Szycie na miarę w ekspresie – jak szybko możemy uszyć garnitur?

Co roku spotykamy się z pytaniem, w ile najszybciej jesteśmy w stanie uszyć garnitur na miarę. Dziś przybliżamy proces szycia garnituru w usłudze ekspresowej, gdzie możemy wykonać garnitur nawet w ciągu jednego tygodnia.

Mężczyźni mają tendencję do odkładania zakupów ubraniowych na ostatnią chwilę. Zdarza się, że na szycie na miarę w standardowym trybie jest już za późno – wtedy jednak w naszych salonach zachęcamy do skorzystania z usługi ekspresowej, gdzie jesteśmy w stanie uszyć garnitur na miarę nawet w tydzień. W dzisiejszym wpisie opowiemy o tym, jak taka usługa wygląda, ponieważ jest ona niezwykle przydatna szczególnie w czasie przedsylwestrowym.

Szycie na miarę w ekspresie

Sam początek spotkania wygląda w zasadzie tak samo, jak podczas szycia w trybie standardowym. Możemy wybrać krój garnituru, tkaninę zasadniczą, podszewkę, guziki i wszystkie detale, natomiast mamy tutaj jedno ograniczenie. W zależności od tego, na jaki termin garnitur musi być gotowy, może się okazać, że niektóre materiały nie będą dostępne. Kiedy szyjemy garnitur na miarę w tydzień lub dwa tygodnie, to każdy dzień zwłoki może być problematyczny, w związku z czym część tkanin nie zdąży po prostu do nas dotrzeć.

Organizacyjnie szycie na miarę w przyspieszonym trybie jest trudne, ale wykonalne. Wprowadziliśmy tę usługę już lata temu, w związku z czym mieliśmy dużo czasu na jej dopracowanie. Jeżeli potwierdzimy, że uszyjemy garnitur na dany termin, to dajemy gwarancję – Klient wie już od pierwszego spotkania, czy jesteśmy w stanie wykonać garnitur szyty na miarę, czy nie.

Jak wygląda garnitur uszyty na miarę w krótkim okresie?

Dokładnie tak samo, jak garnitur uszyty w normalnym trybie – jeżeli chodzi o jakość wykonania i wykorzystane tkaniny, to naprawdę nie chcemy schodzić poniżej naszych wysokich standardów. Jako że szycie w ekspresie jest u nas dostępne już od kilku lat, to usprawniliśmy proces tworzenia tak, aby nie dało się odczuć różnicy w gotowym ubraniu.

Tryb ekspresowy jednak jest odpowiednio droższy, a końcowa cena zależy od dokładnego terminu, na który ma zostać uszyte ubranie. Usługa szycia na miarę w ekspresie jest dostępna w Warszawie i Poznaniu.

Aksamitne marynarki smokingowe

Cały wstęp dotyczący szycia na miarę w ekspresie był potrzebny, aby powiedzieć, że na początku grudnia (przez jego pierwsze dwa tygodnie) jeszcze przyjmujemy zamówienia na ciekawe i eleganckie ubrania na wieczór sylwestrowy. Bohaterami tego wpisu jest biały garnitur, do którego przejdziemy za moment, oraz dwie aksamitne marynarki smokingowe, którym zdecydowanie warto poświęcić minutę.

Jest to jeden z nielicznych sposobów na urozmaicenie klasycznego i ponadczasowego smokingu. Do białej koszuli smokingowej, czarnych spodni z lampasem, lakierków i czarnej muchy dobiera się marynarki wykonane z aksamitu w kolorze czarnym, granatowym, bordowym, zielonym, fioletowym… praktycznie dowolnym. Aksamit jest grubszą bawełną o charakterystycznej, miękkiej fakturze, i często jest też nazywany welurem. 

Aksamitne marynarki smokingowe są marynarkami często określanymi jako „imprezowe”. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę to, jak aksamit pochłania światło i przykuwa wzrok. W naszej starszej, sylwestrowej sesji zdjęciowej również wykorzystaliśmy jedną marynarkę z aksamitu. Jest to kompleksowy poradnik black tie, więc jeżeli szukasz informacji o tym, jak nosić smoking, to będzie najlepszy wpis dla Ciebie.

Smoking sprawdzi się też idealnie jako ubranie na ślub. Pokazujemy, jak wygląda smoking ślubny w tym wpisie.

Biały garnitur damski

Choć jeden biały garnitur damski opisywaliśmy już w tym wpisie, to jednak była to trochę luźniejsza stylizacja. Tym razem mamy jednak garnitur połączony z czarną koszulą oraz szpilkami, co czyni z niego idealną opcję na wieczorową imprezę.

W tym kroju jest to ubranie dopasowane do sylwetki, jednak kiedy szyjemy na miarę dla kobiet to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ostateczne wymiary uzgodnić podczas przymiarki. Możemy zaprojektować garnitur w stylu oversizowym, a możemy też postawić na idealne i mocne dopasowanie – wszystko zależy od osobistych preferencji osoby noszącej.

Wypożyczenie smokingu na Sylwestra

Jeżeli smoking będzie ubraniem mało używanym, a czas również gra dużą rolę, warto rozważyć wypożyczenie smokingu. W naszych pracowniach dysponujemy pełną rozmiarówką klasycznej wersji czarnego smokingu – z klapami szalowymi oraz spodniami na szelki. Do smokingu oferujemy możliwość zakupu wszystkich niezbędnych akcesoriów, od szelek smokingowych, przez lakierki i koszulę, aż do pasa i muchy smokingowej.

Zobacz więcej zdjęć z wypożyczania smokingu tutaj.

Szycie garniturów na miarę – Warszawa i Poznań

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, tryb przyspieszony jest dostępny w każdym z naszych salonów. Przychodzi z pomocą, kiedy garnitur jest potrzebny „na już” – ślub odbędzie się niedługo; zbliża się duża impreza; jest problem z aktualnym garniturem i prawie od ręki potrzebny jest nowy. Trzeba mieć tylko na uwadze, że przy takim ekspresie każdy dzień się liczy, z tego powodu warto umawiać przymiarki i spotkania jak najszybciej to możliwe.

Bardzo dziękujemy warszawskiemu The Wine House za udostępnienie miejsca do zdjęć.

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł, będzie nam bardzo miło, jeżeli podzielisz się nim z innymi!

Mogą spodobać Ci się również:

Zastanawiasz się, jaki garnitur wybrać?

Napisz do nas

    facebook linkedin twitter instagram search reset tiktok