usługę już lata temu, w związku z czym mieliśmy dużo czasu na jej dopracowanie. Jeżeli potwierdzimy, że uszyjemy garnitur na dany termin, to dajemy gwarancję – Klient wie już od pierwszego spotkania, czy jesteśmy w stanie wykonać garnitur szyty na miarę, czy nie.

Jak wygląda garnitur uszyty na miarę w krótkim okresie?

Dokładnie tak samo, jak garnitur uszyty w normalnym trybie – jeżeli chodzi o jakość wykonania i wykorzystane tkaniny, to naprawdę nie chcemy schodzić poniżej naszych wysokich standardów. Jako że szycie w ekspresie jest u nas dostępne już od kilku lat, to usprawniliśmy proces tworzenia tak, aby nie dało się odczuć różnicy w gotowym ubraniu.

Tryb ekspresowy jednak jest odpowiednio droższy, a końcowa cena zależy od dokładnego terminu, na który ma zostać uszyte ubranie. Usługa szycia na miarę w ekspresie jest dostępna w Warszawie i Poznaniu.

Aksamitne marynarki smokingowe

Cały wstęp dotyczący szycia na miarę w ekspresie był potrzebny, aby powiedzieć, że na początku grudnia (przez jego pierwsze dwa tygodnie) jeszcze przyjmujemy zamówienia na ciekawe i eleganckie ubrania na wieczór sylwestrowy. Bohaterami tego wpisu jest biały garnitur, do którego przejdziemy za moment, oraz dwie aksamitne marynarki smokingowe, którym zdecydowanie warto poświęcić minutę.

Jest to jeden z nielicznych sposobów na urozmaicenie klasycznego i ponadczasowego smokingu. Do białej koszuli smokingowej, czarnych spodni z lampasem, lakierków i czarnej muchy dobiera się marynarki wykonane z aksamitu w kolorze czarnym, granatowym, bordowym, zielonym, fioletowym… praktycznie dowolnym. Aksamit jest grubszą bawełną o charakterystycznej, miękkiej fakturze, i często jest też nazywany welurem. 

Aksamitne marynarki smokingowe są marynarkami często określanymi jako „imprezowe”. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę to, jak aksamit pochłania światło i przykuwa wzrok. W naszej starszej, sylwestrowej sesji zdjęciowej również wykorzystaliśmy jedną marynarkę z aksamitu. Jest to kompleksowy poradnik black tie, więc jeżeli szukasz informacji o tym, jak nosić smoking, to będzie najlepszy wpis dla Ciebie.

Smoking sprawdzi się też idealnie jako ubranie na ślub. Pokazujemy, jak wygląda smoking ślubny w tym wpisie.

Biały garnitur damski

Choć jeden biały garnitur damski opisywaliśmy już w tym wpisie, to jednak była to trochę luźniejsza stylizacja. Tym razem mamy jednak garnitur połączony z czarną koszulą oraz szpilkami, co czyni z niego idealną opcję na wieczorową imprezę.

W tym kroju jest to ubranie dopasowane do sylwetki, jednak kiedy szyjemy na miarę dla kobiet to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ostateczne wymiary uzgodnić podczas przymiarki. Możemy zaprojektować garnitur w stylu oversizowym, a możemy też postawić na idealne i mocne dopasowanie – wszystko zależy od osobistych preferencji osoby noszącej.

Wypożyczenie smokingu na Sylwestra

Jeżeli smoking będzie ubraniem mało używanym, a czas również gra dużą rolę, warto rozważyć wypożyczenie smokingu. W naszych pracowniach dysponujemy pełną rozmiarówką klasycznej wersji czarnego smokingu – z klapami szalowymi oraz spodniami na szelki. Do smokingu oferujemy możliwość zakupu wszystkich niezbędnych akcesoriów, od szelek smokingowych, przez lakierki i koszulę, aż do pasa i muchy smokingowej.

Zobacz więcej zdjęć z wypożyczania smokingu tutaj.

Szycie garniturów na miarę – Warszawa i Poznań

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, tryb przyspieszony jest dostępny w każdym z naszych salonów. Przychodzi z pomocą, kiedy garnitur jest potrzebny „na już” – ślub odbędzie się niedługo; zbliża się duża impreza; jest problem z aktualnym garniturem i prawie od ręki potrzebny jest nowy. Trzeba mieć tylko na uwadze, że przy takim ekspresie każdy dzień się liczy, z tego powodu warto umawiać przymiarki i spotkania jak najszybciej to możliwe.

Bardzo dziękujemy warszawskiemu The Wine House za udostępnienie miejsca do zdjęć.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Zadbaj o swój styl

O swój styl musisz zadbać sam, jednak nie zostawimy Cię bez dobrego źródła informacji :) Tworzymy darmowe kompendium na temat klasycznej elegancji, abyś zawsze miał możliwość szlifowania swojego poczucia estetyki oraz regularnego poszerzania wiedzy. Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera.

Mogą spodobać Ci się również:

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok